Skocz do zawartości

NIEDZIAŁAJĄCE CZUJNIKI PARKOWANIE PRZÓD TYŁ


krynio530

Rekomendowane odpowiedzi

Witam posiadam BMWe39 530 mam mały problem z niedziałającymi czujnikami parkowania z przód tył. Przy odpalaniu auta kontrolka PDC miga i piszczy standardowo po przekroczeniu 30km kontrolka gaśnie i przestaje piszczeć, ale czujniki nie działają. Czy ktoś wie co może być przyczyną i co można sprawdzić prócz bezpieczników bo to już sprawdziłem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To że kontrolka miga i piszczy to jest standardowe zachowanie ale wystąpienia usterki. Normalnie w e39 podczas załączania PDC nie ma żadnego dźwięku a piszczeć zaczyna dopiero podczas zbliżania się do przeszkody.

W twoim przypadku pierwszą rzeczą którą bym zrobił to podłaczenie auta pod komputer.

Wystarczy że jeden czujnik jest uszkodzony i całe PDC staje się nieaktywne a sygnalizowane jest to właśnie w sposób jaki opisałeś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam.

 

Posiadam E39 z 2002 ostatni faceliting limuzyna. Po zakupie miałem problem tylko i wyłącznie z czujnikiem PDC ( tył ). Poczytałem na forum, 100% czujnik jest jakis zepsuty, faktycznie jeden nie oddawał zadnych "pstryków", czujnik załatwiłem z e39 z 2002 roku. Podłączyłem wszystko zaczeło działac, każdy oddawał dzwiek, chodziło wszystko ok przez okolo tydzien po wymianie, nagle ten sam problem, znowu cos nie tak z czujnikiem mryga kontrolka PDC na panelu, zrobilem runde w okolo auta wszystkie czujniki oddaja dzwiek, dla 100% pewnosci podłączyłem tylko na chwile NOWY oryginalny czujnik PDC w kazde miejsce i ten sam problem, wszystkie odziałaja ale nie wykrywa przeszkody, co najlepsze ze od czasu do czasu PDC właczy sie przy wstecznym normalnie wykrywa przeszkody i tak od siebie poprostu się wyłaczy. Czujniki sa w 100% sprawne wszystkie oddaja dzwiek, niedosc ze od czasu do czsu zadziała to na panelu "PDC" mryga a czujniki wszystki sa 100% sprawne.

 

Macie na to jakies rozwiązanie, z góry dziekuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Posiadam E39 z 2002 ostatni faceliting limuzyna. Po zakupie miałem problem tylko i wyłącznie z czujnikiem PDC ( tył ). Poczytałem na forum, 100% czujnik jest jakis zepsuty, faktycznie jeden nie oddawał zadnych "pstryków", czujnik załatwiłem z e39 z 2002 roku. Podłączyłem wszystko zaczeło działac, każdy oddawał dzwiek, chodziło wszystko ok przez okolo tydzien po wymianie, nagle ten sam problem, znowu cos nie tak z czujnikiem mryga kontrolka PDC na panelu, zrobilem runde w okolo auta wszystkie czujniki oddaja dzwiek, dla 100% pewnosci podłączyłem tylko na chwile NOWY oryginalny czujnik PDC w kazde miejsce i ten sam problem, wszystkie odziałaja ale nie wykrywa przeszkody, co najlepsze ze od czasu do czasu PDC właczy sie przy wstecznym normalnie wykrywa przeszkody i tak od siebie poprostu się wyłaczy. Czujniki sa w 100% sprawne wszystkie oddaja dzwiek, niedosc ze od czasu do czsu zadziała to na panelu "PDC" mryga a czujniki wszystki sa 100% sprawne.

 

Macie na to jakies rozwiązanie, z góry dziekuje.

 

Ja tak miałem.

Polecam podłączyć auto pod kompa i sprawdzić błędy. Winą niedziałającego systemu PDC nie zawsze jest awaria czujnika, może to być np przetarta wiązka.

Po diagnozie komputerowej odrazu wiedziałem przy którym czujniku szukać.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Diagnozowałem tak jak już tu wspomniano. Przy włączonej kontrolce przycisku PDC, dotykając czujnik opuszką palca czuć impulsy, a przykładając ucho słychać "cykanie". Błyskawicznie bez komputera okazało się, że jedna sztuka nie daje oznak życia i cały system na nic. W moim egzemplarzu każda z wtyczek do czujnika posiada trzy przewody. Przez przypadek odkryłem, że przy wtyczce do nie dającego oznak życia czujnika miałem kompletnie skruszony jeden z tych przewodów. Po usunięciu skruszałego fragmentu i zrobieniu nowego połączenia system ożył i działa do chwili obecnej. Aż mi się wierzyć nie chciało, że w samochodzie z rocznika 2002 tak mogą skruszeć przewody, może warto przyjrzeć się instalacji.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najszybciej jest zdiagnozować problem z PDC za pomocą komputera.

U mnie też przez 2 dni PDC nie działało. Okazało się, że ktoś tak zawinął wiązkę do jednego z czujników wokół mocowania zderzaka, że po prostu jedna żyła się urwała przy obudowie czujnika.

 

Teraz wszystko działa i powróciła radość z jazdy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mialem taki sam przypadek jak kolega damian jak kupiłem auto PDC nie dzialalo wziąłem stetoskop lekarski psluchałem czujniki dwa z tyłu nie wydawaly zadnego dźwięku więc wymieniłem je na inne zakupione na allegro przemalowałem pod kolor i przy okazji podreperowałem przetarta wiązkę i wszystko fajnie działalo ale przez pare dni po czym wróciło do stanu poprzedniego, ale nie usłuchałem jeszcze ponownie czujników więc nie wiem czy którys znów padł.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Diagnozowałem tak jak już tu wspomniano. Przy włączonej kontrolce przycisku PDC, dotykając czujnik opuszką palca czuć impulsy, a przykładając ucho słychać "cykanie". Błyskawicznie bez komputera okazało się, że jedna sztuka nie daje oznak życia i cały system na nic. W moim egzemplarzu każda z wtyczek do czujnika posiada trzy przewody. Przez przypadek odkryłem, że przy wtyczce do nie dającego oznak życia czujnika miałem kompletnie skruszony jeden z tych przewodów. Po usunięciu skruszałego fragmentu i zrobieniu nowego połączenia system ożył i działa do chwili obecnej. Aż mi się wierzyć nie chciało, że w samochodzie z rocznika 2002 tak mogą skruszeć przewody, może warto przyjrzeć się instalacji.

 

Ja miałem podobnie, wywaliło mi przez 6 miesięcy 3 czujniki z tyłu, aż przez przezorność Mechanika została sprawdzona cała wiązka z tyłu (wiązało się to ze zdjęciem zderzaka).

Po naprawie wiązki problem zniknął i trwa to tak już rok. I oby tak zostało, bo czujniki do tanich nie należą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
OK, wszystko rozumie, ale jeśli czujniki oddają te małe odgłosy " cykanie " to znaczy ze muszą być sprawne, a mimo to nie wykrywają żadnej przeszkody. A najlepsze jest to że od czasu do czasu tak jak wcześniej pisałem, tak od nie wiadomo czego cały układ zaczyna działać, czujniki wykrywają przeszkody i po jakimś czasie układ się wyłącza i dalej ten sam problem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
Witam, nie chcę zaczynać nowego wątku więc pytanko zadam tutaj, czy jest ktoś taki na forum co ma możliwość sprawdzenia po nr. vin jakie czujniki powinienem mieć w mojej buni bo tył działa ok ale za to przód po wrzuceniu biegu wstecznego mimo to że przeszkody brak czujniki dają sygnał czujniki mają różne numery i różnią się też delikatnie kostkami ktoś coś musiał delikatnie kombinować więc proszę jak by ktoś mógł o podanie prawidłowego nr. czujnika nr. vin WBADT31030GN78588 z góry dziękuję GREG
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.