Skocz do zawartości

E39 530d kontrolka DDE i nie odpala.


emde1982

Rekomendowane odpowiedzi

Witan szanownych kolegów,

Mam problem z moja bunia. Wczoraj miałem paliwa w zbiorniku ok 10-15l , podjezdzalem pod górkę, wiadukt. Zadaje Ola sie kontrolka DDE i świec zarowych, auto zgaslo i nie mogę juZ go odpalic. Co zauważyłem, po wyjściu z auta jak przekrecilem kluczyk w pozycje zaplonu, pompa sie uruchomiła i strasznie piszczalo z okolic zbiornika paliwa. Dolalem 20l ropy. Po dolaniu pompa ucichla, pracuje normalnie. Zająłem wezyki paliwowe przed filtrem, poszło troszkę powietrza a pózniej ropa pod ciśnieniem, za filtrem tak samo leci paliwo. Kontrolka DDE cały czas sie świeci i nie mogę odpalic auta. Nie mam teraz INPy bo mi ukradli cały sprzęt. Jeśli macie jakieś sugestie co można sprawdzić jeszcze manualnie to będę wdzięczny!

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobacz czy odpinając wężyki przy filtrze nie uszkodziłeś czujnika ciśnienia - tam z boku, przy filtrze wchodzi do niego kostka.

Pompa w zbiorniku widocznie Ci zaczyna padać, a auto zgasło właśnie przez brak paliwa, którego pompa nie podała. Temat znany w E39.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpalilem auto, problem rozwiazany wiec temat mozna zamknac. Podlaczylem pod INPE, bylo 6 bledow, m.in. cisnienie paliwa na 3 czujnikach, swiece zarowe, czujnik temperatury (272)(obwod przerwany, zwarcie do B+) oraz el.fan czyli wentylator (1152), po kilkukrotnym resecie i czyszczeniu pamieci auto w koncu odpalilo na kablach bo aku padl. Pozostaly bledy :wentylatora i czujnika temperatury. PS - NIE JEZDZIJCIE NA OPARACH!!! Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.