Skocz do zawartości

Przycisk REST


sako

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich. Mam taki przycisk na panelu przy klimatyzacji i nie do konca wiem jak go uzywac. Domyslam sie, ze jest to jakies sterowanie do Webasto, ale nie moge dojsc z czym to sie je. Kupilem instrukcje obslugi i niestety ani slowa tam o tym nie znalazlem. Jezeli ktos jest mi w stanie pomoc, to bardzo prosze. Pozdrawiam. Edytowane przez sako
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

REST - akumulator ciepła, grzeje przez pewien czas po wyłaczeniu silnika Edytowane przez loco

loco


'08 530iA touring xdrive; '05 118iA; '04 F650GS Dakar

['05 325i touring; '91 325i touring; '90 318iA; '01 320td; '01 530iA touring; '00 525i; '97 523i; '95 525i touring; '90 318is; '85 320i]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciepło z silnika jest magazynowane i na postoju na pozycji 1 kluczyka możesz się cieszyć ciepłem bez włączania silnika.

 

http://img.photobucket.com/albums/v283/Wiesmin/BMW/aea58084.png

Edytowane przez Peet
http://i3.tinypic.com/w1v0w6.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak jak pisze Peet. Dodam tylko, że nawiew daje ciepł przez ca 5 - 7 minut. Kilka razy czekając na swoją połówkę :modlitwa: , aż wyjdzie ze sklepu z tego rozwiązania korzystałem. Jest ok. choć to nie Webasto!!! :hand:

Pozdrawiam

Eulem

E39 [E34/E36]

a tu gram: http://s1.metaldamage.pl/c.php?uid=227838

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

też mam naklejkę - a pod nią (dosłownie - w nadkolu) jest zamontowane Webasto. W zależności od modelu auta albo tylko dogrzewa silnik, albo może być też włączane timerem lub bezpśrednio przyciskiem z menu albo też zdalnie pilotem - do ogrzewania wnętrza (tzn kieruje ciepły płyn chłodniczy do nagrzewnicy powietrza) bez uruchamiania silnika.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nalepka Webasto może świadczyć o tym że ten system ogrzewania postojowego pochodzi od firmy Webasto. Nie musi ta nalepka oznaczać urządzenia grzewczego które wytwarza ciepło spalająć paliwo, a które jest w Polsce utożsamiane z nazwą Webasto. Edytowane przez Peet
http://i3.tinypic.com/w1v0w6.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Firma Webasto faktycznie oprócz ogrzewania postojowego robi jeszcze sporo innych rzeczy (np. skłdane dachy do samochodów) - ale akurat nie akumulatory ciepła - a to właśnie urządzenie, oparte o odwracalną reakcję chemiczną - i skądinąd bardzo kosztowne - kryje sie pod przyciskiem REST.

 

Zaś nalepka Webasto w aucie BMW świadczy, że jest Webasto - ogrzewanie postojowe. Pytanie tylko - czy wyłącznie jako dogrzewanie silnika czy w swojej pełnej formie - jako również niezależne ogrzewanie wnętrza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobnie jest to wlasnie jakies okrojone Webasto, ktore dogrzewa silnik, bo nie mam zadnych dodatkowych przyciskow ani pilota do jego sterowania. Ale jeszcze odnosnie tego przycisku REST - dlaczego raz dziala a innym razem nie? Raz moge go wlaczyc po wylaczeniu zaplonu, a innym razem dziala takze przy wlaczonym?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...
No wlasnie ja mam takie pytanie dotyczace przycisku REST, u mnie jest napis MAX* i narysowane logo sniegu, wcisniecie przycisku powoduje maxymalne obroty wiatraka od klimatyzacji, kiedy natomiast jezdzimy w zimie na cieplej temperaturze, to po wylaczeniu silnika mam opcje REST czy ogrzewania przez kilka minut. Ciekawa jest sprawa to ze po zmniejszeniu temperatury na 16* nie mozna juz uzyskac opcji MAX* tylko opcja REST.[/u]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.