Skocz do zawartości

Problem z nawiewem Proszę o pomoc


zalman85

Rekomendowane odpowiedzi

Witam kolegów mam problem z E39 525TDS M51 97r a mianowicie działa bardzo słabo nawiew prawie wcale a po przejechaniu oki 500metrów przestaje działać całkowicie klima automat

Robi się coraz zimniej a ja bez nawiewu :(

Właśnie podłączyłem auto pod INPA i wystąpiły następujące błędy:

 

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/676b3f65ba2c9493.html

 

Proszę o pomoc co mogę zrobić, wymienić żeby problem znikł

 

Z góry Dzięki za zainteresowaniem tematem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na początek sprawdź ta pompkę podłączając ją na krótko. Możesz jej tam wogóle nie mieć. Istnieje druga opcja ze masz tą pompkę przy webasto. O ile masz webasto. Jeśli pompka jest dobra to źle mogą chodzić elektrozawory. Co to odpowiedzi czy to ta pompka (z linka), odpowiadam że TAK chodzi o nią. pozdro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podepne się pod temat.

Mam taki problem, ogrzewanie grzej normalnie wszystko chodzi ok, ale do czasu kiedy silnik nie zacznie chodzić na wolnych obrotach.

Na wolnych obrotach po kilkunastu sekundach od strony kierowcy z nawiewów zaczyna lecieć zimne powietrze, po dodaniu gazu wszystko wraca do normy, dodam, że strona pasażera działa poprawnie.

W czym może tkwić problem?

Nie jeździj szybciej, niż lata twój anioł stróż
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wina źle działających elektrozaworów. Było dużo o tym na forum. Poszukaj a napewno znajdziesz. pozdro

Podepne się pod temat.

Mam taki problem, ogrzewanie grzej normalnie wszystko chodzi ok, ale do czasu kiedy silnik nie zacznie chodzić na wolnych obrotach.

Na wolnych obrotach po kilkunastu sekundach od strony kierowcy z nawiewów zaczyna lecieć zimne powietrze, po dodaniu gazu wszystko wraca do normy, dodam, że strona pasażera działa poprawnie.

W czym może tkwić problem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wina źle działających elektrozaworów. Było dużo o tym na forum. Poszukaj a napewno znajdziesz. pozdro

 

Czyli mam rozumieć, bo są dwa elektro zawory i jeden na jedną stronę a drugi na drugą?

Nie jeździj szybciej, niż lata twój anioł stróż
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam kolegów mam problem z E39 525TDS M51 97r a mianowicie działa bardzo słabo nawiew prawie wcale a po przejechaniu oki 500metrów przestaje działać całkowicie klima automat

Robi się coraz zimniej a ja bez nawiewu :(

Właśnie podłączyłem auto pod INPA i wystąpiły następujące błędy:

 

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/676b3f65ba2c9493.html

 

Proszę o pomoc co mogę zrobić, wymienić żeby problem znikł

 

Z góry Dzięki za zainteresowaniem tematem :)

 

 

Ta dodatkowa pompka nie ma wpływu na siłę i "moc" ogrzewania. :nienie: Całą pracę odwala główna pompa wody.

 

U mnie w aucie również mam ten sam błąd w INPA, pompka po delikatnym szturchańcu rusza. Ale ogrzewanie działa jak należy i przy obecnych temperaturach bliskich zeru po 3 km mam już ciepełko w aucie.

 

Gdybyś natomiast chciał się dogrzać na postoju i uruchomisz przycisk REST - wtedy przy nie działającej pompce będziesz miał zimny nadmuch.

 

Jeżeli nie działa Ci "nawiew" to ja bym szukał raczej przyczyny w padającym jeżu (rezystorze dmuchawy).

 

Pozdrawiam Maciej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.