Skocz do zawartości

Aż głupio pytać....


kristofer232

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie dziś zauważyłem że przestało mi grzać prawe lusterko. Zdjąłem pokrywe bo myślałem że jakiś zatrzask trzymający wkład bedzie pod spodem,ale nic takiego nie znalazłem,no i próbowałem troche podważać wkład no ale nie poddał sie,a że mam fotochroma to bałem sie użyć więcej siły.Czy może jest jakiś sposób wyjęcia wkładu lusterka??wiem że to głupie pytanie ale wole zapytać niż połamać. Dzięki z góry za pomoc.Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Które lusterko ?? U mnie jak lewe nie grzało, a z czasem i elektryczna regulacja przestała działać to tez myślałem ze lusterko. A okazało się że na drzwiach kierowcy jest panel do obsługi szyb i lusterek. Rozebrałem go i on składa się z 2 płytek jedna z nich (tą górną gdzie są guziki) wsadziłem do specjalnej wanienki która służy do odzyskiwania styków (taka do zalanych telefonów komórkowych) złożyłem zamontowałem i ku mojemu zdziwieniu lusterko działa jak się patrzy :)

 

Tej drugiej płytki nie ruszałem bo była zalana specjalną substancją która nie dopuszcza do układów scalonych wody itp

 

Koszt takiej operacji to piwko dla kolegi z serwisu telefonów

 

Mam nadzieję że coś pomogłem :) starałem się opisać jak najlepiej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie nie grzeje prawe czyli od pasażera lusterko...nie bardzo rozumiem??to ogrzewanie obu lusterek jest odzielnie uruchamiane?? rano wsiadam włączam ogrzewanie tylnej szyby i od razu lusterka grzeją sie,tak przynajmniej mam w drugim aucie,a jak mi prawie nie grzeje to chciałem sprawdzić styki pod wkładem bo może tam gdzieś prądu nie ma...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie dziś zauważyłem że przestało mi grzać prawe lusterko. Zdjąłem pokrywe bo myślałem że jakiś zatrzask trzymający wkład bedzie pod spodem,ale nic takiego nie znalazłem,no i próbowałem troche podważać wkład no ale nie poddał sie,a że mam fotochroma to bałem sie użyć więcej siły.Czy może jest jakiś sposób wyjęcia wkładu lusterka??wiem że to głupie pytanie ale wole zapytać niż połamać. Dzięki z góry za pomoc.Pozdrawiam

 

 

jeżeli masz fotochrom to lustro max w górę i od spodu zobaczysz taki dzyndzelek który trzeba przesunąć, później analogicznie jak ze zwykłym lustrem tzn podważyć od spodu czymś drewnianym.

 

Przed demontażem warto ogrzać lustro, w instrukcji napisane jest żeby robić to w temp otoczenia 20 stopni, chodzi o to żeby nie połamać uchwytów trzymających wkład.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
u mnie nie grzeje prawe czyli od pasażera lusterko...nie bardzo rozumiem??to ogrzewanie obu lusterek jest odzielnie uruchamiane?? rano wsiadam włączam ogrzewanie tylnej szyby i od razu lusterka grzeją sie,tak przynajmniej mam w drugim aucie,a jak mi prawie nie grzeje to chciałem sprawdzić styki pod wkładem bo może tam gdzieś prądu nie ma...

 

W e39 podgrzewanie lusterek w żaden sposób nie jest połączone z ogrzewaniem tylnej szyby. Prąd do lusterek podawany jest impulsowo. Częstotliwość tych impulsów zależy od temperatury.

 

Bez sensu bez żadnejdiagnozy robić to co napisał ambience.

 

Wg mnie po prostu padła mata podgrzewająca, którą można kupić na Allegro za kilka PLNów http://allegro.pl/mata-grzewcza-podgrzewacz-do-lusterek-gb-10s-i1995230158.html

Najlepiej wyciągnij wkład lusterka i sprawdź miernikiem czy do styków dochodzi prąd (jeśli nie masz miernika podłącz jakąś żaróweczkę na 12V).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jasne że trzeba zdiagnozować :) ale jak nie będzie lusterko to zawsze może być to co pisałem :) Zawsze lepiej wiedzieć gdzie można jeszcze szukać :)

 

Pozdrawiam daj znać co było :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.