Skocz do zawartości

BMW E39 2001r Wentylacja postojowa co to jest?


maciek_zdw

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

BMW 530dA 2001r duża navi gdzie jest opcja "Wentylacja postojowa" nie wiem za bardzo czemu to ma służyć można tam ustawać Czas1 i Czas2 myślałem, że jest to ogrzewanie postojowe gdzie ustawia się czas od do ale włączyłem to na zimnym silniku ustawiłem temperaturę 25 stopni ale niestety nie grzeje. Więc czemu ma to służyć.

 

Czytałem też coś, że można to odblokować tak żeby działało jak webasto, jak to jest na prawdę z tym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Być może masz funkcję samego przewietrzania auta - jest to przydatne głównie latem jak jest ciepło. Można wtedy zaprogramować czas odpalenia i np wracając po pracy do auta nie ma w nim takiej sauny. Żeby grzało - o ile nie masz tego fabrycznie aktywnego - trzeba to odblokować ale zależy to także od modelu WEBASTO bo w niektórych brakuje kilku gratów, które trzeba fizycznie dołożyć. Masz zresztą na tym forum obszerny temat o WEBASTO i tam jest trochę informacji.

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podepnę się pod temat koledzy :D U mnie na climatroniku jest przycisk "rest". Nie wiedziałem do czego to służy bo wciskałem i nic. Zauważyłem ostatnio, że jak silnik wyłączony a kluczyk w pozycji, żeby działało tylko radio, climatronic wyłączony itd, to wciskam ten guzik "rest", wtedy się podświetla i załącza się klimatronic i mogę ustawić, żeby klima działała lub ciepło było jak czekam na kogoś w aucie. Ale nie wydaje mi się, żebym miał webasto. Co to jest? Z góry dzięki :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

REST wykorzystuje ciepło z rozgrzanego silnika. Najczęściej się to właśnie przydaje kiedy zimą się stanie np na przejeździe kolejowym, w korku i nie trzeba grzać auta na chodzie tylko wyłączając silnika ma się jeszcze przez jakiś czas ciepło w aucie - dopóki nie wychłodzi się silnik.

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

RST włącza się poniżej siakiejś temperatury, jak silnik jest nagrzany i wyłączony. Niestety często coś tam nie funga już po latach i chwilę wieje ciepełkiem, a później już tym, co na zewnątrz...
Tanie w utrzymaniu BMW, to BMW dobrze utrzymane!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja czekałem na parkingu i przez cały czas postoju ok pół godziny miałem ciepło, ale jak z ciekawości załączyłem śnieżynkę to zaczęło lecieć zimne i myślałem , że działa też klima, ale widocznie leciało z dworu a już chłodno jest przecież :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

RST włącza się poniżej siakiejś temperatury, jak silnik jest nagrzany i wyłączony. Niestety często coś tam nie funga już po latach i chwilę wieje ciepełkiem, a później już tym, co na zewnątrz...

System REST załącza się poniżej +11C. Co do niefungania :) to niefunga POMPKA ktora wymusza obieg wody. W niektorych modelach zastosowane także był tzw. akumulatory ciepła, takie żelowe cuś co trzymało ciepło dłużej niż woda\płyn i przez te termosy przechodziły przewody od systemu REST. Według BMW termosy po dobie przy -10C powinny zachować (jeśli były nagrzane) do +12C.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.