Skocz do zawartości

czujnik położenia wału korbowego 523i


kmf1

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

czy ktoś może doradzić mi jaki konkretnie potrzebuję czujnik położenia wału korbowego do 523i? Problem polega na tym że wszyscy sprzedawcy bez posiadania starego czujnika na wzór nie są w stanie stwierdzić jaki czujnik będzie dobry. Na allegro znalazłem kilka różnych które pasują do tego modelu. Który z nich będzie pasował? Jeden ma podobno 520mm długości, drugi 535mm. Proszę o pomoc.

http://allegro.pl/czujnik-polozenia-walu-e46-e39-e60-touring-520mm-i1994785064.html

 

http://allegro.pl/czujnik-polozenia-walu-bmw-3-e36-5-e39-e38-z3-528-i1994785059.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego jedynie firmy VDO Siemens, ale on będzie kosztował ze 2 razy tyle(albo i lepiej) niż ten co podałeś w linku, pamiętaj w kwestii czujników tylko sprawdzone marki
Ten post wyraża moją opinię w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko mnie w dniu jutrzejszym,ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto zastrzegam sobie prawo zmiany poglądów bez podania przyczyny.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego kmf1 niestety RealOem nie podaje długości przewodu zasilającego czujnik, ale nr części to 12141703277 wiec szukaj oryginału podając ten numer ewentualnie zamiennik który mu odpowiada
Ten post wyraża moją opinię w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko mnie w dniu jutrzejszym,ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto zastrzegam sobie prawo zmiany poglądów bez podania przyczyny.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Ostatnio kupowałem za około 300 więc trzy razy tyle.

 

 

No zgadza się, ale i tak będzie taniej niż najpierw kupić badziew za 100 PLN (który i tak nie będzie działał) a później ori za 300 PLN i do tego podwójna robota.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie rzeczy jak czujnik wału lub wałka tylko oryginał :!: Ja też myślałem, że zamiennik będzie dobry, a ja parę stówek zatrzymam, lecz okazało się, że na zamienniku nawet nie zapalił więc automatycznie byłem 150zl w plecy za czym do przodu i nigdy więcej :duh:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jakie sa objawy uszkodzonego czujnika? Pytam,bo mam od kliku dni problem z moim M52 2.8 na jednym vanosie.Otoz czasem nie moge odpalic-probuje ale nie zalapuje i wtedy musze odczekac okolo 1min i odpala normalnie,a czasem podczas jazdy staje sie wyraznie slabszy i cos zaczyna go dusic-jak zgasze i odpale na nowo to jedzie normalnie:/ Mam niesprawny prawy tylni czujnik ABS ale to juz od kilku miesiecy a ta usterka wystepuje od okolo 2 tygodni.Acha zapomnialem napisac ze na zimnym silniku zawsze jest ok.Najczesciej tak sie dzieje kiedy odpale zimne auto,przejade krotki dystans okolo 10km,zgasze silnik i po paru minutach pruboje odpalic.

 

Czy Ktos ma jakies pomysly?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

No typowo czujnik.

Gdy jest rozgrzany i nie chce zapalić możesz go zlać wodą dla schłodzenia. Jak po tym zapali to masz pewność.

Komp by ci dał 100% pewności.

Po wymianie nie poznasz auta. :cool2:

Drogą dedukcji doszedłem do konkluzji...!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamowilem juz kabelek wiec za jakies 2 dni powinienem go zdiagnozowac (oczywiscie jezeli naucze sie obslugi i instalacji INPA na Windows 7 :) ).A czy moze ktos przyslac mi fotke lub schemt gdzie dokladnie znajduje sie czujnik polozenia walu w M52 i czujnik walka rozrzadu? Szukalem troche ale nie moge znalezc:( Wiem tylko ze rozrzadu gdzies kolo vanosa.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

http://www.realoem.com/bmw/showparts.do?model=DH11&mospid=47552&btnr=11_1485&hg=11&fg=10

Numer 9 czujnik wału

http://www.realoem.com/bmw/showparts.do?model=DH11&mospid=47552&btnr=11_1480&hg=11&fg=15

Numer 17 czujnik wałka.

Oba dość dobrze widoczne.

Jak masz grube dłonie to możesz mieć kłopot z wtyczką od czujnika wału.

Drogą dedukcji doszedłem do konkluzji...!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wyjmowałem wtyczki długimi szczypcami chirurgicznymi od góry i długim śrubokrętem przyciskałem zabezpieczenie bo inaczej to sie pochlastać można, od 98r. były czujniki bez kabla. Założyłem orginały Siemens VDO kupiony na alledrogo za 219zł czujnik wałka i za 234zł czujnik wału.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
http://allegro.pl/czujnik-obrotow-walka-bmw-e39-12-14-1-703-221-i2161354235.html ten koleś ma również czujnik wału Siemensa VDO w dobrej cenie. ja kupiłem u niego 2 czujniki (wału i wałka) i już ponad 3 miesiące jeżdże bez problemów. Odpalił od razu po założeniu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko orginal temat znany bardzo dobrze inne nie chodza poprostu pozdro

 

 

To oczywiste że oryginał :) z rok temu padł mi czujnik położenia wału korbowego to teraz rozrządu odmówił :D już zamówiony. Nie moge się doczekać wymiany bo jazda betka z popsutym czujnikiem jest męcząca. Jak ją odpalam to serce mi się krają ze tak się meczy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 lat później...
  • 3 tygodnie później...

Witam, odświeżam temat czujnika położenia wału korbowego. Moje BMW 523i 97r w automacie.

Problem po raz pierwszy wystąpił prawie 2 lata temu, po ciezkim odpaleniu auto pracowało kulawo jak by nie paliło na wszystkie gary. Po jakimś czasie zaczęło gasnąć lub wchodzić w tryb awaryjny- wolniwjsze niż koń z wozem. Diagnoza komputerowa- czujnik położenia wału korbowego. Zamówiłem Vdo Siemensa za 250 zł, założony i śmigało jak ta lala lecz tylko przez 4 miesiące i problem występuje ponownie. Te same objawy, diagnoza komputerowa wskazuje na czujnik więc pomyślałem tym razem kupię oryginalny używany za 150zl. Założyłem i pomogło na 3 miesiące. Więc tym razem pomyślałem pozalowalem na poczatku to w końcu trzeba kupić oryginalny za 450zl. Kupiłem i cieszyłem się nim 9 miesięcy... komputer nie pokazuje innego błędu silnika tylko znów wskazuje na czujnik położenia wału. Myślę, że to mało prawdopodobne żeby padło kilka czujników w tak krótkim czasie. Dodam, że nie są one uszkodzone mechanicznie. Czy ktoś ma jakikolwiek pomysł o co tu może chodzić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Witam mam taki sam problem co kolega Scorpion00.

W ciągu pół roku wymieniłem trzy czujniki polozenia walu korbowego,pierwsze dwa kupione oryginalne w aso. Trzeci kupiony używamy oryginalny założony tydzień temu i powoli zaczyna się dziać to samo. Objawy padnietego czujnika. Jaka może być przyczyna padania tego czujnika? Komputer?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.