Skocz do zawartości

e39 530da wycieki ON...


damianok

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam takowy problem cały silnik jest zabrudzony olejem napędowym dziś postanowiłem się za to zabrać zdemontowałem kolektor ssący wężyki przelewowe i podokręcałem nakrętki ponakręcane na wtryskiwacze wydawało mi się że z tam cieknie (z pod nakrętek)wężyki ładne ...było tam sporo ropy wyczyściłem mam takie pytanie czy to mogą lać wtryski ??auto jeździ dobrze nawet bardzo :) nie kopci dobrze pali ...dzięki z góry za jakieś informacje.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem jak jest z podkładkami pod wtryski w cr chyba są takie jak pod zwykłymi wtryskami jak w silniku na pompie vp. objawem ,,zmęczonych,, podkładek pod wtryskami moze byc np. trudny rozruch w mroźne dni ale u napisałeś ze silnik działa prawidłowo to objawów nie zauwazysz chyba.w kazdym razie skoro koło wtrysków jest pozalewane on to któas z tych dwuch rzeczy ma wine .jest jeszcze jedna opcja. przewód metalowy który idzie z szyny cr do wtrysku jest uszkodzony którys w mijscu gdzie przykrecony jest do wtrysku i przecieka.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to trzeba wtryski wyciągnąć ale za bardzo nie wiem jak w 5.20d widziałem jak ale u mnie są trochę inne paliwo jest podawane z boku a nie centralnie z góry...sposób wyciągania wtrysków tarczą hamulcową jest niezły :norty:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to trzeba wtryski wyciągnąć ale za bardzo nie wiem jak w 5.20d widziałem jak ale u mnie są trochę inne paliwo jest podawane z boku a nie centralnie z góry...sposób wyciągania wtrysków tarczą hamulcową jest niezły :norty:

...tarczą hamulcowa? Pierwsze słyszę o takim patencie :shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w 520d widziałem jak to robiono tzn odkręcano dwie śrubki które trzymają wtrysk maskę trzeba wypiąć z siłowników (jedna osoba trzymała maskę)dopasować nakrętkę z takim samym gwintem jak na wtrysku .Do nakrętki dospawać literę T zrobioną z 2 prętów długość prętów trzeba dopasować.potem bierzemy starą tarczę hamulcową przez jej otwór wkładamy zrobiony przyrząd nakręcamy nakrętkę z dospawaną literą T i łapiemy za tarcze i próbujemy wyrwać wtrysk szarpiąc nią do góry pionowo ,a nie jest to łatwe :mad2: żadne sciągącze itp nie zdawały egzaminu jedynie tarcza dało radę je wybić
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no obym nie musiał wymieniac wtrysków hehe widziałem jak kumpel mechanik walczył aby wydobyc wtrysk z mercedesa vito nie wiem jaki silnik dokłądnie ale wtrysk chwycił rdzawy nalot i sie wsszystko zapiekło zardzewniało i nie pomagały płyny antykorozyjne płyn hamulcowy ani nic wtrysk był głeboko osadzony jakos jakby na stozku i niemogli go wyjąc.a głowica podbno bardzo droga do nich zeby inną zapodac. taki morał chyba ze wtryski w tym mercu musiały wytrzymac długo i siedziec tam z 10 lat heheh
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.