Skocz do zawartości

[E39] 535 '98r. trzaski przy prawym kole - video!!!


Barcelonista

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Na wstępie sorry za założenie nowego tematu, ale ten pod który się podłączyłem nie cieszył się zainteresowaniem, a chciałbym usunąć usterkę jak najszybciej. Chodzi o piskliwe trzaski przy skręcaniu kierownica na malej prędkości albo na postoju. Co dziwne, dzieje się tak tylko jak auto jest zimne, tzn, postoi kilka godzin w temp bliskiej 0st. (ostatnio pod pracą). Po przejechaniu kilku km, czyli jak auto się trochę rozgrzeje, trzaski ustają (dosłownie 5 km / 20 min - droga z pracy do domu). Rano jak wyjeżdżam po nocy z garażu tez nic nie słychać.

 

Dodam, że wymieniłem łożyska w obydwu amorach, ale raczej nic to nie dało.

Czy można źle założyć łożysko amora? Mechanik powiedział mi, że przy wymianie stare się dosłownie rozleciało, więc byłem przekonany, że to było przyczyną. Ale jak się okazuje, niestety nie. No i dlaczego te trzaski słychać tylko jak auto jest zimne?

 

Wrzuciłem filmik na youtube, tu jest link:

Najlepiej słychać te trzaski w okolicach 8 i 14 sekundy.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Umiera któryś przegub na wahaczu albo drążku środkowym. Miałem to samo, może troszkę ciszej.

Jak sprawdzić? Strzykawka, w niej olej i wprowadzaj pod gumę po kolei i nasłuchuj kręcąc kierownicą kiedy ucichnie. U mnie skończyło się na wymianie drążka środkowego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Miałem tak samo najpierw było ciszej i rzadziej ale im dłużej jeździłem tym się nasilało i właśnie najbardziej na postoju podczas skrecania lub przetaczania w ty łi przód. Poprzedni właściciel powiedział mi, że łożysko amortyzatora jest do wymiany bo jak mu mechanik coś wymieniał w zawieszeniu to za bardzo odgioł zawieszenie i uszkodzili łożysko i tak faktycznie było. Mało tego pęknięty był także ten kielich czy jak to nazwać w który wchodzi łozysko. Mogli faktycznie żle to założyć i dalej jest taki efekt lub to mocowanie jest też uszkodzone.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Umiera któryś przegub na wahaczu albo drążku środkowym. Miałem to samo, może troszkę ciszej.

Jak sprawdzić? Strzykawka, w niej olej i wprowadzaj pod gumę po kolei i nasłuchuj kręcąc kierownicą kiedy ucichnie. U mnie skończyło się na wymianie drążka środkowego

 

też to miałeś tylko przy zimnym aucie? nie da się tego po prostu zobaczyć jak wejdę pod auto bez sprawdzania strzykawką? zanim dojadę do mechanika auto się rozgrzeje i przestanie trzeszczeć. myślałem, żeby podjechać na stację diagnostyczna, która mam blisko roboty i wejść do kanału. I chyba tak zrobię.

 

w każdym razie, dzięki za wskazówkę :cool2:

p.s. drążek środkowy wymieniałem jakieś 50 tys km temu, więc chyba jeszcze powinien być ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No na kanał, kolegę do kabiny i niech kręci, a sam do kanału i nasłuchiwać, sprawdzać tak długo aż w końcu dojdziesz skąd dobiega odgłos. Ręką macać, nie wstydzić się. Nic nadzwyczajnego być nie może

Ja miałem podobny głos jak zaczynałem jazdę, jak już się pokręciło trochę to kierą po mieście to przestawało

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem dzisiaj na stacji diagnostycznej i gość stwierdził, że zawieszenie jest ok, wszystko sztywno. Na szarpakach nic nie słychać, tylko przy skręcaniu i bardziej od góry przy otwartej masce niż od dołu. Wygląda na to, że te trzaski powoduje odbojnik albo guma osłaniająca amora (ta harmonijkowa). Kiedy słychać trzaski, to widać lekkie drgania osłony, jakby minimalnie przeskakiwała. Trochę ciężko mi uwierzyć, że guma może aż tak hałasować, ale na to wygląda. Postaram się wymienić ją jak najszybciej i dam znać czy pomogło.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.