Skocz do zawartości

ASC - dziwny, nowy problem


konkret83

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

 

Wiem, wiem, wiem że dużo jest na forum odnośnie ASC, ale od dwóch dni szukam i mojego problemu nie mogę rozkminić. Mianowicie dwa tygodnie temu zaświeciła mi się kontrolka ASC, bez dłuższego namysły pojechałem podpiąć pod kompa. Wyszło coś takiego "019 Monitoring ASC", mechanik powiedział że mogą być różne przyczyny takiego błędu, ale że nie jest to nic co można łatwo zdiagnozować. Polecił przeczyścić czujniki ABS/ASC, posprawdzać kable czy gdzieś nie ma zwarcia od wilgoci itd. Pojechałem do domu z postanowieniem działania, jednak następnego dnia kontrolka się już nie zapaliła. Wszystko było ok i działało bez zarzutu aż do wczoraj... Znowu się zapaliła! :mad2: Po przekopaniu forum sprawdziłem silniczek i linkę ASC - silniczek chodzi lekko, linka cała. Nie wiem czy może to mieć coś wspólnego ale przestało również działać podgrzewanie tylnej szyby. Zauważyłem też, że jeśli wcisnę delikatnie pedał gazu i przekręcę stacyjkę w pozycję 2 kontrolka gaśnie, jak tylko puszczę gaz - zapala się.

 

Czy ktoś ma jakiś pomysł co dalej? W czym może być przyczyna?

Pomóżcie proszę, bo nie chcę już więcej jeździć do pseudo-mechaników, którzy niewiele wiedzą ale kasę to chcą. :(

 

Pozdrawiam,

Kamil.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może wypadałoby zdiagnozować problem w czasie jazdy. Wtedy powinno pokazać czy to czujnik i który. Kiedyś miałem podobna sytuację, raz kontrolka się zapalała, potem gasła, potem znów się zapalała. W końcu wymieniłem czujnik (oczywiście na oryginał).

Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

..............................................................................................

Freude am fahren


Moje auto - http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=159&t=190785

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłem już ładowanie, stałe 13,9 więc jest ok. Ale wystawiłem dziś samochód z garażu (nieogrzewany) i po odpaleniu kontrolka zgasła. Przejechałem ~10km i nadal się nie zapaliła. Sam już nie wiem...

 

Jadę na sprawdzenie błędów - na postoju i podczas jazdy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poczekaj aż się zapali. teraz nie sprawdzaj. No chyba, że chcesz sprawdzać i teraz i potem :)

Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

..............................................................................................

Freude am fahren


Moje auto - http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=159&t=190785

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

A więc odświerzę temat, bo chyba znalazło się rozwiązanie i może pomoże to innym osobom, które się z podobnym problemem borykają.

 

Zupełnie w oderwaniu od tematu zauważyłem że cieknie mi chłodnica automatycznej skrzyni biegów. Wymieniłem chłodnicę, dloałem oleju do skrzyni (ubytek prawie 2l) i od tego czasu do dziś (rok) błąd ASC się nie wyświetlił. Domniemam, że winny był zbyt niski poziom oleju w skrzyni...

 

Ot taka ciekawostka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.