Skocz do zawartości

jak wyregulowac przednia maske


montehristo

Rekomendowane odpowiedzi

witam

mam problemik

zmieniałem przedni prawy błotnik gdyz ktos noca mi do zmasakrował.

aby go zmienic musiałem odkrecic maske przednia z jednej strony

teraz po złozeniu wszystkiego w jedna całosc nie schodzi sie rowno. odstepy nad lampami sa rozne tzn. miedzi maske i prawe swiatło nie wsadze palca ,

a z drugiej strony szpara jest wieksza nie duzo ale roznica odczuwalna.

czy ma moze ktos jakis sposob zeby to ładnie wyregulowac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam, do regulacji masz zawiasy i zamki spróbuj też poluzować śruby od błotnika i wyreguluj szczelinę to jest zabawa jak masz cierpliwość to się uda ja myślę że skoro miałeś ściąganą maskę to musisz regulować na zawiasach
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz trochę poluzowac śruby na zawiasach maski i ją położyc. Wtedy poustawiaj według szczelin na błotnikach, podnieś delikatnie maskę i podociagaj śruby. Co do jej wysokości nad lampami to pamiętaj, że opiera się ona na wkręcanych grzybkach więc możesz je wkręcac/wykręcac regulując wysokośc leżenia maski. Oprócz tego są jeszcze śruby samych lamp, które mają eliptyczne otwory i same lampy także można korygowac względem maski.

Trochę zabawy z tym jest ale można to ogarnąc tylko trzeba się spieszyc powoli.

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

kolego zrób tak

1-ustawiasz błotnik do drzwi przednich (szczelina pionowa) powinny byc z obu stron takie same ,

 

2- odkręcasz rygle z pokrywy silnika (torx 30)

 

3-ustawiasz błotnik do pokrywy silnika(szczelina pozioma ) tu będziesz miał troche zabawy bo do ustawienia błotnika trzeba poluzowac zawias maski który bedzie prężył bo jest siłownik , w zawiasie jest otwór można włożyć srubokęt co pozwoli ci łatwiej regulować ustawienie zawiasu

 

4- gdy błotnik już podpasujesz to regulując zawias przód -tył ustaw maske do błotnika (narożnik maski powinien zgrywać się z narożnikiem błotnika)

 

5-zrób ostatnie korekty szczeliny błotnik- maska obydwie szczeliny powinny być takie same

 

6 czas na ustawienie rygli pokrywy silnika

 

- przykręcasz rygle do maski (dokręcasz lekko ) muszą mieć możliwosc przesuwania sie podczas domykania maski

- przymykasz maske i lekko dociskasz - nie zamykasz (lekkie dokręcenie powoduje samoistne ustawienie się rygli względem zamków) podnosisz i dokręcasz rygle

- zamykasz maske i sprawdzasz efekty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.