Skocz do zawartości

[E39] Wspomaganie kierownicy!!!!


Gangreniusz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!!

ostatnio zauważyłem że jak skręcam kołami w miejscu to taki dziwny dźwięk słychać. Miałem to samo tylko że w ciężarówce SCANIA i tam wymieniłem olej w wspomaganiu z filtrem i się poprawiło. Jestem prawie pewien że to będzie filtr i olej do wymiany tylko nie wiem gdzie znaleźć ten filtr i jak ten olej wymienić. Może ma ktoś to jakoś zobrazowane i mógłby mi pomóc. A i jeszcze może ktoś da link z takim filtrem to bym od razu zamówił bo w sobotę będę robił kompletna wymianę filtrów i płynów to i to bym zrobił za jednym razem.

Z góry dzięki i pozdrawiam!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!!

ostatnio zauważyłem że jak skręcam kołami w miejscu to taki dziwny dźwięk słychać. Miałem to samo tylko że w ciężarówce SCANIA i tam wymieniłem olej w wspomaganiu z filtrem i się poprawiło. Jestem prawie pewien że to będzie filtr i olej do wymiany tylko nie wiem gdzie znaleźć ten filtr i jak ten olej wymienić. Może ma ktoś to jakoś zobrazowane i mógłby mi pomóc. A i jeszcze może ktoś da link z takim filtrem to bym od razu zamówił bo w sobotę będę robił kompletna wymianę filtrów i płynów to i to bym zrobił za jednym razem.

Z góry dzięki i pozdrawiam!!!

KOlego w tej chwili robisz sobie kabaret z użytkowników BMW(mnie i użytkowników),użytkowników camionów marki SCANIA-nie ważny model--scania nie ma filtra do układu zasilanym olejem ATF(hydr.) SAM TYM ŚMIGAM :norty: :nienie:

PS<<

BezpiecznyMocnyWygodny

Foteczki: Moja Bunia 525d-KLUB // Galeria Moja z Forum

GG36122033/TEL.722-22-99-00/ dani3011@interia.eu

http://www.motostat.pl/user_images/36127/icon1.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powtórzę się kolego nie mieszając w to Volvo ani FL/FH 9,12,13,16.--w bavarce nie stosowano filtra oleju wspomagania ukł. kier. Dla mnie jako użytkownika sprawa się opiera i daje do przemyślenia wymiane pompy wspomagania. Jak wcześniej napisałem łopatki potrafią po zimie polecieć w ciagu chwili--taki klimat mamy.Jak siedzisz już w ciężkim sprzęcie to zrozumiesz co pompka od podnoszenia kabiny odczuwa w mrozie gdy zmusisz ją do pracy(podnieść kabinę o wadze 600kg+/-).Miałem taki przypadek że odmówiła współpracy z sek. na sek. pompa wspomagania w temperaturze nocnej -22st. Olej gęstnieje-odpalasz-obroty są jakie są więc dzieje się jak mówię. A ważne jest jeszcze jaki miałeś hydraulik wlany,na ile wypracowany. :wink: POzdr Dani

BezpiecznyMocnyWygodny

Foteczki: Moja Bunia 525d-KLUB // Galeria Moja z Forum

GG36122033/TEL.722-22-99-00/ dani3011@interia.eu

http://www.motostat.pl/user_images/36127/icon1.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja w v70 rozbierałem pompę wspomagania i wystarczyło podszlifować ze środka tą okrągłą płytkę, zalać nowym olejem i przestało "jęczeć" przy poruszaniu w miejscu. Może w bmw da się podobny zabieg zrobić.

 

 

ps. dani3011, gratulacje :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Członkowie klubu

Panowie, jak chcecie pogadać o ciągnikach siodłowych, tudzież innych wieloosiowcach to zapraszam na inne forum :evil:

Autor ma 48h na zmianę tytułu na regulaminowy, potem poleci do kosza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.