Skocz do zawartości

523i Wymieniony komplet sprzegla drgania przy ruszaniu


dj_mlody12

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Posiadam bmw e39 523 i sedan 1997 rok skrzynia manualna. Od pewnego czasu autem mocno telepie podczas ruszania, zarówno na 1biegu jak i wstecznym na wyższych biegach jest tez taki dziwny objaw np gdy jadę na 5 biegu 120 i puszcze gaz to auto nie przyjmuje tego elastycznie jest takie lekkie szarpniecie i po dodaniu gazu znowu tez lekko szarpnie. Ruszając z zaciągniętym ręcznym drgania są stanowczo mniejsze a bez ręcznego mocno telepie oczywiście bez dodawania gazu jak dodam troszkę gazu to rusza płynnie.Dodam ze nie ma znaczenia czy silnik zimny czy ciepły, dzieje się tak samo zarówno na zimnym jak i ciepłym. Zima wymieniałam kompletne sprzęgło czyli kolo dwumasowe tarcza docisk łożysko na nowe LUK plus wysprzęglik firmy TRW. Przed wymiana auto ruszało płynnie ale podczas zmiany biegów mocno szarpało, tak jakby ktoś uderzał w tył auta po wymianie to trochę się polepszyło ale teraz zepsuło się ruszanie:( Miałem zepsuta sondę lambdę wymieniłem i troszkę się polepszyło ale telepania jeszcze zostało. Komputer nie pokazuje żadnych błędów, silnik na luzie pracuje jak zegareczek nic nie trzęsie nic nie stuka w środku nawet lewarek od zmiany biegów nie drga jak silnik chodzi na biegu jałowym. Co może być powodem takiego telepania bo zazwyczaj takie objawy spowodowane są sprzęgłem a u mnie mam nowe :( Nie wiem czy to jest normalne ze jak chwycę za pompę od klimy i bez używania dużej siły dam rade poruszać silnikiem widać jak się rusza na poduszce silnika tej od pasażera strony. Czy ktoś ma jakieś pomysły co może być?? Z góry dziękuje za podpowiedzi i pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Doczytałem do połowy i chciałem się zapytać czy poduszki sprawdzałeś chociaż sprawdzić moim zdaniem jest ciężko. Ale po doczytaniu do końca raczej jestem pewny, że uszkodzoną masz poduszkę pod silnikiem. Nie wymieniaj pojedynczo, bo potem stare przyjmują większe obciążenie i padają kolejne. Wymieniaj od razu wszystkie. Lepiej niech to obejrzy ktoś kumaty żebyś też nie wpadał w niepotrzebne koszta.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak dodawać filmik ale mam filmik jak rusza się poduszka może to by coś ukazało jeśli ktoś może i wie jak i gdzie mogę udostępnić filmik to proszę o porady. Dziękuję danielxc717 za szybka odpowiedz poczekamy może ktoś miał coś podobnego do mego przypadku
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.