Skocz do zawartości

530 d touring problem z tylnią klapą


Łukasz1989

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich serdecznie mam taki problem otóż nie wiem dlaczego ale tylna klapa tak jakby się skręciła to znaczy że u góry jak jest dach a tylna klapa zrobiła się szpara że mogę włożyć palca i z prawej strony trochę się podniosły i jak jadę to strasznie szumi a nawet jak są mocniejsze opady to potrafi dostać się woda. Co z tym fantem zrobić czy jest możliwość wyregulowania tej klapy?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrozumiałem tylko ostatnie zdanie.

Jak się skupisz i postarasz opisać swój problem formułując zdanie w sposób czytelny i zrozumiały, to myślę, że ktoś Ci tutaj pomoże. A jeśli jeszcze użyjesz znaków interpunkcyjnych to będzie naprawdę przyjemnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klapa sie podniosla czy drzwi? Jesli klapa nie opada, to silowniki sa ok, ale czesto zapieka sie zawias i prezy. Najlepiej wymontowac go i psiknac penetrantem, poruszac a potem nasmarowac, tyle ze roboty jest duzo. Jesli ta fabryczna blenda odstaje do gory to zawias, jesli do tylu i jest szpara to mozna regulowac. Wystarczy zdjac plastiki po wewnetrznej stronie szyby i srubki sa na imbus albo torx. Skoro piszesz ze szumi to pewnie odstaje do gory co znaczy, ze czeka Cie caly dzien roboty i dobrze abys mial kogos do pomocy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Jak otworzysz klapę, w miejscu gdzie zawiasy chowają się w dach jest taka czarna listwa maskująca, jak ją zdejmiesz, zobaczysz śruby zawiasów, tyle że z tego co pamiętam na nich można regulować położenie klapy prawo-lewo, nie ma opcji góra-dół. Wiem że turasy maja problemy z tylnymi klapami, słyszałem że rozłażą się zawiasy, zacierają się, i klapa potrafi się ugiąć w tym miejscu, co właśnie skutkuje jej dziwnym położeniem (mam to u siebie :duh: ). Ja do dzisiaj nie ogarnąłem jej żeby ładnie zgrywała się z reszta auta. Tak samo mam też problem z cieknącą wodą do wnętrza, nie dolega jedna uszczelka z prawej strony.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem podobny problem, po zamknięciu klapy z prawej strony odstawała na 1cm nad dach samochodu.

Wziąłem WD40 z rureczką i po psikałem po zawiasach, po tygodniu otwierania problem zniknął i klapa zaczęła lżej chodzić.

Nie jeździj szybciej, niż lata twój anioł stróż
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Najpierw trzeba zobaczyć co jest nie tak, czyli zajrzeć do tych zawiasów, zweryfikować ich stan.

Nikt nie powie od razu "kup to, tamto odkręć i załóż nowe". Może być też że rozlazł się jeden siłownik klapy i coś blokuje, może tak jak wyżej pisałem.

Rozkręć, poruszaj całością, zobaczysz jak mechanizmy działają, na pewno zobaczysz jak coś będzie nie tak.

U mnie było tak dość sporo syfu, więc wszystko kwalifikowało się do czyszczenia, jak na mnie to właśnie był główny winowajca uszkodzonej klapy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam ponownie przedwczoraj zabrałem się za tylną klapę i okazało się że to klapa nie jest winna ale tylna szyba która się otwiera. I teraz nie wie co jest tego przyczyną czy zawias się wygiął jak dojść do tych zawiasów trzeba ściągać podsufitkę czy obędzie się bez. Jak myślicie panowie co tu teraz zrobić macie może jakiś pomysł ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.