Skocz do zawartości

e39 Touring problem z otwarciem tylnej szyby


sztoff

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Wstępnie przeszukałem całe forum i wszelkie dostępne informacje o problemie, który widać że jest częsty ale nie znalazłem recepty na mój problem.

Kupiłem nie dawno e39 touring i od samego początku mam problem z tylną szybą.

Szyba nie otwiera się, z tym że po naciśnięciu zamka słychać takie kliknięcie jakby działała jakaś zapadka ale szyba ani drgnie, nawet przy użyciu większej siły, myślę sobie że skoro coś słychać w zamku, to działa, więc prąd dochodzi. Prawy zawias szyby, widać że ma jakiś problem, jest lekko nie w linii względem zawiasu klapy, ( po drugiej stronie zawias szyby jest równoległy do tego z klapy, więc widze już pierwszą różnicę ). Kiedy klapa jest podniesiona szyba jest w takim położeniu że dolega na całej długości uszczelki. Ale jak zamykam klapę, to widać że zawias szyby jakby miał jakiś opór i odpycha szybę od klapy. Tak więc jak klapa jest zamknięta to z prawej strony górna część szyby odstaje od linii dachu ponad centymetr. Domyslam się że zawias do wymiany. Ale wytłumaczcie mi proszę dlaczego nie mogę otworzyć szyby? Chciałbym odkręcić ten plastik z zawiasu ale nie mogę się dostać do drugiej śrubki i ściągnąć ten plastik, tak więc nawet nie widze w jakim stanie jest trzpień tego zawiasu. Dzięki za ewentualną pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
rozbierz ten plastik na klapie i zobacz czy ręcznie nie otworzysz jak sie da to wtedy będzie wszystko widać czy cos sie wyrobiło lub ułamało taka rada

 

A próbowałeś to kiedyś rozebrać? :nienie:

Życzę szczęścia bez wyłamywania plastiku. Od strony schowka z narzędziami można śruby odkręcić, ale ostatnie dwie śruby trzymają od osłony wycieraczki. Żeby odkręcić te dwie śruby trzeba otworzyć szybę. Czyli wykonać coś co jest nie możliwe. Jedyne wyjście jakie widze w tej chwili to rozwalić od środka osłonę wycieraczki i zobaczyć wtedy co jest z mechanizmem zamka szyby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedyne wyjście jakie widze w tej chwili to rozwalić od środka osłonę wycieraczki i zobaczyć wtedy co jest z mechanizmem zamka szyby

 

A właśnie, że nie jedyne. Dwie śruby, które są pod osłoną wycieraczki mozna zostawić w spokoju, wystarczy delikatnie odchylić osłonę na tyle aby wsunąć rękę pod osłonę i ręcznie odryglować/zwolnić zaczep szyby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

A właśnie, że nie jedyne. Dwie śruby, które są pod osłoną wycieraczki mozna zostawić w spokoju, wystarczy delikatnie odchylić osłonę na tyle aby wsunąć rękę pod osłonę i ręcznie odryglować/zwolnić zaczep szyby.

 

No niestety tak łatwo nie jest jak piszesz.

Z szybą sobie poradziłem, wyłamałem osłonę wycieraczki, i wykręciłem kombinerkami trzpień zamka szyby, w ten sposób otwarłem szybę.

Co się okazało, i to rada dla mających podobny problem. Po naciśnięciu przycisku zamka szyby było słychać dzwięk elektrozamka ale szyba nie otwierała się, powód: łączenie elektrozamka z dzwigienką zapadki zamka. Tam jest taki sworzeń plastikowy na wcisk, łączący te dwa elementy. To miałem wyłamane i elektrozamek pracowal ale zapadka stała w miejscu. Mała śrubka w to miejsce załatwiła sprawę. Szyba się otwiera, zawias wymieniony, temat zamknięty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.