Skocz do zawartości

528i E39 Zmiana panelu klimatyzacji na "klimatronik" ??


bmw 528

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Czy jest możliwe aby zmienić sterowanie klimatyzacja ze zwykłych manualnych " gałek " na klimatronik. czy wystarczy wyjąć panel i zmienić na klimatronik czy trzeba gdzieś jeszcze ingerować. Może ktoś z was już to przerabiał i wie jak to zrobić. Planuje zakup jednej E39 w świetnym stanie z dobrym wyposażeniem ale niestety ma tylko manualną klimę oto powód pytania.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Jest to wykonalne, ale koszta nie zamykają się tylko w zakupie panelu.

Tanio nie będzie, trzeba przerabiać wiązki.

Przewinął mi się kiedyś temat przekładki na forum, ale nie mogę teraz znaleźć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakby to było tak proste to spoko :)

Do zmiany są nawet silniczki sterujące nagrzewnicą...

Musisz mieć ogarniętego elektryka. W klimatronicu wszystkim sterują silniczki - musisz je podokładać, a jak dokładasz silniczki to i instalacje musisz dla nich dołożyć. Jak dołożysz instalację to musisz je sprzęgnąć z czujnikami. Jak masz dawcę to przekładaj po kolei.

 

Zapytaj jeszcze tego usera - robił to u siebie:

memberlist.php?mode=viewprofile&u=35948

 

Robilem to u siebie :mrgreen:

do wymiany:

kompletna nagrzewnica

panel steujacy

zawory sterujace pod maska + weze gumowe

przewody do parownika (bo moje nie pasowaly)

 

nie montowalem czujnika AUC oraz czujnika naslonecznienia, jezdze tak juz chyba 9 miesiecy :roll: i jestem zadowolony :cool2:

 

pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem to nie ma sensu. To jest tak gruba rzeźba że głowa mała, trzeba pół samochodu rozebrać, koszt też niemały. Lepiej poszukać innego egzemplarza.

Swoją drogą, nie wyobrażam sobie jeżdżenia z ręczną klimą. Człowiek się bardzo przyzwyczaja do dobrego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zasięgnąłem opinii znajomego elektryka , powiedział że jest to wykonalne jednak gra nie warta świeczki za duże koszta a potem jeszcze ktoś powie że nie oryginał . Tak jak mówicie potrzebny byłby samochód dawca, tak było by najłatwiej ale "prościej" :mad2: będzie poszukać ładnej e39 z klimatronikiem . Swoją drogą nie ma ktoś takiej na oku . interesuje mnie 528 i w góre tylko PB, ewentualnie z "ADOLFEM" rok i skrzynia bez znaczenia liczy się stan. POZDR
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.