Skocz do zawartości

Tylne zawieszenie NIVO - pomocy !!!!!!!


rav E39

Rekomendowane odpowiedzi

Podczas tych p******* mrozów strzeliło mi zawieszenie (tył-prawy) cały tył osiadł i wygląda jak niskoosadzony bolid, przy czym słychać z tylnego prawego koła syk uciekającego powietrza. Mechanik do którego zaprowadziłem auto powiedział że poleciała poduszka pneumatyczna od zawieszenia. Ponoć taka poduszka w sklepie to koszt ok. 1000 PLN :jawdrop: Czy można to jakoś naprawić ?? czy będę zmuszony wydać taką sumę??

Jeżeli ktoś się na tym zna proszę o pomoc.

http://img255.imageshack.us/img255/3750/m54pd.jpg

wcześniej: E32 750 V12 - to była jazda ;-)

Teraz: E39 3.0d

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mój kuzyn miał Nivo u siebie, kupiliśmy auto w Niemczech i w czasie drogi do Polski siadło na glebie, okazało się to samo co u Ciebie. On zrobił tak: wsadził kompletne metalowe zawieszenie za 1500 pln i teraz nie ma problemu żadnego,

BMW 528i, vito 110 CDi,


Zajazd pod Sosnami, Małkinia

Bar Sosenka, Rockwool polska, Małkinia

Zajazd Chodowiak, Chodów k/Siedlec

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WITAM TEZ POSIADAM AUTO Z TAKIM ZAWIESZENIEM I TEZ SIE NIE OBYLO BEZ PROBLEMOW

 

PODUSZKI SA DWIE

-NIEBIESKA

-CZERWONA

 

NIBY ROZNIA SIE WYTRZYMALOSCIA I OCZYWISCIE MOCOWANIEM

 

JESLI CIE PORATUJE MAM 1 CZERWONA UZYWANA Z MOJEGO AUTA CALA

 

W ASO SA PO 650PLN ZA SZT. PO TYLE JA PLACILEM W AUTO-BAWARIA

 

POZATYM W ZIME ZAUWAZYLEM ZE POMPKA NIVO LUBI TEZ POWARIOWAC...

 

ACH B.LATWO JA WYMIENIC ... :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Miałęm podobny problem,pękła poduszka,dokonałem wymiany (uważaj na spinke mocującą przewód do poduszki,nie da sie jej kupić osobno - poszukuję takiej spinki,jakbyś kupował używana poduszkę - ja dałem 250/szt poproś o spinkę mocującą przewód do poduszki,jest dwucześciowa,chętnię odkupię,jak możesz kup dwie poduszki i wtedy oczywiscie dwie spinki ) jest jedna rada,sprawdź czy masz zawieszenie serial czy sport,poduszki są różne,poza tym po wymianie pojedź na sprawdzenie poduszek a mianowicie ich wysokości i jak pracuje nivo.Jeśli chodzi o dbanie,ja smaruję je co jakiś czas smarem silnikonowym,specjalnym używanym w elektrowniach do elementów gumowych,on wsiąka w gumę na długo i się nie klei a poduszki myśle że będą dłużej działać.Pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.