Skocz do zawartości

530D webasto


kolo_j

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

wyczytalem na forum iz powinienem miec bezpiecznik nr 23 w schowku jednak go nie mam,

nie moge sie podpiac inpa pod webasto

sciagnalem nadkole okazuje sie ze jest tam piec a dalej kolo pompki progowej tlumik czy jak to sie nazywa

po odpaleniu auta nie slysze zeby cokolwiek sie dzialo...

 

mial ktos taki przypadek?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 52
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

  • Zasłużeni forumowicze

u mnie też nie odpala webasto.

przyczyn może być wiele, piec, pompka, zasilanie paliwa itp itd...

jakos nie miałem kiedy zdiagnozować tematu, szczerze nawet nie wiem do końca jak...

no i narazie jeżdżę bez

ale jak ktoś będzie miał pomysły od czego zacząć... również z chęcią skorzystam...bo dodatkowy piecyk by się przydał.

Jedyne wiarygodne media....:Woda, prąd, gaz...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

wyczytalem na forum iz powinienem miec bezpiecznik nr 23 w schowku jednak go nie mam,

nie moge sie podpiac inpa pod webasto

sciagnalem nadkole okazuje sie ze jest tam piec a dalej kolo pompki progowej tlumik czy jak to sie nazywa

po odpaleniu auta nie slysze zeby cokolwiek sie dzialo...

 

mial ktos taki przypadek?

 

jak powinienieś mieć to może go włóż i zobacz co się stanie

 

i poszukaj trochę poszukaj :search:

powoli dochodzę do wniosku że BMW to nie marka samochodów - to nieuleczalna choroba :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szukalem i nie znalazlem odpowiedzi dlatego pytam...

 

wlozylbym gdyby pod nr 23 w listwie bezpiecznikow byly dwa styki a nie jeden.

dowiedzialem sie ze jest jeszcze bezpiecznik nr 47 w bagaznku ktory rowniez odpowiada za webasto jednak on jest w calosci

jutro dobiore sie do wtyczki od pieca i zoabcze czy jest napiecie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Moja ma tylko bezpiecznik 47, to jest tylko zabezpieczenie zasilania webasta, nic innego nie znajdziesz.

Więc jeśli on jest dobry, a na kostce masz napięcie, to możliwe że wypięta została kostka sterująca (częsty zabieg jak pada sterownik, po odpięciu nie głupieje i można wytłumaczyć że "nie działa bo jest za ciepło")

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Webasto przerabiałem u siebie bardzo długo aż w koncu musiałem je wymienic. Najprostrzym problemem sa kostki podłaczeniowe do pieca ponieważ pekaja kabelki lub styki sa zasniedziale. Moze byc swieca zarowa, ale najczesniej pada sterownik w piecu poniewaz umiejscowienie jest w bardzo newralgicznym miejscu gdzie dostaje sie wilgoc i bród. wysłalem piec do naprawy w Warszawie, tam wymieniono sterownik poniewaz powstal jakis zimny lód nie do usuniecia no i piec nadal nie dzialal jak nalezy. Wysłali mi kolejny piec na gwarancji i ten dopiero ruszył jak trzeba. Musiałem jeszcze pokasowac bledy bo mielil je gdzies tam wkolo. Koszt naprawy 750pln. życze powodzenia naprawiajacym i niskich kosztow.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! Żeby nie zakładać nowego wątku,gdyż ten jest idealny mam pytanie krótko.W inpie pokazuje błąd ,, short circuit to ground'' i webasto brzęczy ok.30 s po czym 30s odpoczywa i tak na okrągło 30 s chodzi i 30 milczy.Oczywiście nic się nie dzieje nie dymi nie grzeje nie cyka.Czyżby to sterownik (zimne luty) do wymiany? , a że tego się nie wymienia trzeba cały piecyk wymienić jak pisał kolega wyżej?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Nie, nie, sterownik można wyjąć oddzielnie, można go wymienić, naprawić.

Ten błąd to zwarcie do masy, obstawiam że padła świeca żarowa i stąd ten problem.

Pamiętaj, że jeśli który kolwiek z elementów pieca jest zepsuty, piec nie ruszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega wyzej ma racje-sterownik mozna wyjac i naprawic ale ja dosc dlugo borykalem sie z uszkodzonym sterownikiem i szukalem w calej Polsce kogos kto zajmuje sie tym profesjonalnie i znalazlem jednego goscia z pod Warszawy i nawet jemu nie udało sie tego ogarnac i dlatego wyslal mi drugi piecyk ktory narazie smiga.Nowy sterownik do dostania o ile sie nie myle tylko w ASO BMW za calkiem spore pieniadze. Z uzywanym takze nie wiadomo co trafisz a na forum koledzy pisza jakie szroty potrafia zakupic do vebasto a potem klopot bo pieniazki w bloto wywalone. Ogolnie wg mnie to ciezki temat z tymi piecykami.Bylem w servisie VEBASTO i takze nie dotykaja sie sterownikow wiec z ta naprawa badz wymiana na nowy sterownik to tez nie tak chop ale teoretycznie jest to mozliwe. Miejmy nadzieje ze u Ciebie bedzie wlasnie swieczka bo to raczej nie duzy wydatek.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też byłem w serwisie webasto(2 kolesi, garaż,parę samochodów rozebranych,ale stronę internetową mają) po streszczeniu objawów ten ważniejszy,bo zawsze jest ten ważniejszy i jego pomocnik stwierdził ze to na bank sterownik.Nie bawią się w naprawę tylko wymieniają na nowy ale że nie mają oryginału od bmw to wstawiają szajswagenowski(VW) tylko jakieś tam piny się łączy bo coś tam ... Za tą operacje wołali 1000 PLN.To trochę za drogo moim zdaniem i to jeszcze za jakieś kombinacje.Co Koledzy by doradzili bo jestem w stanie dać te 1000 ale za pewniaka, jakieś namiary? A propos gdzie się kupuje taką świecę nową bo od niej zacznę
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Również miałem problemy z webastem i standardowo to była wina sterownika.

W inpie był błąd cyrculation pump, wymieniłem pomkę od wody ale oczywiście to nie pomogło.

Znazłem tego gościa na allegro (z Radomia):

http://allegro.pl/webasto-thermo-top-c-z-p-sterownik-plytka-naprawa-i2931744774.html

 

Wysłałem mu całe webato, żeby już nie ryzykować, że coś jeszcze będzie do wymiany, naprawił sterownik i teraz wszystko śmiga :8) 200 zł plus przesyłka.

Dodatkowo odblokowałem webasto w ncsie i działa mi również dogrzewanie kabiny. :D

Podsumuwując polecam wyjąć webasto (zdejmusz lewe nadkole i trochę plastiku na spodzie, odkręcasz 2 śruby, zaślepiasz wężyk od paliwa, węzyki od wody łączysz, pchasz webasto w stronę auta i masz je wyciągnięte) i wysłać do tego gościa.

Nr tel jakby aukcja się skończyła: 604160062

pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Słuchajcie taraz u mnie tez powstał nowy problem.... odpale webasto na postoju w mrozie, wszystko rusza pompka chodzi zaczyna huczec, z wydeszku gorace spaliny, dosłownie wszystko jak nalezy z jednym wyjatkiem-dmucha letnim z nawiewow a nie goracym powietrzem i tak przez 30min. I analogowa sytuacja po odpaleniu silnika. auto sie rozgrzeje i w trakcie jazdy dmucha goracym a kiedy stane na swiatlach i obroty spadaja zaczyna wiac prawie ze zimnym...i o co biega? padla jakas pompka czy co?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podepnę się pod temat, kasowałem dzisiaj błędy w aucie jakie powstały po zapaleniu się kontrolek

z ABS i ASC zauważyłem też błąd " POMOCNICZA POMPA WODY" webasto oczywiście nie działa, czy to jest jakaś pompa przy

samym webasto za nadkolem, czy to jest jakaś inna pompa.

Pozdrawiam.

Teoria jest wtedy, kiedy wiemy wszystko, a nic nie działa

Praktyka jest wtedy, kiedy wszystko działa, a nikt nie wie dla czego

Na warsztacie łączymy teorię z praktyką: nic nie działa i nikt nie wie dla czego!!!

Cięcie plazmowe oraz usługi tokarskie http://ttcs.pll/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie taraz u mnie tez powstał nowy problem.... odpale webasto na postoju w mrozie, wszystko rusza pompka chodzi zaczyna huczec, z wydeszku gorace spaliny, dosłownie wszystko jak nalezy z jednym wyjatkiem-dmucha letnim z nawiewow a nie goracym powietrzem i tak przez 30min. I analogowa sytuacja po odpaleniu silnika. auto sie rozgrzeje i w trakcie jazdy dmucha goracym a kiedy stane na swiatlach i obroty spadaja zaczyna wiac prawie ze zimnym...i o co biega? padla jakas pompka czy co?

 

Sprawdź termostaty, powinieneś mieć dwa zwykły + egr.

 

Podepnę się pod temat, kasowałem dzisiaj błędy w aucie jakie powstały po zapaleniu się kontrolek

z ABS i ASC zauważyłem też błąd " POMOCNICZA POMPA WODY" webasto oczywiście nie działa, czy to jest jakaś pompa przy

samym webasto za nadkolem, czy to jest jakaś inna pompa.

Pozdrawiam.

 

standardowy błąd

Jest pmpka wody przy webasto ale bardzo często nie jest to wina pompki tylko elektronicznego sterownika, tylko w inpie taki błąd wywyala (ja tak miałem).

Wyślij webasto do jakiegoś magika od sterowników (na allegro poszukaj lub napisz mi na pw to dam ci namiar) i nie będziesz bez potrzeby na czuja kupować pompki.

Tematów o webasto jest dużo warto poczytać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kasowałem takim profesjonalnym urządzeniem do diagnostyki aut a nie inpa, chyba że jest to to samo.

Ale wiadomość na PW poszła

Pozdrawiam.

Teoria jest wtedy, kiedy wiemy wszystko, a nic nie działa

Praktyka jest wtedy, kiedy wszystko działa, a nikt nie wie dla czego

Na warsztacie łączymy teorię z praktyką: nic nie działa i nikt nie wie dla czego!!!

Cięcie plazmowe oraz usługi tokarskie http://ttcs.pll/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedno pytanko czy ta "POMPA POMOCNICZA WODY" to jest ta samo która działa po wciśnięciu guzika REST ?

Pozdrawiam.

Teoria jest wtedy, kiedy wiemy wszystko, a nic nie działa

Praktyka jest wtedy, kiedy wszystko działa, a nikt nie wie dla czego

Na warsztacie łączymy teorię z praktyką: nic nie działa i nikt nie wie dla czego!!!

Cięcie plazmowe oraz usługi tokarskie http://ttcs.pll/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź termostaty, powinieneś mieć dwa zwykły + egr.

 

 

 

 

 

NIe ma termostatu od EGR poniewaz chyba poliftowki go maja ale u mnie nie ma a głowny jest dobry bo nagrzewa sie szybko do 90stopni nawet w najgorsze mrozy tylko jak puszcze noge z gazu na swiatlach zaczyna leciec zimne. To na pewno nie termostat poza tym w zeszłym roku nowy zakladalem. Musi byc jakas pompka wspomagajaca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedno pytanko czy ta "POMPA POMOCNICZA WODY" to jest ta samo która działa po wciśnięciu guzika REST ?

Pozdrawiam.

 

 

 

Pod zaworkami regulujacymi temperature znajduje sie jakas pompka i mysle ze i w moim jak i w Twoim przypadku moze ona szfankowac i chyba to ona powinna sie wlaczac po wcisnieciu REST. Ale moze ktos ma wiecej wiedzy niech sprostuje do czego ta pompka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie po podłączeniu urządzenia diagnostycznego pokazuje błąd "POMPA POMOCNICZA WODY" a naciskając guzik REST

ogrzewanie normalnie się załącza, tak wiec raczej jest uszkodzone sterowanie jak już wcześniej kolega radomek

tylko jestem ciekawy czy za to wszystko odpowiedzialna jest jedna pompa czy są dwie, do WEBASTO i do tego guzika REST.

Pozdrawiam.

Teoria jest wtedy, kiedy wiemy wszystko, a nic nie działa

Praktyka jest wtedy, kiedy wszystko działa, a nikt nie wie dla czego

Na warsztacie łączymy teorię z praktyką: nic nie działa i nikt nie wie dla czego!!!

Cięcie plazmowe oraz usługi tokarskie http://ttcs.pll/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety u mnie tej naklejki nie ma.

Pozdrawiam.

Teoria jest wtedy, kiedy wiemy wszystko, a nic nie działa

Praktyka jest wtedy, kiedy wszystko działa, a nikt nie wie dla czego

Na warsztacie łączymy teorię z praktyką: nic nie działa i nikt nie wie dla czego!!!

Cięcie plazmowe oraz usługi tokarskie http://ttcs.pll/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...
  • Zasłużeni forumowicze

Witajcie,

odgrzeje kotleta/....

dzisiaj -8stC,

wiatr jak cholera.... spisgało mnie jak nie wiem... odpalam betty...

i obserwuję podwozie... niestety nie wydostaje się ani dymek ani para ani nic ciepłego...

posiadam Webasto, które ma za zadanie dogrzewać silnik, niestety coś mi się zdaje że się nie załącza...

powiedzcie od czego zacząć zanim zacznę wysyłać do fachowców.

 

który bezpiecznik odpowiada za nie i gdzie jest zlokalizowany (myślę że to dobry pomysł na początek)

Jak sprawdzić czy wogóle piec jest sprawny, ktoś pisał wcześnie żeby "na krótko podłączyć zasilanie i będdzie słychać jak ruszy.

 

Nie ukrywam że dogrzewanie silnika by się przydało, dzisiaj dojechałem do pracy ok 5 km - auto ledwo 60 st miało... (termostaty nowe)

z góry dzięki za pomoc.

VIN GW49686

Jedyne wiarygodne media....:Woda, prąd, gaz...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.