Skocz do zawartości

Lusterka zewnętrzne E39 530i Wymiana !


łysy86

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ; )

Planuje kupic nowe lusterka do swojej buni ale....moje stare maja 12kabli i kolega powiedzial ze to sa inaczej 12pinowe..problem jest taki ze nigdzie takowych nie moge znalezc..wszedzie na aalegro sa 5pinowe etc..moje stare lusterka sa elektryczne,podgrzewane no i skladane elektrycznie..czy jesli kupie 5 pinowe to czy bedzie dzialac tylko sterowanie lusterka? czemu az tyle kabli? czemu wiekszosc lusterek w sprzedazy ma 5 pinow tj 5 kabli..co zrobic? co radzicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

ok to teraz pytanie..jesli podlacze lusterko z 5cioma kablami czyli 5pinowe to czy bedzie dzialac podgrzewanie? sterowanie elektryczne?

generalnie wydaje mi sie ze wlasnie te 5 pinowe to taka uboga wersja w ktorej te opcje powinny byc w standardzie. takowe lusterko mozna juz dostac od 100zl, natomiast te 12 pinowe za okolo 250zl w gore(tak mowia sprzedawcy na allegro kiedy dzwonie i sie pytam czy takowe maja)..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Grzanie lusterek było zawsze, nie spotkałem jeszcze e39 bez tej opcji.

Wydaje mi się że nie powinno być problemu z zamontowaniem zwykłych luster, tylko nie wiem czy piny odpowiedzialne za grzanie i sterowanie są w tym samym miejscu co w bogatszych lusterkach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ; )

....moje stare maja 12kabli i kolega powiedzial ze to sa inaczej 12pinowe..problem jest taki ze nigdzie takowych nie moge znalezc..wszedzie na aalegro sa 5pinowe etc..moje stare lusterka sa elektryczne,podgrzewane no i skladane elektrycznie..

 

Sa jeszcze 14- to pinowe z funkcja pamieci :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...
lusterka z 5 pinami są podgrzewane i elektrycznie ustawiane, brak fotochromu, elektrycznego składania i pamięci.

sadzilem ze za fotochrom jest odpowiedzialny wklad(nie wiem co mi sie ubzduralo)..teraz mam angielskie i w sumie sie przyzwyczailem..jednakze nie moge sterowac lewym lusterkiem z racji ze kabel jest krotszy i nie mozna podlaczyc..

sumujac to wystarcza mi tylko 5pinowe najwyzej odpadnie opcja skladania elektrycznie;) mowisz ze w 5 pinowych jest pamiec? jestes pewny ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem 7 pinowe (elektrycznie regulowane, podgrzewane z pamięcią bez fotochromu) i kupiłem 5 pinowe bo takich mają najwięcej. Przełożyłem bebechy z moich i hula :)
"Jeżeli nie potrafisz czegoś prosto wyjaśnić - to znaczy, że niewystarczająco to rozumiesz"
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • Zasłużeni forumowicze

Ja mam od angola, i przerobione :wink:

Zwykłe lustro, bez składania i fotochromu, przeróbka wiąże się ze zrobieniem dodatkowego otworu blokującego po rozłożeniu.

Są sporo tańsze, dlatego się na nie zdecydowałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie przerobione angielskie nie satysfakcjonowały dlatego kupiłem europejskie od biedniejszej wersji po 150 za sztukę chyba. Mam jeszcze kontakt do gościa od którego brałem jak coś. A z przełożeniem wnętrzności wcale nie ma tak dużo roboty. Przyda się lutownica z tego co pamiętam :)
"Jeżeli nie potrafisz czegoś prosto wyjaśnić - to znaczy, że niewystarczająco to rozumiesz"
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
no i wlasnie chyba tak zrobie ze kupie skladane elektrycznie i podgrzewane i tyle ; ) fajnie jakby byly z pamiecia bo majac ta opcje warto z tego korzystac ; ) chyba kiedys tam ustawilem sobie kierownice i fotel i lusterka i zapisalem na memory no i nie powiem ale fajna sprawa bo jak mi kobieta wsiadala do auta to mialem tak wszystko poprzestawiane ze troche mi schodzilo jak wszystko pod siebie zrobilem :D ;P hehe..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

witam

właśnie o te bebechy mi chodzi moje składane lusterka się nie składają i może bym z tym nic nie robił ale auto oddałem lakiernikowi do poprawek lakierniczych

i on te lusterka rozebrał i wysypało się coś ze środka co mogło wyglądać ja fragmenty łożyska problemu by nie było gdyby łożysko można było kupić ale w sklepach rozkładają ręce jak by taka część nie występowała POMOCY czy można coś gdzieś kupić w to miejsce czy muszę kupić nowe lusterka

proszę o szybką pomoc jeśli ktoś robił coś w tym temacie

z góry dzikuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Pokaż najlepiej fotę jak to coś wygląda, to pomyślimy gdzie tego szukać :wink:

A lusterek to kupować raczej nie musisz, polak wszystko zrobi :mrgreen:

Najwyżej będziesz miał bez składania na sztywno :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam po świętach

wymiary tego łożyska 44x33x6 może coś się nie zgadzać ponieważ trochę rdzy odpadło

tu są foty

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/6f9f63f7e5e1b0e2.html

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/e247618c30aa93d7.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to jest pierscien mocujacy na ktorym trzyma sie lusterko ;) mi podczas kradziezy wyrwali cos takiego lacznie ze szklami.zadzwonilem do aso to 330zl za sztuke ; ) takze postanowilem kupic na allegro byle jakie lusterka do bmw 5 i dostalem tanio anigliki ;) jednakze moj mechanik stwierdzil ze nie mozna rozkrecic tych pierscieni osobno ;) troche dziwne skoro sprzedaja taki element osobno ;) mi dodatkowo ułamał sie ten plasticzek ktory wypycha lusterko..te oczko jakby peklo..

ogolnie mechanik stwierdzil ze zeby przelozyc bebechy trzeba rozlutowywac wszystko etc..nie chcialem go cisnac ze pierscien na bank mozna rozkrecic i nalozyc na stary mechanizm;) zamontowal mi angielskie gdzie lewe rzecz jasna nie dziala bo sa za krotkie przewody ;)prawe smiga ;) narazie nie interesuje sie tym bo ustawilem tak zebym mogl na spokojnie jezdzic ; ) zapewne w maju badz pod koniec kweitnia przejade sie do kogos bardziej kompetentnego i zamontuje mi ten pierscien i szkla ; )

ale do rzeczy..

kup byle jakie lusterka owczesnie znajdujac kogos kto sie podejmie rozkrecenim kupionych i wsadzeniem pierscienia w stare ; ) i po temacie ;) chociaz jesli masz ubogie lusterka 5pinowe czy cos to lepiej kup 2 sztuki za 300zl ; ) ja mam gorzej bo mam 12 pinowe ;) nie maja takich na allegro ; ) a sztuka uzywana okolo 350zl ; ) chyba ze masz namiar na kogos kto ma 12 pinowe to daj znac:D

pozdro ; )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

można rozebrać i złożyć, lakiernik mi to rozebrał ja dorobiłem ten pierścień z mufy takiej do zgrzewania od wody i on to złożył i gitara, a to że pie...lił się z tym prawie cały dzień to inna sprawa

moje też jest 12 pinowe, pytałem na szrocie to chcieli od 100-120 zależy czy prawe czy lewe tylko nie wiem ile mają pinów, jak kiedyś będę to się dowiem i napiszę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam chyba troche ciezkiego mechanika jesli chodzi o takie precyzyjne prace :D..chyba udam sie do kogos innego zeby sprostal temu ; ) doczytalem ze pierscien jest sciagany takze ktos zapewne podola temu zadaniu:D no to napisz jak cos tam sie dowiesz ; )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

Witam

 

Nie chcę zakładać nowego tematu, dlatego zapytam tutaj, bo ten najbardziej odpowiada. Mam standardowo lusterka 5pin (podgrzewanie i elektryczna regulacja) w E39 z 1996 roku. Potrzebuję wymienić prawe lusterko (po stronie pasażera). Czy nie będzie żadnego problemu jeżeli podłącze lusterko 8pin (podgrzewanie, regulacja, pamięć) lub inny? Czy kable odpowiedzialne za funkcję podgrzewania i regulacji będą w tym samym miejscu? Prosiłbym o odpowiedź obytych w tematyce. Z góry dzięki.

 

Pozdrawiam

 

Edit... (03.11.2016)

 

Podłączyłem 8pinowe bez żadnych problemów. Weszły Plug&Play.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.