Skocz do zawartości

E39 2.0i automat błąd skrzyni


Mejo

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Przeszukałem "po krótce" forum, lecz nie znalazłem podobnego przypadku. Mianowicie. Od niecałego roku jestem posiadaczem e39 2.0i automat z 99r(anglik). Ostatnio zaparkowałem autko pod centrum handlowym, wyszedłem i chciałem jeszcze trochę cofnąć, a tak co by ktoś mnie nie przy rysował. Podczas jakże krótkiego cofania zapaliła mi się kontrolka awarii skrzyni biegów (wykrzyknik w zębatce). Objaw jest na tyle dziwny że nie odczułem dramatycznych zmian. Autko dalej pali na dotyk,"tip down" działa bez zastrzeżeń, biegi przerzuca, no może trochę mniej płynniej. Wygląda jakby dłużej przy tym myślała. Ale za to nie kreci do, nie wiadomo jakich obrotów jak tu koledzy w niektórych przypadkach pisali. Większych szarpnięć też nie da się odczuć. Dodam że już od samego zakupu auta paliły mi się kontrolki ABS ASC. Być może to też ma jakiś z tym związek. Z poprzedniej kadencji bmw ostała mi się zainstalowana inpa na kompie i po podłączeniu, wywaliło bład. Takie dziadostwo jak (nazywam to po swojemu) Czujnik hamulca. Kolega powiedział że owy czujnik ma duże znaczenie w automatach gdyż to właśnie on daje sygnał do skrzyni. Kiedy owy bieg ma być wrzucony. Bład oczywiście skasowałem lecz po jakimś 1km powrócił. Pytanie co o tym sądzicie i gdzie ewentualnie takiego czujnika szukać w samochodzie? Domyślam się że gdzieś pod pedałem hamulca, ale może ktoś dysponowałby jakąś fotką lub coś :) I czy da się taką usterkę szybko i tanio wyeliminować. Dziekki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeżeli błąd określa coś w stylu "abs pressure sensor" to chodziłoby raczej o czujnik na jednostce abs, nr 3 na rysunku, dosyć często zdarza mu się nawalać, chyba, że chodzi o jeden z sensorów przy kołach, sprecyzuj dokładnie jaki masz błąd

http://realoem.com/bmw/diagrams/f/t/237.png

btw; jakby o ten czujnik chodziło to posiadam nówkę na sprzedaż, jak co daj znać na pw

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam.

kolego czujnik hamulca jest dokładnie pod pedałem hamulca i jestem prawie na 100% pewny że te błędy to jego wina bo miałem taka samą sytuacje... po wymianie tego czujnika u mnie wszystko wróciło do normy.jest to element nr8 na obrazku. nr oryginału 61316967601

http://www.realoem.com/bmw/diagrams/t/b/40.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem tak samo. Bardzo prawdopodobne jest że skrzynia przypadkiem załapała bład ( tak było u mnie) Bo zrobiłem od tego błędu już 20-25tyś i nie widzę żadnych różnic w zachowywaniu się skrzyni. Może po prostu masz za mało oleju skrzyni dlatego ciężej pracuje ?

Jak mi padł czujnik abs to nie widziałem żadnych zmian w zachowaniu skrzyni. Padł prawy przedni(zrobiłem o tym temat na forum)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego Fenriz. Twoja wypowiedz wydaje się być najbardziej trafną. To samo mi powiedział znajomy mechanik. Resztą podpowiedzi przekładam na dalszy plan i w razie nie powodzenia z tym czujnikiem, zajmę się później. Olej, nie sądzę. Nie katuję nie piłuję, w miarę możliwości dbam jak tylko mogę, a autko nie ma jeszcze 200ts/km. Błędy na skrzyni kasowałem za pomocą inpa'y. Ale wciąż po przejechaniu jakiegoś małego odcinka, załącza się denerwująca dioda. Zresztą postaram się zrobić na dniach prt screena i wrzucić na stronkę.

A jeszcze kologo Fenriz. Mam kilka pytań. Ile Ciebie kosztowała ta pierdółka? Czy podejdzie od każdego modelu(diesel benzyna automat manual itp., czy musi być akurat auto o tych samych parametrach?) I czy z wymianą radziłeś sobie sam czy u jakiegoś mechanika? Chodzi mi czy jest w miarę łatwy dostęp. Sorki że zalałem falą pytań ale widzę że przechodziłeś przez to samo a czasem warto popytać zanim wyda się nie potrzebnie kase ;p Dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego ja ten czujniczek wymieniłem sobie sam bo wymiana jego jest banalnie prosta. trzeba tylko osłonę nad nogami kierowcy zdjąć żeby mieć do niego dostęp. czujnik trafiłem akurat na allegro i mój był z e46 więc podejrzewam że podejdzie od każdego bmw z podobnych lat ze skrzynią automatyczną bo pewnie przy manualu ten czujnik jest inny. tu masz dwie aukcje z allegro z takim czujnikiem:

http://allegro.pl/czujnik-swiatel-stop-bmw-3-e46-e90-5-e39-e60-i2936932853.html

http://allegro.pl/bmw-e39-czujnik-stopu-4-piny-lift-gdansk-i2984618276.html

u mnie objawy były dokładnie takie same jak u Ciebie czyli błąd dsc i skrzyni. więc praktycznie na pewno to będzie przyczyną.

pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Kolego Fenriz Dzęki za pomoc :) Wszystko dokładnie tak jak opisałeś. Zamówiłem część (20e) wymiana banalnie prosta, przejechałem kawałek. Inpa- kasowanie błędu i wszystko śmiga jak należy :) Jeszcze raz dzięki. Stawiam bronka. Jeżeli istnieje jakaś łapka za pomoc, chętnie kliknę. Cheers.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.