Skocz do zawartości

e39 530d navi 16/9 a webasto jak to dziala


bullet77

Rekomendowane odpowiedzi

na kielichu mam naklejke webasto.

na ekranie 16/9 mam opcje ogrzewania itp i mozliwosc ustawienia Timer1 Timer2- ustawiam na zadana godzine (rozumujac timer 1 to start, timer 2 to koniec)

wyłaczam zaplon, zamykam auto - swieci sie dioda ze znaczkiem "wiatraczka" ale nic nie dmucha.

co jest grane?

Jak wogole sie obsluguje to webasto- jak poznac czy ono wogole jest??

 

nie mam intrukcji niestety- bede wdzieczny za wszelka pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Timer 1 i 2 to są dwa osobne czasy kiedy webasto ma się załączyć. Od ustawionego czasu chodzi ono o ile pamiętam pół godziny.

Jeśli ustawiasz czas, świeci się sygnalizacja działania a nie dmucha, to... masz to co ja, czyli webasto uwalone. Podłącz się pod kompa i zobacz co mu dolega, chociaż diagnoza tego ustrojstwa nie jest łatwa. Ja u siebie nadal nie doszedłem o co chodzi, chociaż fakt że zbyt mocno się nie starałem na razie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wcale nie musi ,różne wersje wychodziły wszystko zależy od rodzaju web.

te z dogrzaniem wewnątrz auta mają kilka rzeczy dodatkowych moduły ,i przede wszystkim pompę dodatkową do cyrkulacji płynu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ja też mam opcje ustawiania czasu timer1 timer2 tylko ze w moim przypadku jest to tylko opcja przewietrzania wnętrza a mam webasto i w dodatku działa jeszcze :D Więc to wszystko zalezy od opcji i rodzaju webasta. Troche juz o tym czytałem, jest tego na forum dużo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Większość bmw ma piece Z/C, czyli ogrzewanie+dogrzewacz, ale przeważnie są zablokowane i działają tylko jako dogrzewacz.

Zazwyczaj wystarczy odblokować tą opcję.

Różnice pomiędzy dogrzewaczem (Z), a dogrzewaczem+ogrzewaniem postojowym (Z/C) to tylko pompka wody, i odpowiednie wyjście ze sterownika.

Ogrzewanie wnętrza da radę odblokować jeśli:

-webasto ma pompkę obiegową (Z/C) i jest sprawne

-posiadasz co najmniej duże OBC

Jeśli w/w warunki są spełnione, to podjechać do kogoś ogarniętego na kompa, i odblokować dziada :mrgreen:

 

Jeśli posiadasz mały wyświetlacz pod zegarami, i podstawowe radio nie da się zakodować timera do webasta.

Jeśli nie posiadasz pompki obiegowej webasto, da się zakodować, ale usmażysz webasto, bo podczas pracy nie będzie miało obiegu (pompa wody silnika stoi), można kombinować z dodatkową pompką, ale z tego co wiem, sterownik bez wyjścia na pompkę będzie wariował w takim trybie pracy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam.

Coś temat się zatrzymał, czy wszystko się wyjaśniło?

A ja mam takie pytanie; w navi nie ma żadnej informacji o ogrzewaniu postojowym i nic co mogło by wskazywać na obecność webasto aż tu nagle wczoraj lakiernik zdemontował nadkole i moim oczom okazało się bardzo przydatne urządzenie jaki jest webasto i co dalej?

Czy ktoś wie o co chodzi, i od czego zacząć?

POZDRAWIAM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

znalazłem naklejkę pod maską typ Termo Top Z/C

z tego co przeczytałem ma ogrzewać silnik i wnętrze ale jeszcze nie sprawdzałem jak to działa

na wyświetlaczu navi w zakładce wentylacja zew. jest zegar 1 i zegar 2 myślę że jak ustawie na jednym z tych zegarów godzinę o której ma się odpalić web. to jeśli działa to penie odpali

jak sprawdzę to napiszę

jeśli coś pokręciłem to proszę o sprostowanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Ale wentylacja to nie ogrzewanie, więc chyba nie bardzo ruszy.

Wydaje mi się że webasto aby działało jako ogrzewanie wnętrza trzeba będzie zakodować.

W sumie spróbować możesz, przynajmniej zobaczysz co się włączy :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Większość bmw ma piece Z/C, czyli ogrzewanie+dogrzewacz, ale przeważnie są zablokowane i działają tylko jako dogrzewacz.

Zazwyczaj wystarczy odblokować tą opcję.

Różnice pomiędzy dogrzewaczem (Z), a dogrzewaczem+ogrzewaniem postojowym (Z/C) to tylko pompka wody, i odpowiednie wyjście ze sterownika.

Ogrzewanie wnętrza da radę odblokować jeśli:

-webasto ma pompkę obiegową (Z/C) i jest sprawne

-posiadasz co najmniej duże OBC

Jeśli w/w warunki są spełnione, to podjechać do kogoś ogarniętego na kompa, i odblokować dziada :mrgreen:

 

Do tych warunków trzeba dodać moc pieca 40KW,bo jak jest webasto 5KW. co często się zdarza to może tylko dogrzewać silnik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Większość bmw ma piece Z/C, czyli ogrzewanie+dogrzewacz, ale przeważnie są zablokowane i działają tylko jako dogrzewacz.

Zazwyczaj wystarczy odblokować tą opcję.

Różnice pomiędzy dogrzewaczem (Z), a dogrzewaczem+ogrzewaniem postojowym (Z/C) to tylko pompka wody, i odpowiednie wyjście ze sterownika.

Ogrzewanie wnętrza da radę odblokować jeśli:

-webasto ma pompkę obiegową (Z/C) i jest sprawne

-posiadasz co najmniej duże OBC

Jeśli w/w warunki są spełnione, to podjechać do kogoś ogarniętego na kompa, i odblokować dziada :mrgreen:

 

Do tych warunków trzeba dodać moc pieca 40W,bo jak jest webasto 26W. co często się zdarza to może tylko dogrzewać silnik.

 

Edit. tu można poczytać-http://ogrzewaniepostojowe.net.pl/instalacja.php

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

5kW to moc grzewcza webasta, a 40W to moc jaką pobiera podczas pracy.

W/w webasto to Z/C czyli dogrzewanie + ogrzewanie.

 

Nie zawsze, bo są Z/C co mają26W :wink:

http://ogrzewaniepostojowe.net.pl/instalacja.php

 

Nie bierz wszystkiego za prawdę, bo są rzeczy które się z tym trochę rozmijają.

Pod tą nakleją pisze "dogrzewacz", więc coś tu jest nie tak. :roll:

Tak samo jest jeden sterownik opisany jako analogowy, a wcale nim nie jest. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja to znalazłem na szybko żeby Ci pokazać tabliczkę,nawet całości nie czytałem.

To że są webasta ZC26W i ZC40W wiem już dawno bo przerabiałem temat przeprogramowania na ogrzewanie kabiny.

Przyznaj kolego że tematu do końca nie znałeś a nie próbujesz jakichś mijanek :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Twoje jak najbardziej może ogrzewać silnik i kabinę.Moje jest trochę słabsze,ma 40W .Mam wszystko co trzeba,niestety żaden magik nie może mi tego tak podłączyć żeby grzało kabinę i wszystko ładnie śmigało.Dla tego odpuściłem i mam orginalne dogrzewanie silnika które działa jak trzeba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.