Skocz do zawartości

e39 520d / Czujnik temp. zewn.


cristianols

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Jestem nowy na forum oraz od niedawna jestem posiadaczem bmw e39 tak nawiasem super autko nie zaluje chociaz chcialem mniejszy samochod bo ja mlody jeszcze nie bardzo pasuje ale kwestia przyzwyczajenia :D

Mam takie pytanie odnosnie czujnika temperatury zewn. bo na komputerze pokazuje mi -40 stopni wiem wiem albo brak czujnika albo przerwane kable jeszcze tego nie sprawdzalem bo nawet nie wiem gdzie sie ten czujnik znajduje ale zauwazylem ze nie mam z przodu nadkoli a pewnie ten czujnik wlasnie sie na nich znajdowal, poprawcie mnie jak sie myle. Druga sprawa to taka czy jak bedzie nie dzialajacy czujnik temperatury to beda problemy z automatyczna klimatyzacja? Trzecia sprawa to taka ze po otwarciu drzwi wlacza sie CHYBA WEBASTO w moim odczuciu chyba nie powinno tak byc no ale tak to jest jestem zielony w tych sprawach i pewnie tez beda problemy z webasto gdy jest niedzialajacy czujnik temperatury :( nie wiem wogole jak to ma dzialac czy to jest ogrzewanie postojowe? Ustawia sie temperature np. rano ma sie uruchomic i mi ogrzac bude oraz slinik w zimie?

Nastepna i ostatnia sprawa to taka czy zamiennik czujnika temperatury rozni sie czyms czy to tylko kwestia tego ze czujnik ori jest drozszy a zamiennik tanszy pytam tylko zeby nie wydac pieniedzy w bloto dotyczy to tez nadkoli bo bede kupowal i chce zrobic wszystko na cacy:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez czujnika klima nie będzie działać prawidłowo. Czujnik powinien być przy kole z prawej strony. Więc nie masz plastików więc pewnie i czujnika. Do firmy to brałbym oryginał. Zamienniki z tego co wiem lubią oszukiwać. Większa tolerancja. Co do plastików też szukałbym oryginałów. Ja kupiłem zamiennik i jak się domyślam od temperatury silnika się odkształcił i w drodze zaczął szurać o jezdnie. W sumie się nie dziwie bo kosztował 25 zł. Jeżeli na razie nie masz czujnika a chcesz używać klimy możesz zewrzeć kable od czujnika i wtedy pokaże Ci +50 stopni i klima powinna pracować.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za szybka odpowiedz. Tak myslalem ze zamienniki maja jakis haczyk jest duza roznica w cenie no ale wiadomo oryginal to oryginal. Co do czujnika to ciekawe jak tam z tymi kablami czy sie polapie czy bede musial jechac do "szpeca" :D

A co do webasto mial ktos taki problem? To tylko te dwie wady jakie wychaczylem w mojej bmw:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Jak słyszysz webasto po otwarciu drzwi, to masz uszkodzony sterownik - częsty problem.

Wyjmij bezpiecznik od niego, to ucichnie.

Naprawa sterownika ok 250pln.

Czujnik temperatury to raptem 2 przewody, idą w tej samej wiązce co kabelki do halogenu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Na miejscu raczej ciężko, ja przynajmniej na podkarpaciu nic nie znalazłem, na allegro szukaj, gdzieś tu w temacie o webasto (tym obszernym) był jakiś typ co go kilka osób polecało, poszukaj i zapytaj jego.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Wiesz co, odpuść sobie serwis w świlczy....

Miał przyjemność pracować tam jakiś czas, sam bym im auta nie oddał :roll:

Co prawda, był tam jeden gość który ogarniał, ale czy na niego trafisz to nie wiem.

Jak już chcesz dobrego speca od BMW to jedź do Mateusza Wlazło, to jest w sumie niedaleko od świlczy miejscowość Mrowla, wiem że on nawet po ASO poprawiał samochody jak coś spaprali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
Panowie szlak mnie trafia z ta klima grzeje w dupe jak cholera problemy z zamowieniami tego czujnika temp. zewn + nadkoli , zeby zobaczyc taki efekt dzialania, dopiero co zmontowalem wszystko bo z tego co piszecie moglo to byc przez ten czujnik temperatury wiec kupilem oryginal. Historai sie zaczela od napelnienia klimatyzacji ktora pochodzila tydzien czasu z tego co pamietam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.