Skocz do zawartości

Lampa w E39 - coś pękło ? Żarówki luźno chodzą na boki...


tommm

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Mam spory problem.

Długo walczyłem z migającym xenonem w e39. W końcu doszedłem do wniosku, że padnięta jest przetwornica.

Ale to nic. Jak dociskałem gumkę przykrywającą żarówkę ksenonową usłyszałem traach i teraz obie żarówki luźno chodzą w lewo i prawo. Nie mam pewności czy coś ułamałem, czy po prostu coś wyskoczyło z jakiegoś zaczepu. Po włączeniu światła poziomują się jak należy...

Jak rozmontować reflektor ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"szklo" reflektora jest na zatrzaski. Sciagasz je. Pozniej wykrecasz sruby regulacyjne i da sie wyciągnac odblysnik. Oczywiscie trzeba sie dokladnie przyjrzec na wszelkie kabelki oraz mocowanie silnika poziomujacego.

 

Jesli obie zarowki lataja to wyglada na to, ze poluzowal sie odblysnik. Zobacz, czy ma luz w pionie czy w poziomie. To ze sie poprawnie poziomuja jeszcze nic nie oznacza

pozdrawiam

t.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Jeśli żarówka chodzi Ci na boki najprawdopodobniej poszło to:

 

http://www.realoem.com/bmw/showparts.do?model=DD11&mospid=47537&btnr=63_0685&hg=63&fg=05

Pozdro!!!!!!!!!!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Bardzo dziękuję. Wygląda na to, że faktycznie chodzi o ten element.

Mam teraz nieco inny problem:

jak dokładnie (krok po kroku) zdemontować i rozebrać lampę w BMW E39 ?

Nie udało mi się znaleźć tej informacji na forum. Bardzo zależy mi na tych informacjach ponieważ będę musiał zrobić to sam...

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To na 100% te plastiki. Mi tez one poipekaly. Sa kijowe. Bo zrobione z twardego plastiku i jak sie robia stare to bardzo latwo se krusza. Najdziwniejsze jest to, ze pojechalem do serwisu BMW i chcialem kupic je, ale powiedzieli mi, ze to jest czesc integralna z tylem lampy i pojedynczo nie da sie tego kupic. A na stronie wyglada na to ze sie da. Nie rozumiem. Wiem ze ta czesc jest norlanie rozbieralna, wykrecana. Bo zrobilem to wyciagajac te plastiki z jakiejsc innej uzywanej lampy. CO za bezsens. Nie rozumiem. Gosc powiedzial mi, ze napewno nie moge tego kupic pedynczo, tylko razem z tylem lampy.

_____________________

Sprzedam nowy filtr powietrza MANN C31143 BMW E60 E61 E63 E64 - 90 zł z wysyłką

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem ze ta czesc jest norlanie rozbieralna, wykrecana. Bo zrobilem to wyciagajac te plastiki z jakiejsc innej uzywanej lampy. CO za bezsens. Nie rozumiem. Gosc powiedzial mi, ze napewno nie moge tego kupic pedynczo, tylko razem z tylem lampy.

Masz racje gosc sie mylił pewnie nie chciało mu sie szukac , pytałem u siebe u gosc i co soe zajmuja bmw i u nich te plastiki, bo sa dwa kosztuja 61 złotych.

na bank czesc jest do kupienia osobno

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • Zasłużeni forumowicze

czy ktos sciagal przednia szybe xenona (z ringami)? chcialbym przeczyscic szklo z obu stron...

 

czy jest to mozliwe? czy jest skomplikowane?

 

bardzo prosze o podpowiedz

Run flats? NEIN, DANKE!


Yn0sTYR.jpg?1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

czy ktos sciagal przednia szybe xenona (z ringami)? chcialbym przeczyscic szklo z obu stron...

 

czy jest to mozliwe? czy jest skomplikowane?

 

bardzo prosze o podpowiedz

Run flats? NEIN, DANKE!


Yn0sTYR.jpg?1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.