Skocz do zawartości

Niskie wolne obroty cieplego silnika 4.4 V8


gusto2000

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Przegladnalem cale archiwum (uff, troche tego bylo) artykulow dot. niskich/falujaych obrotow, ale dotyczyly one glownie mniejszych lub starszych silnikow. Dlatego zdecydowalem sie napisac nowy post.

 

Moj silnik to 4.4 V8 w obudowie serii 5 (540i) z 1996roku. Na liczniku juz ma ponad 250tys km.

Od pewnego czasu samochod po rozgrzaniu (wskazowka na 12) zaczyna miewac zbyt niskie wolne obroty. Dotychczas wskazowka obrotkow na biegu jalowym zatrzymywala sie na takiej kresce pomiedzu 0 a 1000obr na wartosci okolo 600obr (z klima 800). Obecnie obroty sa czasami troche ponizej tej kreski (np. 1milimetr:)

Powoduje to, ze silnik chodzi nierowno i czasem szarpie podczas ruszania, dopoki nie przekroczy wartosci 1000obr.

 

No i pytanie. Co to moze byc, ew. od czego zaczac?

Silnik byl podlaczany do komputera (TIS BMW) i komputer nie wykazal zadnych bledow ani silnika ani skrzyni (tylko kilka pomniejszych bledow wyposazenia).

 

Poza tym niemilym objawem wszystko inne wydaje sie byc OK. Tzn rowno wchodzi na obroty, az do czerwonego pola, nie stracil na mocy, itp. Ot poprostu za niskie jalowe obroty.

 

Sytuacja nie zalezy od paliwa. Tak na 95 jak i na 98 Ultimate sytuacja wyglad podobnie.

 

Bede wdzieczny za rady.

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj!

Kolego jutro sprawdze dokładnie jakie ja mam obroty silnika zagrzanego.

A co do szarpania to może już nawala Ci przepływomierz ja miałem podobny problem z szarpaniem przy ruszaniu,ale po wymianie przepływki wszystko wróciło do normy.

Pozdrawiam!!!!!!!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Mam tą kreskę na liczniku i bez właczonej klimie wskazówka stoi dokładnie na niej,po właczeniu klimy podnosi się do góry.

Tak ,że chyba nie masz co szukać jest wszystko ok!

Pozdro!!!!!!!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Ja dołączam się do pytania bo zauważyłem że czasami i u mnie na rozgrzanym silniku M60 4,0 obroty są ciut za niskie - coś ok 500obr. Czyżby coś się rozszczelniało na gorącym motorze? Może zasysa wtedy jakieś "lewe" powietrze?

Pozdrawiam

Krzysiek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.