Skocz do zawartości

Problem z ciśnieniem paliwa. 525d 2001rok


sonnyburnett

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Problem polega na tym, że podczas przyspieszania wyskakuje mi błąd "FUEL INJECTON SYSTEM". Następstwem tego błędu jest brak przyspieszenia i dziwny dźwięk silnika lecz samochód nie gaśnie ani nie kopci. Po zgaszeniu i ponownym odpaleniu problem znika i jest wszystko w porządku. Byłem u mechanika, który podpiął pod komputer i stwierdził, że jest niskie ciśnienie paliwa. Pompa jest ok, wtryski też. Mechanik powiedział, że może być zapchany filtr paliwa lub padnięty czujnik. Panowie, czy któryś z Was spotkał się z takim problemem? Pozdrawiam i z góry dziękuje za odpowiedź.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Słabnąca pompa progowa lub ogranicznik ciśnienia za nią często dają takie objawy.

Test na wykluczanie jest prosty, zaciskasz wężyk za ogranicznikiem i sprawdzasz czy ciśnienie paliwa za pompą progową rośnie, czy jest bez zmian.

Jak wzrasta do odpowiedniej wartości, to winny ogranicznik, jak takie samo, to słaba pompa.

Pompy najlepiej tylko pierburg, pozostałe nie dają rady.

Ciśnienie sprawdzisz w inpie w live data lub wpinasz się manometrem w układ.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A powiedz mi, może to być wina gorszego paliwa, bo to wszystko zaczęło mi się dziać po zatankowaniu na przypadkowej stacji. Nigdy wcześniej nie tankowałem na takich stacjach ale w tym przypadku byłem zmuszony zalać za 5 dych ponieważ, w pobliżu nie było Orlenu, Bp itp.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.