Skocz do zawartości

540iA efektywny start


Alf007

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Mam małe pytanko:] czy jest możliwe w tiptronicu wrzucenie jedynki na wysokich obrotach???innymi słowy czy mozliwy jest efektywny start???pzdr

 

Oczywiście, że możliwe. Tyle tylko, że raz. :8) :mrgreen:

 

To co wydarzy się w automacie, gdy zrobisz taką "sztuczkę", spróbuję przyrównać do sytuacji w wozie ze zwykłą skrzynią -> dajesz w rurę, puszczasz sprzęgło od razu, kopnięcie, odjazd.

 

Tylko wyobraź sobie co stałoby się z zębatkami zwykłej skrzyni, gdyby sprzęgło cierne pracowało bez jakiegokolwiek poślizgu.... :shock:

 

Twoja sksynia psestanie ciągnąć, bo bendzie scerbata. :D

- No, stał tutaj! Był! Patrzył na swoje paznokcie! Rozpłynął się! Nie ma go!

(Bogumił Kobiela we "Wszystko na sprzedaż". Rok później rozbił się na amen swoim białym BMW).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! Mam małe pytanko:] czy jest możliwe w tiptronicu wrzucenie jedynki na wysokich obrotach???innymi słowy czy mozliwy jest efektywny start???pzdr

 

Pozostaje ci tylko morderstwo skrzyni biegow zwane popularnie "torque braking". Niestety nie moge powiedziec ci jak to sie robi dlatego ze przez tego typu czynnosc coraz wiecej beemek wedruje na szrot-y lub sprawia klopoty pozniejszym wlascicielom.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! Mam małe pytanko:] czy jest możliwe w tiptronicu wrzucenie jedynki na wysokich obrotach???innymi słowy czy mozliwy jest efektywny start???pzdr

w moim e36 nie mam tiptronica ale nie da sie wrzucic "D" przy wcisnietym pedale gazu, jednym slowem blokuje sie skrzynia gdy silinik ma wyzsze obroty niz powiedzmy 2 tys. Wątpie by w tiptronicu z tego zrezygnowali...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
witam! nie próbuj takich sztuczek ze skrzynią automat. ja mam 540 e-39 tez z tiptroniciem i wystarczy właczyc na tiptronic wyłaczyc asc i dac gaz do końca a pozniej sie dzieją rzeczy straszne z oponkami! pozdrawiam

 

wlasnie! nie potrzebne sa takie sztuczki... moj brat mial 750iL z 88 roku bez ASC z oponami 265 z tylu , ale gdy na D dalo sie troche za duzo gazu palil gumy nie milosienrnie....

 

wiec przy samochodach tej mocy nie potrzeb "efektywnego startu" bo po prostu KAZDE dodanie gazu jest efektywne

Prowadzę sklep z częściami do samochodów.

sklep@czescidobmw.pl

www.czescidobmw.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.