Skocz do zawartości

Drgania kierownicy - rozwiązanie .


szerszenkiler

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

W moim przypadku przyczyną były opony . Wymieniłem i kłopot z głowy . Najdziwniejsze było to ,że FUS z Warszawy nie rozwiązał tego problemu . Powiedzieli ,że przyczyną może być tarcza hamulcowa (nowa wymieniana miesiąc wcześniej). Dlaczego wymieniłem opony ? Otóż z przedniego zawieszenia dochodziło jakieś mielenie ,a że miałem już taki przypadek z poprzednimi oponami to już wiedziałem co było przyczyną . Wymieniłem i mielenia nie ma ,a i drgania ustały . Czyli sam przez przypadek rozwiązałem dwa problemy za jednym razem . Tylko dlaczego ASO tego nie potrafiło ? Przecież u nich codziennie przewijają się dziesiątki samochodów i chyba rozwiązali już nie jeden problem ? Napisałem to ,bo wiem że nie jedna osoba ma problem drgań na kierownicy i może komuś się przyda ta rada . Na oko opony wyglądały dobrze ,według mnie ,tylko wulkanizator powiedział że się już wyząbkowały . Jeszcze raz powtórzę ,że wkurza mnie podejście serwisów do sprawy . Czy ktoś był w serwisie BMW w Łomiankach przy głownej trasie (7) ? Zaczynam żałować ,że kupiłem BMW ,bo nie ma w mazowieckim porządnego fachowca od tych samochodów . Potrafią tylko wysysać kasę .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiekszosc rzeczy zrobia Ci w lomiankach. Ja jezdze do bavarii, bo mam tam 10 minut na piechote, wiec jak auto zostaje na dluzej to nie mam potem problemu z odbiorem. Nigdy nie mialem do nich zastrzezen ale nie mam tez porownania cenowego z innymi ASO

pozdrawiam

t.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jedz do inchape w warszawie na wroclawska. sa o niebo lepsi niz FUS lub Bavaria. Ja u nich serwisuje i jestem zadowolony. Naprawy wychodz taniej niz jestem informowany o kosztach.

Witam

i potwierdzam Inchcape Motor ul. Wrocławska 6A

jest 100 razy lepszy niż FUS :D. W FUS'ie co najwyżej części można kupić, choć i to im nie zawsze wychodzi :duh: .

marzenie : E34 M5

http://img266.imageshack.us/img266/9927/540podpisnj4.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Panowie za wsparcie . Pierwszy przegląd zrobiłem w Inchcape i byłem zadowolony ,ale wiecie jak to jest ,chciałem spróbować innych serwisów i wyszło ...jak zwykle . Także polecam Inchcape . Zrobiłem od wymiany opon prawie 1000 km i jest super . Nie mogę uwierzyć ,że opony ,na pierwszy rzut oka dobre,mogły narobić tyle zamieszania . Chciałem już sprawdzać cały układ kierowniczy i zawieszenie :duh: . Muszę jednak przyznać ,że FUS nie naciągnął mnie na siłę na dodatkowe koszty ,ale nie wykryli usterki z którą do nich przyjechałem :mad2: . Często jeżdżę koło Łomianek i widziałem tam serwis BMW ,czy z czystym sumieniem możecie mi go polecić ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Również nie polecam warsztatu w Łomiankach. Miałem uszkodzoną przepływkę a chcieli mnie naciągnąć na wymianę turbiny. Drobna różnica 200zł a 6000zł. Udają ze robią dobre wrażenie (jazda trasą z podpiętym kompem), bo jak to inaczej nazwać skoro nie potrafią postawić prawidłowej diagnozy.

 

Tak na marginesie to testy przeprowadzali na zwykłym laptopie. Skoro BMW pozwoliło im umieścic logo firmy na budynku to mogliby się zaopatrzeć w firmowy komputer do testów (dostępny w BMW Polska).

Chyba że to logo też dla ściemy jak cała reszta.

PZDR :)


GDYBY PRZEDNI NAPĘD BYŁ LEPSZY TO CHODZILIBYŚMY NA RĘKACH :dance:


http://img171.imageshack.us/img171/9086/2fn2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja juz zabawe w warsztat mam za soba. Zreszta jak jezdzisz z Plocka to przejezdzasz obok niego w Zakroczymiu. Ale mysle, ze niejednego mozna zagac czytajac chociazby regularnie forum. To jest po prostu kompedium wiedzy o nietypowych przypadkach.
DIESEL POWER
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.