Skocz do zawartości

Pękł mi zbiorniczek od chlodnicy do ktorego wlewa sie plyn!


Mlodzik18

Rekomendowane odpowiedzi

Jechalem sobie wczoraj autem i nagle slysze BOOO, ogladam sie za siebie, patrze a kota ani zadnego zajaca nie widze. Jade dalej, nie wiedzialem co sie stalo. Nagle po 3 minutach patrze, a spod machy wydobywa mi sie para. Patrze na wskaznik temperatury i jest ok, o poziomie komp tez nic nie mowi, wiec szybko na bok, wylaczylem silnik, otwieram mache, a tam woda leci na kapy zawowrowe silnika. Ogladam i zastanawiam sie skad to. Po chwili patrze, a zbiorniczek ten maly od plynu, tam gdzie sie wlewa po prostu pekl. daje link o ktory chodzi:

 

http://www.realoem.com/bmw/showparts.do?model=DE11&mospid=47547&btnr=17_0135&hg=17&fg=05

 

Mozecie mi powieziec jakim prawem pekl z takim hukiem ? Na 100% na nic nie najechalem, to bylo na idelanej prostej drodze. Nie ma mowy o zadnych dziurach, ani kamieniach. Czy moge sobie to po prostu tlumaczyc, ze plastik byl juz stary i daltego pekl ? Silnik to m62 b35.

 

Dzieki z gory.

_____________________

Sprzedam nowy filtr powietrza MANN C31143 BMW E60 E61 E63 E64 - 90 zł z wysyłką

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, czy to pomoże, ale jak miałem renault 19, wydarzyło się coś podobnego. Po tym zdarzeniu wyszło, że szlag trafił uszczelkę pod głowicą, dostała się woda do środka, ciśnienie wysokie i po zbiorniczku, nie mówiąc już o wymiani uszczelki, szlifie głowicy itp. Ale zastrzegam - to przydarzyło mi się w R19. Na wszelki wypadek sprawdź, czy nie masz śmietany zamiast oleju. Pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Członkowie klubu
Silniki M62 pracują na wyższych temperaturach, stosuje się tu dynamiczne termostaty 105 stopni itd... więcej dowiesz się stosując :search: W efekcie w układach panuje wysokie ciśnienie. Czytając zagra. fora mozna znaleźć info. iż chłodnice pękają [plastikowe obudowy] z przyczyn zmęczenia materiału - podobno najsłabszy punkt to wej. górnego węża. Czyli nic wielkiego nie musiało się stać - ale musisz być czujny. Należy sprawdzić czy chłodnica nie jest zakamieniona [inne brudy], dokladnie wyczyścić z zewnątrz [zwłaszcza w zintegrowanych z klimą] dalej to już elementarz BMW: wisko,termostat,pompa,korek chłodnicy, płyn[sama woda podnosi ciśnienie - wcześniej gotuje się i zapowietrza układ], kolor oleju silnikowego, ubytki płynów. Jednak bez przesady - usuń awarię i obserwuj, unikaj na początku długich tras, pokręć się wkoło "komina" i testuj układ chłodzenia. Zyczę Ci aby to było statystyczne zmęczenia materiału.

UIHZ9556.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Syfu w wodzie nie ma, olej normalny, z temperatura nigdy nie mialem problemow, zawsze idelanie na srodku. Wydaje mi sie, ze to zmeczenie, ale jeszcze raz posprawdzam. dzieki i pozdrawiam.

_____________________

Sprzedam nowy filtr powietrza MANN C31143 BMW E60 E61 E63 E64 - 90 zł z wysyłką

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Członkowie klubu
Ze wskazówką temperatury tak to jest w BMW , że "ona" ma swoją logikę i trzyma się pionu w duzym zakresie temp. Jak ruszy mocno do przodu to może być już trochę późno. Nie wiem jak u Ciebie ale proponował bym włączenie testu nr7 [temperatura ukł. chłodzenia - nizbędną wiedzę łatwo znajdziesz na forum] i poobserwuj parę dni. Nie wiem jaki masz przebieg ale po 200 tyś. mogą już się odzywać termostat,pompa wisko - tak że masz okazję do przeglądu aby później nie zjechać na lawecie.

UIHZ9556.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeglad mialem, caly silnik byl sprawdzony, plyny zmieniane. Sprawdzalem temperatury i dochodzila max dop 103 st. C. i termostat sie otwieral. Ale jeszcze raz sp[rawdze chlodnice, bede zalewal go na nowo. dopiero we wtorek bede mial nowy zbiorniczek. Ale huk byl naprawde konkretny. Zdziwilo mnie to troche. Powiem mechanikowi, zeby moze zrobil pulkanie ukladu, chlodnicy. jakis srodek do oczysczania polecasz mi moze ? Dzieki z gory.

_____________________

Sprzedam nowy filtr powietrza MANN C31143 BMW E60 E61 E63 E64 - 90 zł z wysyłką

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.