Skocz do zawartości

523i steptronic dużo pali, mało mocy


kamilnfs

Rekomendowane odpowiedzi

Witam i prosze o pomoc :modlitwa: Jestem (świeżym,jeszcze nie szczęśliwym) posiadaczem BMW 523i steptronic. Jeszcze nie szczęśliwym gdyż od momentu zakupu, po za wygodą, nie mam żadnej satysfakcji z jazdy. Moim zdaniem 2.5 litrowa 170 konna jednostka powinna zwijać asfalt, a narazie to mnie zwija z nerwów. Ekonomizer pokazuje spalanie ok 17l/100km w mieście przy spokojnej jeździe, a 8l/100km na trasie nie schodząc z 140km/h. Rusza powoli przy wysokich obrotach, jakby tryb awaryjny skrzyni był włączony tylko że zmienia biegi i żadna lampka się nie świeci. Samo podpięcie do kompa u mnie kosztuje 100 funtów nie licząc kosztów wymiany. Zastanawiałem sie czy to może być :

-olej i filter w skrzyni biegów

-sondy lambda

-przepływomierz

-czujnik pozycji przepustnicy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.Ja również jestem posiadaczem takiego samego auta od 1,5miesiąca jak Ty ale jak narazie jestem szczęsliwy i zadowolony z mojego auta no i oby tak dalej.oczywiście musze wymienić jeszcze hamulce(tarcze i klocki) i wachacz.A co do tej pracy silnika to jestem rozczarowany,naprawde moje 523i w automacie przyspiesza bardzo dobrze,nawet od 160km/h czuje niezłe przyspieszenie.Nigdy wczesniej nie jeżdziłem w automacie mi na początku również dziwnie sie jeżdziło ale to chyba dlatego że nigdy wcześniej nie jeżdziłem automatem i trochę sie nie pokoiłem tymi wysokimi obrotami ale to normalne oczywiście w granicach rozsądku.Te skrzynie bardzo inteligentnie reagują na rodzaj i sposób jazdy.Mysle że to kwestia przyzwyczajenia.A co do tego oleju do skrzyni to ponoc jest niewymienialny przynajmniej u mnie chociaz nie jestem w 100%pewny ,byłem u wielu mechaników i nigdzie nie znależli zadnego bagnetu i również pod spodem auta nie ma żadnego zaworu do spuszczania i wymiany i wlewu,sam nie wiem jaka jest prawda.W książce instrukcji obsługi mam również napisane ze olej w skrzyni mojego auta jest nie wymienialny,więc juz sam nie wiem.jak narazie skrzynia bardzo łądnie i nie odczuwalnie zmienia biegi i olej nigdy wczesniej nie był wymienianyu poprzedniego własciciela.Nie jestem jakims wybitnym znawcą mechaniki ale po wymianie swiec,filtra paliwa i powietrza troszke lepiej mi auto pracuje.Pozdrawiam :wink:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie jezdzij do wielu mechaników tylko do tych co sie naprawde znaja na BMW bo pózniej bedziesz płakał i płacił dwa razy
Wiem, rozumiem ale jeżdziłem do paru fachowców którzy zajmuja się skrzyniami automatycznymi ale Wiecie jak to bywa dzisiaj.Ewentualne usterki bede naprawiał w serwisie bmw :wink: a mam blisko miejsca zamieszkania.Pzdr.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, rozumiem ale jeżdziłem do paru fachowców którzy zajmuja się skrzyniami automatycznymi ale Wiecie jak to bywa dzisiaj.Ewentualne usterki bede naprawiał w serwisie bmw :wink: a mam blisko miejsca zamieszkania.Pzdr.

 

Wiemy, można jak w przysłowiu 'Polak mądry po szkodzie" :duh:

 

Po pierwsze olej w skrzyni pomimo twierdzeń BMW że jest dożywotni, lepiej jest wymieniać po np.100tyś.km. W naszych warunkach drogowych skrzynie mają o wiele cięższy żywot niż np. w niemczech, co skutkuje większym przepracowaniem i zanieczyszczeniem oleju.

Wymiana razem z filtrem i uszczelką to koszt max 1000zł, a koszty remontu skrzyni zaczynają się od 4-5tyś.zł.

Na skrzyni od spodu jest nalepka (tabliczka)informująca o rodzaju skrzyni i zastosowanym oleju, jest też śruba z boku poprzez którą się uzupełnia olej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Karol dzięki za rade zastanawiałem sie właśnie nad wymianą. Też nalezałem do ludzi, którzy wierzyli, że oleju wtym automacie sie nie wymienia ale na zdrowy rozsądek nic nie trwa wiecznie i sie nie zużywa. Więc zabieram sie do pracy, Tylko dręczy mnie jeszcze jedna rzecz czy skrzynie będzie trzeba rozbierać żeby dostać się do filtra:?:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej to pewnie wiesz olej do tej skrzyni mozesz kupic tylko w serwisie bmw albo zaa miedza (na Reichu ) litr kosztuje ok 120 zeta a wchodzi go tam 12 litrów i nie polecam wlewac jakiegos innego nawet super mobila bo nie odjedziesz juz niegdzie

 

Proponuje się najpierw dokładnie zorientowć zanim coś napiszesz :duh:

 

Olej kupisz w każdej hurtowni oleju po ok 20zł/litr.

a wchodzi 5 lub 9 litrów zależy od rodzaju wymiany.

 

Jak chcesz się dowiedzieć więcej to :search:

 

PS

Żeby wymienić filtr wystarczy odkręcić miskę oleju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.