Skocz do zawartości

[ E39 ] Wymienilem zegary i...


fomicz

Rekomendowane odpowiedzi

Zegary wymienilem ze wzgledu na calkowicie padniete piksele w moich starych zegarach,

%5B640%3A480%5Dhttp%3A//lanciapolska.org/tomek/bmw_zegary.jpg

postanowilem kupic zegary, naprawic stare i sprzedac albo jedne albo drugie.

Oczywiscie zegary 100% sprawne i stan bdb maja lekko peknieta pleksi i minimalne problemy z pikselami, wlasnie jestem w trakcie walki z gosciem z Allegro,

%5B640%3A480%5Dhttp%3A//lanciapolska.org/tomek/bmw3.jpg

 

ale ja nie o tym chcialem.

 

 

Zdziwilo mnie to, ze przebieg jest zapisany w zegarach, a nie w jakiejs innej czesci. I teraz mam dylemat, jezeli zostawie te kupione zegary to chyba musialbym ptrzywrocic przebieg jaki mialem na tych oryginalnych, ale jak ustawie jakis przebieg, to czy ktos pozniej nie zarzuci mi, ze licznik byl krecony :(

Tomek

Marzenia się spełniają...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Mam też ten problem. Kaszda ingeręcja w ustawieniu zegarów będzie zakodowana w kompie. Mało tego gdy wyjedziesz np. do Niemiec a tam pierwszy patrol drogówki cie zatrzyma, to twoje autko napewno pójdzie na parkplac. Ponieważ w zegarach jest też podany numer vin i wiele innych informacji, sprawdza się to prostą kombinacją. Tak więc ja naprawiam swoje a te na części. I cieszę sie, że nie zablokowałem kompa w aucie, bo jest to możliwe przez inne zegary, a koszt odblokowania to około 1000 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Mam też ten problem. Kaszda ingeręcja w ustawieniu zegarów będzie zakodowana w kompie. Mało tego gdy wyjedziesz np. do Niemiec a tam pierwszy patrol drogówki cie zatrzyma, to twoje autko napewno pójdzie na parkplac. Ponieważ w zegarach jest też podany numer vin i wiele innych informacji, sprawdza się to prostą kombinacją. Tak więc ja naprawiam swoje a te na części. I cieszę sie, że nie zablokowałem kompa w aucie, bo jest to możliwe przez inne zegary, a koszt odblokowania to około 1000 zł.

 

Bzdura. Wszystko da sie zrobic. Nawet zmienic numery VIN w zegarach. Po prostu jedz do kogos kto zajmuje sie elektronika.

_____________________

Sprzedam nowy filtr powietrza MANN C31143 BMW E60 E61 E63 E64 - 90 zł z wysyłką

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mało tego gdy wyjedziesz np. do Niemiec a tam pierwszy patrol drogówki cie zatrzyma, to twoje autko napewno pójdzie na parkplac.

E no tu juz lekko przesadziles ;). Silnik mozna wymienic a zegarow nie? To czesc wymienna jak kazda inna. Nie rozpatruje tego w aspekcie zgodosci z prawem, bo takie dzialania nie sa z nim sprzeczne, lecz w aspekcie zwyklego posiadacza samochodu!

Po prostu jedz do kogos kto zajmuje sie elektronika.

Oczywiscie tylko, ze ja nie chce uslugi za 1000 zl. majacej na celu oszukanie kupujacego.

Tomek

Marzenia się spełniają...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nic nie przesadzam. poprostu takie informacje dostałem od ludzi którzy zajmują się BMkami. Powiedzieli mi nawet, że przez takie wkładanie innych zegarów można zablokować kompa. U mnie np. przestały działać niektóre funkcje w kompie np. zmiana języka. A wykasować lub zmienić to można wszystko tylko u kogoś kto ma odpowiednie programy do odpowiedniego modelu. Silnik możesz wymienić bo nie ma numerów. Zegary też, Ale wykasowanie i zaprogramowanie w BMW kosztuje połowę nowych zegarów. Ja prawdę mówjąc się na tym nie znam. tylko powtarzam słowa gości u których serwisuję auto, a nigdy jeszcze nie zrobili mnie w konia i znają się na rzeczy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.