Skocz do zawartości

[E39 Touring] Otwierająca klapa?? Help...


niew

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

W moim kombiaku otwiera mi się klapa tylna, a bardziej dokładnie mówiąc szyba tylnej klapy...Wystarczy że wjadę w koleinę i już gotowe, mogę mieć nawet auto od środka zamknięte i tak się otworzy...Ostatnio nawet przy 180km się otworzyło, co nie było przyjemne:)...

Wystarczy żę włoże chusteczkę higieniczną między bolec a ten zamek i wtedy się nie otwiera,ale też nie dziła wyczeraczka tylnej szyby...

Co zrobić żeby ta szyba się nie otwierała??

Czy to może być spowodowane obluźnieniem zamka??

Dodam, że zrobiłem 3tys km i wszystko było ok, a od tyg się tak zaczeło robić...

Czy może wystarczy odgiąć troszkę do środka zatrzask?Czy lepiej nie grzebać??:)

Z góry dziękuje za pomoc...

Poszukujemy tunerów !!

Forum samochodowe, forum motoryzacyjne, forum tuningowe

http://samochody.kei.pl/zdjecia/logo_phpBB2.gif

Randki: dates

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam , umnie w rodzicie jest takie autko.

Proponuje nic nie wyginac bo to sa jakies lekkie stopy aluminium i latwo cos urwac. Potrzeba bedzie regulacja tylko, moze trzeba ten bolec wkrecic albo wykrecic (jest takie naciecie na srubokret)

Jak to nie pomoze to proponuje zdjac plastik maskujacy zamek jest na 2 plaskie zatrzaski wystarczy ciagnac powinien wyskoczyc. Wtedy poluzujesz sruby zamka i go przesuniesz tak by dobrze trzymal i po klopocie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja posiadam sedana ale zroblem to tak !

-poluznilem zamek w gornej klapie nie za mocno

-poluznilem element ten drugi co jest w karoserii

-nie wiem czy posiadasz takie gumowe odbojniki tak to nazwe ktore powoduja aby klapa byla w miare sztywno i wlasnie te gumki wkrecilem na maxsa

-nastepnie zamknalem delikatnie klape i ten sposob wszystko sie dopasowalo do siebie

-pomalutku otworzylem podokrecalem srubki i wyregulowalem na tych gumkach

To na tyle Pozdrawiam !

BMW RULEZ - Drive It And Believe It ! [ skype driftm3 ]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam.Jest to kwestia tylko regulacji.Nie wiem jak jest w E-39 ale u mnie ten bolec jest razem z kontrą.Sprawdź czy poprostu nie odkręciła Ci sie ta kontra i cały bolec się wykręcił.Wycieraczka wtedy nie działa bo bolec przez który jest napedzana jest za daleko i nie ma prawa działać:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jednak wszystko było dokręcone i postanowiłem zaryzykować i dogiołem troche "łapacz" tego bolca który jest w szybie i nie otworzyło mi się na razie...

Generalny test w niedziele:)...

Dziękuje za pomoc...

Poszukujemy tunerów !!

Forum samochodowe, forum motoryzacyjne, forum tuningowe

http://samochody.kei.pl/zdjecia/logo_phpBB2.gif

Randki: dates

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.