Skocz do zawartości

TDS Zapaliła się kontrolka DDE zapowietrza się i gaśnie???


kepes8

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,wszystkich,mam problem z moja e39 tds,zapaliła się kontrolka DDE silnik pracuje niby normalnie ale : gdy w zbiorniku jest poniżej 20l. paliwa gorzej odpala i po przejechaniu ostrego zakrętu gaśnie zachowuje sie jakby zbiornik był prawie pusty,muszę go ostro kręcić odpali ale przy następnym zakręcie jest znowu to samo .gdy w zbiorniku jest powyżej 20l tego problemu nie ma ale kontrolka pali sie nadal,wcześniej przed zapaleniem kontrolki ropę mogłem wyjezdzić prawie do zera i wszystko było ok.Sprawdzałem pompka w zbiorniku działa, filtr paliwa niedawno wymieniałem.Jeszcze jednym problemem jest to że mam zalany silnik ropą która wydobywa sie gdzieś w okolicy wtryskiwacza sterującego tego z przewodem ,przewody gumowe nadmiaru wymieniłem i dalej jest mokro tylko na tym wtrysku :mad2: czy może miał ktoś taki przypadek co jest jego przyczyna czego szukać :?: :?: :!: :?: :modlitwa: :reading2:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wtrysk sterujacy ci leje z pod plastiku z którego wychodza kabelki . nie ma w nim odpowiedniego cisnienia wiec wyrzuca DDE . Spróbój go skleić ale musisz usunać ten plastik odtłuścić i zalać dokładnie szarym poksipolem . jak ci się uda to przestanie lać a jak nie to nowy musisz kupic . co do odpalania to na 100% pompka . to standartowe zachowanie . moze pracować ale nie dawać cisnienia 2 atmosfer
Wczoraj , dzisiaj , jutro BMW
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za podpowiedz,faktycznie wygląda to tak jakby leciało z pod tego plastiku na wtrysku,spróbuje coś z nim zrobić ewentualnie wymienić bo mocno śmierdzi ropą i zostają plamy pod samochodem(ten plastik z wtryskiwacz trzeba usunąć???czy obkleić go? ale z tą pompka bardzo dziwna sprawa chodzi na 100% jakie ona spełnia zadanie ,przepompuje tylko paliwo z jednej komory zbiornika do drugiej żeby kosz z którego pobierane jest paliwo był pełen czy podaje ciśnienie na pompę wtryskową :?:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.