Skocz do zawartości

Fotel elektr. nie dziala


Maxxel

Rekomendowane odpowiedzi

witam !

 

moze m jakis forumowicz podpowie co do licha moze to byc....

od paru dni siadla regulacja mojego fotela(elektr.) od strony kierowcy...nie reaguje zadne ustawienie....stalo sie to z dnia na dzien....bezpieczniki sa wszystkie ok. ... prad do kostek dochodzi chociaz wszystkich nie udalo mi sie sprawdzic bo musialbym odkrecac fotel....wiecej pomyslow mi brak oprocz oczywiscie wizyty w warsztacie.....dzieki z gory za pomoc !!

 

pozdrawiam !!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam jedynie regulację pneumatyczną podparcia kręgosłupa i jak auto kupiłem to w fotelu pasażera nie działała więc posprawdzałem wszystko i sie okazało że jakiś matoł tak "regulował" że praktycznie zmazdżył wszystkie styki w tym kneflu do regulacji
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

1. Sprawdź bezpiecznik F13

2. Sprawdź na kostce fotela kierowcy zasilanie po F13 na pinie 13 (czerwono/brązowy) i masę na pinie 14 (brązowy)

3. Sprawdź złącza i wiązki w fotelu (w szczególności przy module sterującym/pamięci)

 

Fotel kierowcy jest autonomiczny, po podaniu zasilania na te dwa piny musi działać regulacja. Jeśli nie działa to prawdopodobnie uszkodzona jest jednostka sterujaca fotelem i kierownicą z pamięcią (znajduje się w fotelu) lub wiązka w fotelu. To ona steruje fotelem kierowcy, kierownicą, pamięta ustawienia fotela, kierownicy i lusterek.

Masaż, regulacja lędźwiowa, podgrzewanie foteli jest na innych obwodach.

 

Przy wymontowanym fotelu należy uważać na piny 9 i 10 (zazwyczaj obydwa czarne). Podanie na nie napięcia spowoduje wystrzelenie napinacza pasów :)

 

Pozdrawiam

typer

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam !

 

dzieki za podpowiedzi ... w piatek biore sie za to siedzenie i zobacze co uda sie mi z tym fantem zrobic ...cale szczescie ze siadla regulacja na moim ustawieniu a nie zony bo juz mialbym chyba garba i stan podzawalowy....

dzieki jeszcze raz....dam znac jak mi poszlo !!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam !

 

tak jak obiecalem pisze jak mi poszlo z tym siedzeniem .....no wlasnie ze nie poszlo nie doszlem do przyczyny martwicy regulacji...nie zostaje mi nic innego jak szeroki usmiech do dobrego elektryka samochodowego... sam balem sie grzebac zbyt gleboko w instalacji...

 

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.