Skocz do zawartości

[e39] problem z ogrzewaniem postojowym RAST


alvaroalvaro78

Rekomendowane odpowiedzi

witam wszystkich posiadaczy BMW, ja akurat latam Audi ale mam pytanie odnośnie auta staruszka a mianowicie- problem polega na tym że ogrzewanie postojowe załącza się samo w nocy i rozładowywuje akumulator problem dotyczy BMW 520d 2000 rok. Czy ktoś spotkał się z takim problemem i czy rozwiązaniem jest wymiana panelu Climatronic ??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to chyba prędzej będzie to co mówi Radi bo RAST często nie chce się włączyć natomiast czasami gdy staruszek jeździ autem i ma wyłączony nawiew to mówi że słychać że RAST chodzi... gdzie znajduje się ten sterownik ??

 

dajan jak ustawia się to przewietrzanie też dla pewności sprawdzę...

 

dzięki chłopaki za odpowiedź...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie próbowałem tego ale według instrukcji pisze że ustawia się to tam gdzie przestawiasz godzine lub date , wybierasz ZEIT 1 lub 2 po tym SET i tak jak w zegarku wprowadzasz godzine rozpoczęcia i na koniec naciskasz SET , no i pisze by nie ustawiać dwóch cykli przewietrzania po sobie bo padnie akumulator (jeden to 30 minut pracy dmuchawy)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam taki klimatronik jak na foto

 

http://img230.imageshack.us/img230/5923/klimatiy8.th.jpg

 

i za choler nie mogę sobie poradzić z tym przewietrzaniem zegarek ustawiam wciskając tylko set a to przewietrzanie to w takim razie musi być ustawiane ikoną zegarka ale jak wciskam ten zegarek to się nic nie dzieje... dajan mógłbyś dokładnie opisać jak się ustawia to przewietrzanie ??? ciśmi się wydaje że to jednak ten sterownik się zjeb... czy po podłączeniu do kompa pokaże uszkodzenie tego sterownika ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
masz malego kompa czy duzego? wydaje mi sie, ze przewietrzanie jest tylko w przypadku duzego (lub alternatywnie navi) - nie dam jednak za to glowy

Run flats? NEIN, DANKE!


Yn0sTYR.jpg?1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no ja zrozumiałem że jesteś pewny że w nocy włancza się przewietrzanie

jak nie to umnie akumulator rozładowywało radio i telefon ale większość kolegów pisała o "jeżu"

 

no właśnie uważam że nie przewietrzanie bo staruszek ma małego kompa więc chyba przewietrzania nie ma więc chyba to ten "jeż"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale samo sie włączało ?

 

pozdrawiam

nie włanczało się tylko na wyłączonym miało taki pobór że do rana z akumulatora 100 A nia zostawało nic , czasami to centralny się nie był wstanie otworzyć , radio brało 1,4 A/h a telefon 1,2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zdemontuj schowek pasazera i boczek po lewej stronie pasazera i masz do jeza dostep zaopatrz sie w porzadne swiatło bedzie ci znacznie lepiej go zdemontowac operacja trwa nie dłuzej niz 0,5 godziny
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 2 miesiące temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.