Skocz do zawartości

dziwne zachowanie lewarka zmiany biegow


yaca_k

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Ostatnio moj lewarek zmiany biegow dziwnie sie zachowuje - kiedy jest na luzie i przechyle go maksymalnie w prawo (tak jak do 5 biegu), to nie wraca od razu sam na srodek (bieg 3 i 4) tylko musze chwile poczekac lub nawet cofnac go reka. W lewo (biegi 1 i 2) rusza sie normalnie i wraca.

Wszystkie biegi wchodza bez oporow i ogolnie nie ma zadnych problemow. Tylko wlasnie po zrzuceniu z 5 nie wraca sam na srodek (jakby mial jakis opor).

Problem zmniejsza sie po kilkunastu kilometrach jazdy.

 

Co moze byc przyczyna?

Facet z próchnicą grał w kości i... wypadły mu cztery szóstki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Ostatnio moj lewarek zmiany biegow dziwnie sie zachowuje - kiedy jest na luzie i przechyle go maksymalnie w prawo (tak jak do 5 biegu), to nie wraca od razu sam na srodek (bieg 3 i 4) tylko musze chwile poczekac lub nawet cofnac go reka. W lewo (biegi 1 i 2) rusza sie normalnie i wraca.

Wszystkie biegi wchodza bez oporow i ogolnie nie ma zadnych problemow. Tylko wlasnie po zrzuceniu z 5 nie wraca sam na srodek (jakby mial jakis opor).

Problem zmniejsza sie po kilkunastu kilometrach jazdy.

 

Co moze byc przyczyna?

było juz to ale jak ci sie nie chce szukac to ci napisze ze nawet wymiana oleju nie pomoze słyszałem ze to jakaś wada fabryczna e39 tak jak maglownica
na volta core el can na volta core el lievore
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chyba nie do konca sie zrozumielismy. Ja nie mam luzow na drazku. Postaram sie opisac to bardziej obrazowo: jade na 5 biegu, zrzucam na luz ciagnac tylko troche lewarek do tylu. powinien on wtedy wrocic do pozycji z ktorej po popchnieciu go do przodu wchodzi 3, a do tylu 4 bieg. u mnie zostaje w pozycji takiej, ze jak popchne do przodu to nadal mam 5. Czasami lewarek wraca sam po chwili, a czasami musze mu lekko pomoc. W druga strone (czyli w strone 1,2) problem nie wystepuje.
Facet z próchnicą grał w kości i... wypadły mu cztery szóstki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.