Skocz do zawartości

[E39] Lusterka fotochrom


Tomek_TEES

Rekomendowane odpowiedzi

Szanowni forumowicze! :modlitwa:

Mam mały problem z lusterkami fotochrom :mad2: E39-99r 530D Touring

Czy ktoś może mi odpowiedzieć na pytania :?: :modlitwa:

1. Czy lusterko wewnętrzne steruje (ściemnia) lusterka zewnętrzne

2. Jak można sprawdzić działanie lusterka wewn (świecenie latarką nie działa) miernikiem jakimś czy coś

3. Czy istnieje możliwość, że lusterka zewn podgrzewają się same tj. grzeją mi się cały czas (bynajmniej teraz) i

4. Czy podgrzewanie wprawia lusterko w minimalne drgania czy to "fotochrom" się ściemnia i drży

5. Czy jest jakiś bezpiecznik do lusterek zewn- chciałbym odpiąć go na chwilę i zobaczyć czy rozjaśnią się lustra

 

Z góry dziękuję za info

Marzysz o 4 kólkach?? Kup sobie 2 rowery !!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Nie odpowiem Ci na te pytania, ale jak bedziesz mial porblemy z tymi lusterkami to wymien je na normalne i bedzie ok.

Fotochromy to blad bmw. po kilku latach padaja same z siebie (wycieki itp.)

Nowe kosztuje b. duzo. Jak bedziesz wymienial to musisz kupic wklady od e38 bo dla piatki w obudowy fotochromowe mozesz tylko wsadzic fotochromy (paranoja) tak jest w aso i na realoem.

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Tak.

2. Nie wiem jak, ale w nocy, gdy są jasne i otworzę szyberdach na maxa, dociera górą światło z lamp, to się ściemniają. Z tego co piszą w instrukcji, to czujnik jest mniej więcej w dolnej części lusterka u dołu.

3. Jeżeli masz podgrzewane lusterka, to grzeją się cały czas.

4. U mnie raczej nic nie drży.

5. Na pewno, ale nie wiem, który to, musiałbyś mieć schemat instalacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 lat później...
Podepnę się pod temat, mam problem z funkcją ściemniania lusterek. Z tego co czytałem ściemnianie lusterek zewnętrznych jest uzależnione od wewnętrznego. Bezpieczniki już sprawdziłem. Nie działa mi wszystko i zero reakcji na próby z latarką itp. Czy jest jeszcze jakiś dodatkowy przekaźnik / moduł który odpowiada za tę funkcję? Wszystkie wkłady lusterek nie są wylane, wyglądają wręcz bardzo dobrze, także usterkę mechaniczną wykluczam. Samo składanie, regulacja i podgrzewanie lusterek zewnętrznych również działa. Jak najlepiej dobrac się do wtyczki od wewnętrznego lusterka? Nie wykluczam również tego, że jest ono odpięte, ale jeśli tak nie będzie to brak mi pomysłów.. :|
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

1. jesli grzeją wkłady nonstop, nie masz pewnie czujnika temp zew..

2. lusterko fotochrom sprawdzasz włączając np oswietlenie wnętrza, i zasłaniając fotorezystor z tyłu obudowy lusterka, palcem, tasma izolacyjną, czymkolwiek, rozjaśnianie można przetestować wrzucając wsteczny (pod warunkiem że jest lusterko wpięte do lcm)

3. lusterka boczne są wpięte bezpośrednio do lusterka wstecznego, i to ono nimi steruje (zasila je)

4. wkład nie powinien się trząść, ani przy podgrzewaniu, ani tym bardziej przy ściemnianiu (reakcja chemiczna?)

 

pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja teraz założyłem fotochromy, jedno miałem z wkładem zwykłym, i przy próbie podłączenia fotochromu, okazało się ze jakiś zacny rzeźbiarz przykleił dosłownie kawałek tafli lustra do pierścienia mocującego szkło, i wyszło coś takiego:

 

 

2015-07-05%2021.25.09.jpg

 

do wymiany cała regulacja.. najgorsze ze jeden plastik wypadł z zaczepu.. a drugi się jak widać złamał..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.