Skocz do zawartości

webasto


tomekkuban

Rekomendowane odpowiedzi

Piec webasto w E39 zamontowany jest pod lewym nadkolem (między kołem a drzwiami kierowcy). Po zdjęciu filtra pyłkowego (lewego - strona kierowcy) widać przewody wodne do webasto, po zdemotowaniu koła i nadkola plastikowego widać jak na dłoni piec Webasto. W zależności od wersji samochodu piec jest taki sam, ale działa jako dogrzewacz silnika albo jako dogrzewacz i niezależne ogrzewanie postojowe. Dodatkowo jeśli działa tylko jako dogrzewacz a masz duży komputer w liczniku i radio z MIDem bądź nawigację to łatwo i tanio można to przeprogramować do ręcznego i czasowego załączania ogrzewania postojowego. Jeśli w liczniku jest mały komputer (ten z samochodzikiem na wyświetlaczu) to niestety nie ma możliwości uruchomienia pieca jako ogrzewanie postojowe, chyba że o czyms nie wiem ;) .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kuzi24 napisał Kolego MarekMarecki w benzynie nie ma webaska ono występuje tylko w samochodach na ON niestety w benzynce niema tego

 

nie mozliwe bo u mnie jest a silnik mi nie klekota :mrgreen: sa

w benzynach i to czesto :hand:

http://img.userbars.pl/98/19415.gif


Sprzedam lampa kombi e39 prawy tył , poduszki pow.dzrzwi przednich- pytania na pw lub gg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 6 miesięcy temu...

Czyli jak mam taki komputer to jak mogę przerobić tak, a żeby można było korzystać z webasto jak z pełnoprawnego ogrzewania posojowego??

 

 

http://i228.photobucket.com/albums/ee277/ARNIex/Przechwy.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mógł bys mi dać jakieś dokładniejsze namiary (nr tel.,dokł.adres) ??

Rozumie że to jest firma elektorniczna która komputerem przez wtyczke diagnostyczną przeprogramują mi komputer ?

Z moim komputerem sobie poradzą (foto wyżej zamieściłem) ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to nie jest firma elektroniczna, to jest warsztat który zajmuje się tylko BMW

ale robią to faktycznie przez podłączenie do kompa. telefonu nie mam ale jak pisałem wyżej jest w polecanych warsztatach więc łatwo znajdziesz, w opolskim, pamiętam że chyba ul. spokojna 5. jeden koleś się tym zajmuje, chyba jeden z właścicieli.

a o jakie cuda inne ci chodzi?

wszystko co można zrobić w kompie w BMW to oni ci zrobią

a co do tego czy w twoim to zrobią to nie jestem pewien, najlepiej zadzwonić i zapytać, ale na forum ludzie pisali ze w takim też da się to zrobić, więc jak ich pomęczysz to oni nad tym pomyślą;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam BMW 525d (163PS) E39 z 05.2000r. z wyświetlaczem jak wyżej.

także bardzo podobną do twojej.

kupiłem ją miesiąc temu w niemczech i wszystkiego jeszcze o niej nie wiem.

mam tez inny problem z autem:

 

http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?p=603276#603276

 

no i chciałbym menu po polsku

mam nr do tego warsztatu także będe tam dzwonił

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiesz co jeżeli chodzi o problemy związane z silnikiem itp mozesz podjechac w katowicach do Krystiana, to jest na warszawskiej 10, wjazd od dudy-gracza albo poprostu wybrać się do opola, na forum same pozytywne opinie są o tym warsztacie, także mysle ze na pewno ci pomogą z większością problemów. jeżeli chcesz spróbować gdzieś bliżej to może być krystian, tez bardzo dobry fachowiec
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.