Skocz do zawartości

jakie foszty naprawy po stłuczce?


crocos

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

namierzyłem takie ogłoszenie:

http://moto.allegro.pl/item261975135_bmw_528ia_touring_navi_skory_foll_foll_do_popr_.html

i w związku z tym mam pytanie do tych dla których E39 nie ma tajemnic ;)

 

Może dostrzegacie na fotkach coś czego ktoś kto nie widział E39 bez zderzaka i chłodnic nie zauważy a co może rzutować na koszty naprawy?

Zakładam oczywiście standardowy zestaw do wymiany: lampy, zderzak, pas, belka zderzaka, chłodnice, wentylatory, kierownice powietrza, błotniki, koło pompy wspomagania, wisko, jakieś przewody klimatyzacji itp...

 

Jak może kształtować się koszt części (używek) potrzebnych do wyprowadzenia TEGO na prostą?

 

Jeżdżę od zawsze Oplami, teraz Omegą kombi 2,5 V6 ale od roku kiedy to zakupiłem żonie E36 w kompakcie zapragnąłem wymienić Omegę na E39 do zestawu ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

koszty nie koszty ale to auto jest ZA DROGIE!!!!!

i z tego co widze to jeszcze do rejestracji????

szukaja jelenia, ktory polakomi sie na skore itd....

doszli do wniosku ze przeplacili i nie ma sensu naprawiac bo za malo zarobia....

w tym momencie jak to ma kosztowac 13 tys prawie to zarabiaj na tobie 4-5 tys zl...

za przywiezienie grata z niemieckiej ubezpieczalni....

WYPRZEDAŻ CZĘŚCI E30 E34

CZĘŚCI ZA GROSZE-skrzynie od 250zl,mosty tylne od 150zl,zawieszenia,blachy

#####Kasacja aut#####

tel.787482121

gg 208272

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no wiesz, czy to jest grat to bym polemizował..

Po prostu jest uszkodzony. Na skórze mi akurat nie zależy. Szukam takiej fury w okolicach tego rocznika i ceny raczej z 2ką z przodu więc albo to jest tanie albo naprawa może kosztować pięciocyfrowo ;/

Stąd właśnie moje wątpliwości co do kosztów tej naprawy... :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem ale myslac o cenach od e36 wyzszych nawet 2 razy koszt naprawy moze wyniesc jakies 15tys.

Srodek fajny.........

maska, nadkola, zderzak, refletory, nadkola, inne plastiki osprzest silnika.........mojego ojca uato milao lekka stluczke w tyl i koszt wyniosl 20tys.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no wiesz, czy to jest grat to bym polemizował..

Po prostu jest uszkodzony. Na skórze mi akurat nie zależy. Szukam takiej fury w okolicach tego rocznika i ceny raczej z 2ką z przodu więc albo to jest tanie albo naprawa może kosztować pięciocyfrowo ;/

Stąd właśnie moje wątpliwości co do kosztów tej naprawy... :/

 

 

gwoli wyjasnienia-zyje z tego ze robie takie graty wiec cos o tym wiem...

jak dasz 13 tysi i kupisz czesci po normalnych cenach,plus lakierowanie, robota i rejestracja to wyjdzie grubo ponad 20 tysi za auto na gotowo.

ja bym dal za to 10 tys maks plus czesci po normalnych cenach(takich jak miedzy szrociarzami) plus moja robota wlasna-tzn blacharka i malowanie to wtedy jest sens....

 

i przebieg cudownie niski tez widze...

WYPRZEDAŻ CZĘŚCI E30 E34

CZĘŚCI ZA GROSZE-skrzynie od 250zl,mosty tylne od 150zl,zawieszenia,blachy

#####Kasacja aut#####

tel.787482121

gg 208272

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moje poprzednie auto kupilem uszkodzone.. uwierz mi ze wychodza rozne inne rzeczy 'przy okazji' .. nie laduj sie w cos takiego.. udalo mi sie sprzedac cale szczescie.. kup cos co bylo nie bite.. tudziez lekko stukniete ale jest dobrze zrobione.. moim zdaniem lepiej dac ciut wiecej ale miec spokoj.. niz pozniej zastanawiac sie co z tym czy innym fantem zrobic.. i ile jednak bede w plecy..
E39 540iA ... Kocham i Szanuję... :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tez sie interesowalem tym autem, liczac ze chcesz to zrobic dla siebie ina ladnie to graty z robota to juz ponad 10000pln, plus jescze rejstracja....

Wiec na moje skrome oko to w sumie min 25000pln, wiec nie malo......

Zakladajac ze nie wyjda zadne niespodzianki.... Bo wiesz raczej tego samochodu nie sprawdzisz teraz jak sie prowadzi np. przy 100km/h.....

Bylo:

'98 728iA

'96 520i

'97 528i Touring

'02 X5 4.6is

'04 M3

jest:

'06 530xd

'07 118d

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AUTO PALI JEżDZI

 

hahahahha - troche mnie to rozbawilo.. ale przejdzmy do rzeczy

 

Kupujesz kota w worku.. jak wyjdzie ci naprawka z rej. ok. 13 tysi to cena w miare dobra ale co tam pozniej wyjdzie to nikt ci tego nie powie.Auto samo w sobie moze byc dobre ale sadze ze nie jeden spec juz to przekalkulowal i dlatego dal to auto w takiej postaci tylko na handel zeby ktos inny sie bawil w puzle. Wystarczy ze AUTOMAT jest dead i masz wydatek z 3 tysie albo i wiecej :arrow:

 

Ja bym tego osobiscie nie bral.. a ty.. sam decyduj :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podstawowe pytanie, czy zamierzasz składać ją sam, czy oddać do mechanika?? jeżeli będziesz kompletował części i składał ją sam to może to być opłacalne, jeżeli zamierzasz oddać ją do jakiegoś warsztatu to jest to bez sensu, bo wyjdzie drogo

co do poduszek to możliwe że została założona nowa, żeby lepiej wyglądało, sporo elementów blacharki jest do zrobienia: maska, obydwa błotniki, obydwa nadkola, i na pewno jedna podłużnica (tu trzeba dobrze obejrzeć, żeby nie było ruszone zawieszenie jeśli tak to lepiej sobie darować) i możliwe że druga podłużnica też, trudno powiedzieć na podstawie zdjęcia, tych elementów raczej się nie wyprostuje, trzeba będzie wszczepić nowe, więc dobry blacharz jak najbardziej wskazany

najprawdopodobniej pozrywane są poduchy silnika i skrzyni, możliwe że urwana jest któraś łapa pod silnikiem, lub przy skrzyni (zapewne ta z tyłu)

 

przerabiałem ten temat ze swoją, była mniej uszkodzona (podłużnice proste, jedno nadkole lekko przygięte, jeden błotnik do wymiany i maska do wyprostowania, chłodnica wody i klimy, lampy, kilka plastików, zderzak) a wyszło w sumie prawie 10k PLN na remont (mechanikę robiłem sam więc bez robocizny)

 

ps ta stercząca antenka to chłodnica oleju do wspomagania, od skrzyni jest ta z przodu, gęsto użebrowana

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja przerabiałem ten temat dosłownie miesiąc temu i auto było dużo mniej

walnięte od tego co przedstawione jest w ogłoszeniu z tym,że mam auto

młodsze o rok bo 98,ale nie mam skóry,a tak mam pełną opcję na 17" feldze

zderzak z przodu zendera,zawias aibach i lampy z przodu po lifcie xenon

Auto kupiłem z prywatnych rąk więc nie jest roskradzine typu zmienirka

czy modół TV lub alu felgi jak to jest gdy auto kupujesz z pacu rozbitków

 

Auto kupiłem za 4000e a wyszło mnie na gotowo 6000e z tym,że wiem

co kupiłem bo kupiłem je od mojego znajomego z Drezna,a auto

jest u niego w rodzinie od nowości przechodziło z rąk do rąk,a na koniec

moj kolega odkupił je od ojca.Fakt przebieg jest większy bo 200tys,ale

wizualnie i techniczne auto nie wygląda na tyle mógbym smiało cofnąć licznik jak to robią turasy,a dziś nawet już niemcy :evil:

 

Auto kupiłem tylko dla tego,że znałem je i jest w ładnym stanie,a z

placu nigdy się nie wie co się kupuje tak do konca :8)

 

Napaliłem się na to auto,ale nie brałem pod uwagę tego,że tyle pali :twisted:

a całe życie latałem dieslami i doszedłem do wniosku,że chyba będę musiał ją sprzedać.

Wiem,że można gaz założyć i będzie jazda dużo

tansza,ale nie umiem się odnaleść w świecie benz i gazu :lol:

 

Jeżeli ktoś da mi 500e zarobku czyli za całość 6500e to sprzedam ją bez

wachania,ale z bólem bo włożyłem w nią więcej kasy bo auto robiłem

z myslą ze zostawie je sobie.Częsci specjalnie kupowałem nie

uszkodzone w stanie idalnym,a plastili,wloty to wszystko co było uszkodzone

pod maską i tym podobne rzeczy zakupiłem w servisie w Gorlitz w DE

bo mam 15% rabatu,a wiadomo na giełdzie niektórzy wołąją tyle samo

za używane co w servisie koszuje triszke więcej nówka :8)

KUPIĘ przednie krótkie nadkole do E39 Mpakiet.Dziękuje za każde info
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

głównie dzięki Waszym sugestiom zarzucam pomysł kupna tego autka oraz ogólnie - podobnie uszkodzonej E39, głównie ze względu na trudny do oszacowania koszt naprawy. Części tanie nie są zaś w takim autku rzeczywiście mogą kryć się babole a nie chce później płakać...

Liczyłem na oszczędności z tytułu własnego wkładu w robotę więc pozostałyby tylko części ale to nie zmienia faktu, że np. stanu skrzyni nie da się ocenić przed zakupem i naprawą...

 

Bardzo dziękuję za porady :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"AUTO USZKODZONE JAK WIDAć NIEGROZNIE Z PRZODU"

 

Niegroźnie, huh?

 

"AUTO POSIADA BARDZO KONKRETNE WYPSARZENIE"

 

O ile to wyposażenie będzie działało...

 

Powiem tak - totolotek, aczkolwiek cena kosmos...

 

Kupujac jezdżące auto zatsanawiasz sie ile w nie włożysz zanim przestanie Cie wkur...ć

 

Może jestem pedantem... ale lubię jak wszystko działa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.