Skocz do zawartości

zawieszenie pompowane a zwykłe


boniu

Rekomendowane odpowiedzi

witam. mam maly dylemat. mam e39 touring z 1999roku, z tylnym zawieszeniem zwyklym- sprezyny. zawieszenie mam juz wysluzone i chcialem je wymienic. mam dobre znajomosci i zalatwilem sobie zawieszenie tylne kompletne z bmw e39 z 2003 roku za 1000zl. problemem jest to ze jest ono pompowane.chcialbym zostac przy zawieszeniu ze sprezynami, tymi co mam bo nie chce ingerowac w elektronike.powiedzcie mi czym sie rozni to zawieszenie od tego drugiego, jakimi elementami i co musze kupic jeszcze
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

to zależy od indywidualnych potrzeb,ja jak szukałem sobie turinga to ze zwykłym zawieszeniem,do tego stopnia ze nie rozważałem zakupu innego,a to dlatego że lubię miec sprawne technicznie auto i bałem się ze jesli coś się zużyje w zawieszeniu z poduchami lub z nivi(pompowanie amory)to serwis jest b. drogi .Jeśli nie masz do przewozu jakiś ciężarów to zwykłe jest lepsze ,tam są tylko amory (ok 300 za sztukę sachs)

hej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w miejsce poduch zakładasz sprężyny, musisz mieć inne amortyzatory, reszta bez zmian,

 

 

 

zawieszenie ma byc kompletne, wiec amortyzatory beda od tego zawieszenia z poduszkami. wiec jesli bede chcial zalozyc tamto zawiszenie, to musze tylko wyjac poduszki i wlozyc sprezyny, czy amortyzatory tez musze wtedy przekladac?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

mam jeszcze takie pytanie.....czy zawieszenie od 530d touring(pompowane)rozni sie od 520i touring( zwykle) ?

 

 

znaczy czy oprocz innych amortyzatorow i ze zamiasta sprezyn sa poduszki czyms sie rozni? bo w ogloszeniu widzialem ze diesel od paliwa sie roznia...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja bym dał sobie spokoj z zmiana zwykłego na novi , musisz miec czujniki w zawieszeniu (podłaczone do kompa ) potrzebna bedzie pompa w bagazniku , oczywiscie cała instalacja i nie wiem jak z kompem (w moim jest 1 poduszka kosztuje ok 600 )

http://img.userbars.pl/98/19415.gif


Sprzedam lampa kombi e39 prawy tył , poduszki pow.dzrzwi przednich- pytania na pw lub gg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale ja nie chce wymieniac calego, tylko mam do kupienia tanio to popmowane a u siebie mam sprezyny z tylu. i pytam czy jak wymienie amory i zamiast tych poduszek zaloze sprezyny to wszystko pasuje? czy wozek jest taki sam ? i czy reszta czesci jest takich samych. ja chce miec zwykle na sprezynach jak mialem
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wg. mnie nie da sie przelozyc zawieszenia w ten sposob o ktorym piszesz

 

sa dwie wersje poduszek nivo [sportowe i zwykle]

w tej wersji zawieszenia sa rowniez inne amortyzatory wiec to co zrobisz mom zdaniem nie bedzie dobrze dzialac w bmw nic nie jest przypadkowe

 

poszukaj sprezyn i amortyzatorow do twojej wersji

 

a tak na marginesie to ktos sprzedaje tanio bo byc moze obie poduszki sa nieszczelne a na oko tego nie sprawdzisz a nowa kosztuje ok 650 zl / szt.

 

ale jak nie masz calej intalacji to i rak jej nie wlozysz bo nie ma miejsca na nia ona musi byc pompowana pod duzym cisnieniem specjalna pompa i tak jak kolega wspomnial sa czujniki wys. x 2 i wszystko trzeba programowac

 

jak widzisz stopien skomplikowania jest duzy a wiec nie ma sensu kupowac czegos czego nie bedziesz mogl wykorzystac

 

 

wejdz na

 

http://www.bmwfans.info

 

i wpisz swoj nr vin i zobacz jakie powinienies miec czesci w zawieszeniu tyl i porownaj z nr czesci ktore chcesz kupic moze zmienisz zdanie:)

 

pozdrawiam,

d.

[500 656 500] sprzedam nr - starter GSM idealny dla salonu BMW - 608 BMW BMW czyli 608 269 269
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego ale ja chce sie dowiedziec tylko czy beda pasowac wachacze, laczniki, wozek ,tuleje wachliwe, i czy sa takie same piasty, bo chce te czesci przelozyyc do swojego zawieszenia tego ze sprezynaami.....nic wiecej przekladac w sumie nie chce
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

i czy w dieslu i w benzynie jest taki sam wozek, takie same wachacze i laczniki?

 

EDIT by solaris520:

boniu – tworząc wątek staraj się pamiętać o wybieraniu Exx z małego okienka przy tytule wątku – wtedy lista tematów jest o wiele czytelniejsza. Tym razem wyręczę Cię w tym. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.