Skocz do zawartości

PDC nie działa


Krzysztof Presz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam i o rade pytam. Od 2 dni nie działa mi PDC. Jak wrzucam wsteczny to (nie zawsze, ale zwykle) pojawia sie kilkusekundowey pisk... i tyle, niezaleznie od tego czy jest jakas przeszkoda lub nie ma nic za autem. Akurat jak juz nauczylem sie z tego korzystac i polubilem ustrojstwo to taki numer nowowroczny :(

 

Nic nie grzebalem w aucie, nie wjechalem w nic, po prostu było i nie ma...

 

Moze cos sie rozłączylo, tylko gdzie siedza kluczowe elementy i jak to sprawdzic? Co oznacza ten pisk?

(OO=[][]=OO)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U kumpla w jego e46 sprawdzalismy zasłaniając ręką po kolei każdy czujnik (uwalony był jeden). Na allegro używki krążyły po jakieś 100-150 zł za szt. W ASO koszt był coś ponad 350zł za szt. :duh: Ziomka uratował angielski szrot i jakies 5 funtów ale to inne realia. Może ktoś z forumowiczów ma z odzysku.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie było to samo. Przeszkody nie widziałem a system wydawał dzwięki jak bym już na czymś zaparkował :lol: . Najpierw nerwowo walnałem w czujkę która na zbliżanie ręki nie reagowała. Poskutkowało na jakiś czas. Póżniej ponownie objawy wróciły wiec zdemontowałem listwę zderzaka. Jak sie okazało WD-40 w dłoń i po kości!!!. Zaśniedziała i po sprawie. Powodzenia i pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

weś delikatnie dotyknij koniuszkiem palca kazdy z czujników poczujesz tykatnie tylko po pisku niestety pewnie nie będzie tykało bo modół PDC zdązy odłączyć system PDC. Piszczy Ci poniewaz pewnie do któregoś dostała się woda lub będzie wilgość na wtyczce. Wystarczy wysuszyć wtyczke bądź czujnik i będzie ok. Miałem tak samo w E46.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wiec jakis..... , ...... , syn jak sie okazalo przywalil mi w zderzak. Efektem tego oprocz drobnej rysy było złamanie obudowy czujnika przy wtyczce, czyli zniszczenie mechaniczne na skutek mini-kolizji. Uwazajcie wiec, ba jak widac latwo sobie lub innym zrobic szkode, ktorej na oko nie widac.

 

BTW: jak ktos ma sprawny czujnuk, ten walcowy ze srodkowej listwy to go chetnie kupie.

(OO=[][]=OO)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesli w e46 jest taki sam to masz tu aukcje:

 

http://allegro.pl/item293013267_bmw_e46_czujniki_cofania_pdc_.html

 

albo tu ktos sprzedaje rozne m.in. bmw

 

http://allegro.pl/item296429448_czujniki_parkowania_pdc_mercedes_bmw_vw_audi_opel.html

 

i w koncu do X5 ale moze od e53 cos pasowac bo sporo wspolnych czesci

 

http://allegro.pl/item296344686_bmw_x5_x3_e53_03_06_pdc_czujnik_tyl_parktronic_cze.html

 

 

pozdrawiam,

darek

[500 656 500] sprzedam nr - starter GSM idealny dla salonu BMW - 608 BMW BMW czyli 608 269 269
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.