Skocz do zawartości

lewarek zmiany biegów w niewłasciwym miejscu


Kris...

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. poza tym ze na zimnym silniku biegi 1 i 2 ciezko wchodza i czuc jak synchronizato miejsca szukaja właściwego :? to poza tym mam jeszcze jeden problem. Mianowice lewarek powinien w połozeniu luzu zajac pozycje pomizy 3 a 4 w moim pszypadku bardzo czesto wskakuje mi na nr 5 czasem wruci na swoje miejsce na rozgrzanym silniku ale scora częsściej się to dzieje. Co to moze byc ?? ma ktoś jakies pomysły dodam ze sprzęgło daje juz znac o sobie nie ma szans na zaszuranie butami... powoli rozgladam sie za nowym :cry: ale co do pozycji lewarka to jestem w kropce... olej ?? czy raczej mechanizm kasety lewarka czy wodziki w skrzyni ?? moze poduszki... ale na oko wygladaja na ok :duh:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie to skrzynia.

Długo masz auto? Bo jak skrzynia zaczyna chuczec to wlewają gestego oleju i robi się ciszej. Latem, albo na rozgrzanym silniku nie zauwarzysz. Natomiat zimą trzeba sie na celowac i na siłowac(nie polecam) zeby wrzucic jakis bieg. Przeważnie jedynka i dwujka dostaje wtedy.

 

Jak wymienisz olej w skrzyni to problem byc moze zniknie ale bedziesz musiał dosć znacznie radio zgłośnić zeby cos słyszeć. :norty:

 

A BTW własnie od "szurania butami" skrzynia dostaje najbardziej po d*** :mrgreen:

Błogosławieni, którzy nie mając nic do powiedzenia, nie ubierają tego w słowa.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem ten sam problem ze skrzynią. W Bawarii powiedzieli że to problem z wodzikiem i trzeba wymienić. Ale jak pogadałem z mechanikiem w Bawarii powiedział że lepiej z powodów finansowych kupić używaną skrzynie. Tak też zrobiłem. I w sumie naprawa zajeła 3 dni. Z tą usterką jest niezła zabawa bo trzeba wyjąć skrzynie i rozebrać na drobne, mój zaufany mechanik się poddał (a naprawdę jest dobry). Próbowałem to zrobić i oddałem do "machera" specjalisty od skrzyń biegów, który po ok 3 tyg powiedział żebym kupił druga nawet niesprawną i wtedy zrobi jedną z dwóch, więc się wkurzyłem i zamówiłem używana. :evil: Chyba najlepszy pomysł. Mnie skasowali w MCarsie na ul. Rzemieśników w Warszawie 1250pln z kosztami przesyłki i była na drugi dzień z gwarancją rozruchową i jak narazie śmiga bez zarzutu.
Aż nastał czas zmian, czas walki, Czas Pogardy...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to mnie kolega pocieszył z tymi wodzikami. a co do auta to ma je 3 miesiace ale stan auta wydawał sie byc ok jest to 528 z 98 roku i ma przekrecone jakies niecałe 200000. a mozecie mi powiedziec czy kaseta posiada jakąs spręzyne która jest odpowiedzialna za utrzymanie lewarka w własciwej pozycji ??? a co do oleju to przy wymianie sprzegla to napewno wymienie zreszta zauwazyłem ze mam mały wyciek przy kopułce skrzyni od stronu wału ... moze mało oleju ?? :duh:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poza tym mam jeszcze jeden problem. Mianowice lewarek powinien w połozeniu luzu zajac pozycje pomizy 3 a 4 w moim pszypadku bardzo czesto wskakuje mi na nr 5 czasem wruci na swoje miejsce na rozgrzanym silniku ale scora częsściej się to dzieje. Co to moze byc ??

 

http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?t=67491&highlight=

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie mam haka a auto było serwisowane do momętu kupna w autoryzowanym serwisie... a co do tej bolonczki to widze ze jest nas sporo.... dziekuje kolego za link szukałem ale nie znalazłem tego wczesniej :mad2: Szkoda tylko ze nie opisali jeszcze co z tym zrobic bo skrzyni wymieniac nie mysle... puki co to bede jezdził poszukując 3 a przy wymianie sprzegła zajze na te spręzyny moze da sie coś zrobic i przy okazji zapytam ASO :duh:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz co dokładnie nie wiem jak to wygląda w środku. Ale Paweł który był szefem mechaników w Toyocie poddał się po rozebraniu skrzyni. Więc albo ASO albo wymiana :( wiem jak się czujesz... W Bawarii krzykneli mi tyle za naprawę że taniej mi było używkę założyć, ale to Warszawa więc i cenny inne. Pozdr.
Aż nastał czas zmian, czas walki, Czas Pogardy...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

H :cry: m przykro by mi było rozstawac sie ze swoja sprawna cichą skrzynią...... hej a co do tej kasety to oglądałem wczesniej te rozkładówki heh kasety... ale sam przyznaj ze niema tam zadnej spręzyny która mogła by miec jakąś bolączke hmmm fakt na lewarku mam jakis drobny luz wyczówalny przy poruszaniu pomiędzy biegami ale czy to by było akórat to :duh:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziekuje kolego za link szukałem ale nie znalazłem tego wczesniej :mad2: Szkoda tylko ze nie opisali jeszcze co z tym zrobic

Napisali: "Replace 5th and reverse gear locking pin bearing bushes." A kolega w tamtym wątku podał linka do zestawu naprawczego (repair kit). Problemem nie są części, tylko robocizna, bo sporo się trzeba przy tym narobić, żeby to wymienić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak na prawdę, to chyba nikt tutaj na forum takiej naprawy nie przeprowadził. To jest czysta teoria. Niemniej biorąc pod uwagę, że serwis liczy sobie za to ponad 3 godziny roboty może świadczyć o tym, że rozbierania jest sporo. Ale według mnie to i tak jest taniej niż kupować drugą skrzynię, bo z przełożeniem skrzyni też jest dużo roboty. A poza tym, jeśli kupisz skrzynię wyprodukowaną przed 2003 rokiem, to jest duże ryzyko, że wystąpi w niej taki sam problem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak... ale ja skrzyni nie myslw wymieniać a co do problemu to i tak musze ja zdemontować przy wymianie sprzęgła ... poszukam odpowiedniego mechanika i postaram się być przy tym. zoriętuje sie co dokłądnie w tym dolega i na czym zecz polega bo widze ze nikt tego krok po kroku nie opisze .... po czym zobaczymy co trzeba zrobić by to naprawić.... obiecuje to opisać dla potomnośći :?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.