Skocz do zawartości

POMOCY!!!! Wibracje i szarpanie podczas jazdy


kajko

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam mały problem (530D Automat). Podczas jazdy przy nagrzanym silniku samochód wpada nasilające się w wibracje (przy V=60-100km/h). Przy odpuszczeniu gazu drgania stają się mocniejsze i przy dodawaniu znów łagodnieją i zwiększają częstotliwość. Taka operacja trwa 3-5 minut - potem ustępuje jakby nigdy nic się nie działo. Auto robi mi taki psikus co 100-150km. Co o może być??? Ostatnio na postoju usłyszałem piszczenie na wysokosci podpory wydechu na wysokosci tylnych drzwi.

Czy to wina uszkodzenego elementu napędu czy może taki efekt daje słynna zużyta podpora wydechu?

Będę wdzięczny za pomoc.... każdą pomoc.

Pozdrawiam

Michał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za późno ale dziękuję. Niestety ten problem nie widnieje. Wszystkim drży non stop i przeważnie silnik. U mnie cały napęd jest ok. Podpora wału, poduchy, łącznik. Drgania występuja jak wyżej - raz na jakiś czas przy nagrzanym silniku.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam myślę że to problem z pompą albo z wtryskiwaczami,kiedyś też na forum czytałem o dwu masowym kole zamachowym skoro pewny jesteś że te wibracje pochodzą od silnika ,a może poduszki mocowania silnika.wibracje mogą pochodzić też od rozrządu nie piszesz ile autko ma przebiegu,a może łańcuch i napinacz, trudno zdiagnozować wybierz się do dobrego mechanika
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Własnie nie jest to wina ani silnika, ani wału i jego mocowań.

Koła dwumasowego w autmacie nie ma - więc też odpada, jest za to konwerter ale on jest u mnie ok.

 

Co to może być. Czy mocowanie układu wydechowego może powodować takie wibracje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam myślę że to problem z pompą albo z wtryskiwaczami,kiedyś też na forum czytałem o dwu masowym kole zamachowym skoro pewny jesteś że te wibracje pochodzą od silnika ,a może poduszki mocowania silnika.wibracje mogą pochodzić też od rozrządu nie piszesz ile autko ma przebiegu,a może łańcuch i napinacz, trudno zdiagnozować wybierz się do dobrego mechanika

 

Przebieg ~215.000; Samochód serwisowany w prawie ASO. (specjalizacja BMW)

Wtryskiwacze są ok. Na komputerze nie pokazuje żadnych błędów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Własnie nie jest to wina ani silnika, ani wału i jego mocowań.

Koła dwumasowego w autmacie nie ma - więc też odpada, jest za to konwerter ale on jest u mnie ok.

 

Co to może być. Czy mocowanie układu wydechowego może powodować takie wibracje?

to wychodzi skrzynka ASB skoro wykluczyles wszystkie mozliwosci a najprawdopodobniej trzeba sprawdzic stan oleju i jego jakosc/ czy wibracje sa w kazdym zakresie obrotow ?? zakladajac predkosc przy ktorej wystepuja te drgania .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam mały problem (530D Automat). Podczas jazdy przy nagrzanym silniku samochód wpada nasilające się w wibracje (przy V=60-100km/h). Przy odpuszczeniu gazu drgania stają się mocniejsze i przy dodawaniu znów łagodnieją i zwiększają częstotliwość. Taka operacja trwa 3-5 minut - potem ustępuje jakby nigdy nic się nie działo. Auto robi mi taki psikus co 100-150km. Co o może być??? Ostatnio na postoju usłyszałem piszczenie na wysokosci podpory wydechu na wysokosci tylnych drzwi.

Czy to wina uszkodzenego elementu napędu czy może taki efekt daje słynna zużyta podpora wydechu?

Będę wdzięczny za pomoc.... każdą pomoc.

Pozdrawiam

Michał.

 

zadam pytanie pomocnicze, w jaki sposob uslyszales to piszczenie?

 

bo jesli otworzyles drzwi i wyszedles a wczesniej zaciagnales reczny to taki wlasnie wydaje dzwiek [jednorazowy]

 

pozdrawiam,

darek

 

ps. rozumiem ze nie sa to wibracje w jakie wpada auto gdy kola sa zle wywazone?

[500 656 500] sprzedam nr - starter GSM idealny dla salonu BMW - 608 BMW BMW czyli 608 269 269
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.