Skocz do zawartości

webasto w 530d


Konrad Bąk

Rekomendowane odpowiedzi

Czy jest mozliwe aby webasto sie nie wyłączało po osiagnieciu przez silnik zadanej temperatury? Mam dziwne obserwacje spalania - ostatnio przy +9st spalanie w trasie mi spadło do 6,7l, co wczesniej było nieosiągalne - zwykle ok 7.5-8.5

ile w ogole paliwa pobiera webasto?

 

Świruje tez ostatnio parktronic z tyłu - np daje ciagly sygnał przy ruszaniu do przodu;))

 

konrad

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Czy jest mozliwe aby webasto sie nie wyłączało po osiagnieciu przez silnik zadanej temperatury? Mam dziwne obserwacje spalania - ostatnio przy +9st spalanie w trasie mi spadło do 6,7l, co wczesniej było nieosiągalne - zwykle ok 7.5-8.5

ile w ogole paliwa pobiera webasto?

 

Świruje tez ostatnio parktronic z tyłu - np daje ciagly sygnał przy ruszaniu do przodu;))

 

konrad

 

z twojego maila wynika, ze spalanie ci spadlo... rozumiem, ze zakladsz, ze webasto moglo sie naprawic (tzn. wczesniej sie nie wylaczalo, gdy silnik osiagnal wlasciwa temp., teraz sie wylacza), nic tylk sie cieszyc

 

parktronic czasem piszczy bez powodu, kiedy masz zabrudzone czujniki np. gdy pada deszcz i osadza sie na nich piasek itp.

Run flats? NEIN, DANKE!


Yn0sTYR.jpg?1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>z twojego maila wynika, ze spalanie ci spadlo... rozumiem, ze zakladsz, >ze webasto moglo sie naprawic (tzn. wczesniej sie nie wylaczalo, gdy

Dokładnie. A czy wyłączenie webasto na stałe jest mozliwe?

 

 

>parktronic czasem piszczy bez powodu, kiedy masz zabrudzone czujniki

dzieki, sprawdze to

 

konrad

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mysle ze nie po to webasto - jako dogrzewanie silnika 3.0d jest standardem aby je wylaczac, moim zdaniem ono jest niezbedne, zreszta ono powinno dzialac tylko jak temp. spadnie ponizej +5,0 st celsujsza a jak na sile odlaczysz to i tak auto spali wiecej gdyz dluzej bedzie dochodzilo do optymalnej temperatury pracy, wiec proponuje nie poprawiac fabryki w tym zakresie, taki to urok diesela

 

pozdrawiam,

darek

[500 656 500] sprzedam nr - starter GSM idealny dla salonu BMW - 608 BMW BMW czyli 608 269 269
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

typowe podejscie Polaka - wylaczyc bo po co ma zuzywac paliwo (0.2-0.6 litra na godzine w zaleznosci od modelu i obicazenia :search: ). A ze silnik bedzie sie dluzej nagrzewal (bo to w koncu diesel) i w tym czasie bedzie wiecej spalal, bedzie sie tez szybciej zuzywal bo dluzej bedzie pracowal w nie optymalnej temperaturze i ze w samochodzie bedzie dluzej zimno... to wszystko nie wazne.

 

Jak chcesz wylaczyc webasto na stale to wyciagnij bezpiecznik. A najlepiej to wymontuj i sprzedaj na allegro - nie bedzie nic spalac, zarobisz pare groszy i samochod bedzie lzejszy = bedzie jeszcze mniej spalal :norty:

 

Jak jestes zainteresowany to mam bardziej drastyczne rady jak zaoszczedzic na spalaniu: lacznie ze zmiana samochodu lub przesiadka na rower... :mrgreen:

:hand:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy jest mozliwe aby webasto sie nie wyłączało po osiagnieciu przez silnik zadanej temperatury? Mam dziwne obserwacje spalania - ostatnio przy +9st spalanie w trasie mi spadło do 6,7l, co wczesniej było nieosiągalne - zwykle ok 7.5-8.5

ile w ogole paliwa pobiera webasto?

 

Świruje tez ostatnio parktronic z tyłu - np daje ciagly sygnał przy ruszaniu do przodu;))

 

konrad

 

ja wyciagnolem na trasie okolo 7L ale z tego co sie orietuje to komp pokazuje jedno a wlewa sie drugie juz nawet Reset nie robie ehhe a pokazuje mi miezdzy 8,5-9,3 jak sune tylko po miescie i kawalek Bany 70:30%

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

srednie spalanie pokazywane przez komputer to tak jak kolega napisal jedno a faktyczne to drugie, kiedys dawno robilem takie doswiadczenie w vectrze 2.5 mialem spalanie po trasie ok 8l zatankowalem ale nie kasowalem go skasowalem tylko inne parametry i jezdzilem delikatnie po miescie przejechalem 100 km i srednie [to nie skasowane] wzroslo do 10l ale w tym samym czasie pozycja z komputera "consumption" wskazywala 15,3l i tyle faktycznie spalilo auto, niestety w bmw w komputerze nie ma ilosci zuzytego palia mozna natomiast orientacyjnie ja obliczyc odczytuac z ukrytego menu ilosc paliwa w baku i odejmujac od pojemnosci choc i tak w 530d podawana jest ok 70l

 

tak wiec srednia jest bardzo zludna - ktos kiedys dobrze powiedzial ze sredna klamie i podal przyklad: bierzemy dwa wiaderka jedno z wrzatkiem a drugie z lodem i wkladamy do obydwu naraz rece i to co czujemy to jest letnia woda:)

 

pozdrawiam,

darek

[500 656 500] sprzedam nr - starter GSM idealny dla salonu BMW - 608 BMW BMW czyli 608 269 269
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to jest fakt akurat, tylko kto będzie miał na tyle odwagi żeby spróbować??:)

 

Ja tam już kiedyś napisałem, ... ile wleje tyle spali i tego się bede trzymał.

 

A jak ktoś się chce pochwalić przed znajomymi , że 3 litry disel pali w mieście 8,9 to można mu pokazać wskazania kompa :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
kiedys skusilem na dwukrotna probe - zalanie pod korek, reset kompa, spalenie prawie calego baku, zalanie pod korek - wyszlo mi ok. 0,2-0,3l wiecej w rzeczywistosci niz na kompie

Run flats? NEIN, DANKE!


Yn0sTYR.jpg?1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.