Skocz do zawartości

Jak naprawić parktronik?


RafiRud

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Szukałem tematu w szukaj,ale mało się dowiedziałem,tyle że mam czujnik jakiś padnięty bo jak włączam wsteczny to mam ciągły dzwięk przez parę sekund.

I teraz moje pytania:

1.Jak mogę sprawdzić który czujnik jest uszkodzony?

2.Jak ewentualnie się wymienia lub naprawia taki czujnik?

3.Ile kosztuje taki czujnik do parktronika.

 

Z góry dziękuję za odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Włącz zapłon wrzuć wsteka i polataj wokoło zderzaka. Najlepiej zbliżaj dłoń do każdego z osobna czujnika i znajdziesz ten co przekłamuje lub nie działa. Dostaniesz się do nich jak zdejmiesz listwę ze zderzaka (ta wąska z czujnikami) Siedzi na zatrzaskach.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Troszkę się nie zgodzę z przedmówcą-jeżeli któryś czujnik nie działa pdc wyłączy się automatycznie-stąd ciągły dzwięk przy wrzuceniu wstecznego biegu i nie da się sprawdzić metodą "na oko"który czujnik nie działa.Oryginalny czujnik w Aso kosztuje 277 zł.Co do wymiany jeżeli padł jeden z czujników umieszczony w listwach plastikowych to nie ma problemu zrobisz to sam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może i sie myle ale z autopsji (mój przypadek) Jak wrzucałem wsteczny to piszczał ciągłym dzwiękiem raz dłużej raz krócej. Czasem wykrywał przeszkody mimo że ich nie było. Metodą właśnie dłoniową znalazłem ze jeden z czujników nie reaguje na zbliżenie. Nie zdejmowałem listwy tylko go potraktowałem "piasteczką". Metoda bardzo amatorska tak wiem i sie zgadzam. Ale już ponad 4 miechy śmiga jak lala. Prawdopodobnie kostka nie łączyła. Teraz jak znowu będzie świrował to poprostu zdejmę listwę i wyczyszczę wtyczki. pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Członkowie klubu
Najlepiej zrobisz to kompem....jednak dobre efekty daje metoda wspomniana - na ucho - dobry czujnik będzie charakterystycznie 'pikał' [cykał....jak to zwał] oczywiście przy aktywowaniu PDC [przycisk, bieg wsteczny]

UIHZ9556.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej zrobisz to kompem....jednak dobre efekty daje metoda wspomniana - na ucho - dobry czujnik będzie charakterystycznie 'pikał' [cykał....jak to zwał] oczywiście przy aktywowaniu PDC [przycisk, bieg wsteczny]

 

Ja nie mam przycisku PDC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pdc to skrót od nazwy Parky Distance Control.Mogę się mylić(jeżeli tak poprawcie) ale jeżeli jeden czujnik padnie to cały system przestaje działać(przynajmniej ja tak miałem) i nie da się sprawdzić,który czujnik nie działa ponieważ wszystkie nie wysyłają sygnału.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Ja nie mam przycisku PDC

 

a moze przycisk jest jesli masz PDC na przod bo tyl zalacza sie automatycznie razem z R a przod mozna wlaczyc osobno, ja tak mam

 

pozdrawiam,

darek

[500 656 500] sprzedam nr - starter GSM idealny dla salonu BMW - 608 BMW BMW czyli 608 269 269
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Członkowie klubu

Robiłem to wielokrotnie - PDC w BMW jest dość awaryjne - możliwe, że wychodziły różne wersje...u mnie 'na ucho' wystarczyło...

Poproś kumpla niech załączy wsteczny - aktywacja PDC - a ty posłuchaj co i jak...inny sposób to jak dasz radę to wymontuj od kumpla sprawny czujnik - upewnij się czy jest ten sam typ [ilość pinów] i podmieniaj, weź też pod uwagę, że mogą być uszkodzone dwa czujniki lub też instalacja...powodzenia :D

UIHZ9556.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.