Skocz do zawartości

Drgania lewarka od zmiany biegów


lukas23

Rekomendowane odpowiedzi

Jak w temacie, troszke poszukałem lecz nic konkretnego nie mogłem znależc, wiem że cos musi byc nie tak, podczas postoju czyli na luzie drga lewarek zmiany biegów nie jakoś specjlanie mocno, ale widac ze dosc drga podczas jazdy rowniez leciutko. Jakby były gdzies wibracje czy coś???? Oprocz tego przy włączaniu biegu słychac dziwne puknięcie ale trudno zlokalizowac czy z przodu czy z tyłu chyba raczej z tyłu, moze to ma cos wspolnego z tymi drganiami lewarka zmiany biegów. Czasem na zimnym silniku rowniez sa delikatne drgania auta ale bardzo delikatne ktore ustepuja po kilku sekundach, alezdarza sie tylko to czasami, tak to autko smiga i jezdzi okej naprawde w porzadku biegi wchodza rowniez dobrze

Co nalezy zrobic i jakie przedzięwziac srodki aby nie zrobic nic zlego???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

delikatne trzesinie lewarka to w kazdym bmw jest!(ewentualnie sprawdz podszki skrzyni). A pukniecie to moze byc na moscie, albo krzyzak na wale! Jak poza delikatnym pukcieciem w czasie gdy zaponiesz bieg nic sie dzieje, to tylko jezdic! Sprzedasz samochod i dalej bedzie tak samo pukalo! A jezli przenosza ci sie ewidentne wibracje na skrzynie podczas jazdy to moze byc padnieta podpora walu lub przegub gumowy!
Tomek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żadnych drgań nie ma podczas jazdy, tylko sprawdze te poduszki, jesli wiadomo gdzie one są, wymieniłbym profilaktycznie, ale ciekawe czy duzo roboty przy tym, podpore wału miałem w E-36 to wiem co i jak, natomiast jeśli chodzi o to krzyżaki to faktycznie trzeba będzie zerknac. Ogólnie nie trzeba sie co martwic tak?? Dzieki za odpowiedź
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.