Skocz do zawartości

licznik przestał działać...


_Kris_

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie, pojawił mi sie dość spory problem, mianowicie przestał działać mi licznik tj. prędkościomierz, obrotomierz, wskaźnik temperatury i poziomu paliwa oraz niektóre kontrolki tj. kierunkowskazy, informacja o otwarciu drzwi/spalonych żarówkach. Niektóre kontrolki włączajace się przy zapłonie działają np. naładowanie akumulatora, kontrola trakcji, zaciągnięty ręczny, czujnik poduszek. Stało się tak kiedy chciałem zlikwidować błąd o zbyt małym poziomie płynu hamulcowego (już uzupełniony) przez wciśnięcie pedału hamulcowego na poziomie zapłonu (wyczytałem gdzieś na Forum). Po drugim przekręceniu kluczyka coś wyraźnie strzeliło i informacja zniknęła zabierając ze sobą też kilka innych. :D Wszystko pozostałe w aucie działa.

 

Sprawdzałem bezpieczniki, wydają mi się wszystkie całe, nie wiem który jest od licznika. Macie jakieś pomysły na rozwiazanie tego problemu, za 2 tyg. ruszam w trasę i trochę mnie to martwi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam kolego, u mnie ostatnio tzn jakis tydzien temu było to samo. jechałęm autem zgasiolem silnik wychodząc kupic papierosy. Otwieram auto wkladam kluczyk a utaj zadne wskazniki nie działaja, oprocz kontrolki ASc chyba, zaznaczam ze tempomat chodził chociaz kontrolka nie swiecila sie. Tez sie zmartwilem ze to tak raptem sie stało bezpieczniki ok były. Powodem był taki "przełącznik, wichajsterek" w bagazniku przy akumulatorze, taki plastikowy kluczyk który wyłącza dopływ pradu, takie pseudo fabryczne zabezpieczenie chyba. Mianowicie coś tam sie poluzowało i nie stykało, przekręciłem i wszystko okej, więc moze zacznij od tego :) wiem, ze to głupota i wydaje sie byc to śmieszne ale u mnie to było powodem, pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja takiego kluczyka nie mam

ale jak mi się tak stanie to wyłanczam zapłon i znowu pomalutku włanczam i wszystko gra

może to być spowodowane albo za szybkim włączeniem zapłonu albo za słabym akumulatorem albo za silnym ładowaniem

tu nie chciało mi się zatrzymywać by na nowo odpalić

%5B640%3A480%5Dhttp%3A//images32.fotosik.pl/240/59eb0cd96dc6dac1.jpg

%5B640%3A480%5Dhttp%3A//images31.fotosik.pl/240/fc9d2ce262c028b7.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na zdjęciu widać że świecą ci kontrolki od ABSu i kontroli trakcji. Poczytaj więc ten temat bo to ma związek z niedziałającym licznikiem.

http://autobmwklub.triger.com.pl/forum/viewtopic.php?t=68825&sid=80c8765461f06d277b3268b1eaa214e0

Gdy się urodziłem płakałem a wszyscy się śmiali, umierając ja będę się śmiać a wszyscy będą płakać.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na zdjęciu widać że świecą ci kontrolki od ABSu i kontroli trakcji. Poczytaj więc ten temat bo to ma związek z niedziałającym licznikiem.

http://autobmwklub.triger.com.pl/forum/viewtopic.php?t=68825&sid=80c8765461f06d277b3268b1eaa214e0

 

Zgadza się to może być sterownik albo czujnik od ABS'u, ale dlaczego nie działa mu obrotomierz oraz temp. Wskazówka od baku pewnie wariuje jak masz mało paliwa??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po prawej stronie nad akumulatorem masz taki czerowny chyba plastkowy kluczyk wylaczający dopływ prądu nad akumulatorem masz to wystaje z tapicerki bagaznika albo masz kolo akumulatora gdzies bo moze sie odpięło

 

Możesz cyknąć foto, gdyż jest to bardzo interesujące....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oki zrobię foto u mnie to oryginalnie wystawalo znad obudowy tej tapicerowej :lol: nad akumulatorem, ale jak wyjmowalem akumulator to nie wlozylem na swoje miejsce i teraz lata swobodnie i dlatego sie odlaczylo delikatnie i cos nie do konca prad podawalo i mialem to samo ze wskaznikami i zegarami w ogole
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na zdjęciu widać że świecą ci kontrolki od ABSu i kontroli trakcji. Poczytaj więc ten temat bo to ma związek z niedziałającym licznikiem.

http://autobmwklub.triger.com.pl/forum/viewtopic.php?t=68825&sid=80c8765461f06d277b3268b1eaa214e0

nie no chopy ... te zdjęcia zrobiłem kiedyś dla innego forum i naprawdę je nie musza czytać o kontrolkach ABSu bo przyczyną ich świecenia u mnie jest to że ani ja ani żona nie lubimy ABSu

ABS świeci od kupienia auta to jest 2,5 roku z powodu zerwanego kabelka przy prawym przednim kole ale naprawienie tego będzie ostatnią rzeczą jaką zrobie w tym aucie (wiem że czujnik bo byłem na kompie w serwisie )

a przyczyną nie działania licznika wtedy gdy jechałem było to że za szybko zapaliłem , zawsze czekam aż pompka w baku podpompuje paliwo a wtedy nie miałem na to czasu

a w czasie jazdy nie chciałem gasić silnika bo światła by też zgasły a ci z przeciwka by myśleli czemu mrugam światłami

jak zapala się to powinno się poczekać aż pompka podpompuje to w tym czasie zdążą odblokować się wszystkie imobilajzery i inne cuda

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na zdjęciu widać że świecą ci kontrolki od ABSu i kontroli trakcji. Poczytaj więc ten temat bo to ma związek z niedziałającym licznikiem.

http://autobmwklub.triger.com.pl/forum/viewtopic.php?t=68825&sid=80c8765461f06d277b3268b1eaa214e0

nie no chopy ... te zdjęcia zrobiłem kiedyś dla innego forum i naprawdę je nie musza czytać o kontrolkach ABSu bo przyczyną ich świecenia u mnie jest to że ani ja ani żona nie lubimy ABSu

ABS świeci od kupienia auta to jest 2,5 roku z powodu zerwanego kabelka przy prawym przednim kole ale naprawienie tego będzie ostatnią rzeczą jaką zrobie w tym aucie (wiem że czujnik bo byłem na kompie w serwisie )

a przyczyną nie działania licznika wtedy gdy jechałem było to że za szybko zapaliłem , zawsze czekam aż pompka w baku podpompuje paliwo a wtedy nie miałem na to czasu

a w czasie jazdy nie chciałem gasić silnika bo światła by też zgasły a ci z przeciwka by myśleli czemu mrugam światłami

jak zapala się to powinno się poczekać aż pompka podpompuje to w tym czasie zdążą odblokować się wszystkie imobilajzery i inne cuda

 

Nie raz zapalałem szybko i nic takiego się nie działo. Nie w szybkim odpalaniu leży przyczyna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

są jeszcze dwie pozostałe możliwości :

- słaby akumulator

- ładowanie powyżej 14 V

obie te rzeczy powodują zadziałanie zabezpieczeń tych użądzeń przed ich uszkodzeniem

poszukajcie bo już nie raz na ten temat było

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie też kiedyś zgasły zegary. Przy zapłonie świeciły normalnie kontrolki a po zapaleniu standardowo gasły ale prędkościomierz, obrotomierz, temperatura i poziom paliwa stały na zerze. Przejechałem kilka kilometrów, wyłączyłem silnik. Jak włączyłem ponownie wszystko wróciło do normy. U mnie zdarzyło sie to tylko raz i się tym nie przejmuję. Moim zdaniem coś nie styka przy samej desce rozdzielczej i tyle.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie problem rozwiązany! Za namową Jayu odłączyłęm i podłączyłem akumulator i ... wszystko działa jak nowe :mrgreen: DZIĘKI ! :cool2:

 

Najśmieszniejsze jest to, że byłem u jednego gościa, który naprawia tylko Beemki od lat i zdecydowanie stawiał na uszkodzony licznik nie potrafiąc jednocześnie wytłumaczyć faktu, dlaczego nie działają np. czujniki parkowania. Chciał 350 zł za nowy licznik i podłączenie pod kompa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.