Skocz do zawartości

Dzwonienie z wału napędowego


RobertS

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich specjalistów od problemów z układem napędowym.

 

Od kilku tygodni mam dziwne dzwonienie z wału napędowego w moim e39 530d Touring. Problem pojawia się kiedy dodaję lub puszczam pedał gazu w czasie jazdy - dzwonienie - metal o metal stukanie.

 

Byłem w serwisie i problem mozna symulować puszcając sprzęgło (wsteczne lub jedynke) na ręcznym. Dzwięk pochodzi z drugieg (tylnej) połowy wału napędowego. Do tej pory zostały wymienione:

 

1. gumowy przegub na wale

2. przegub przy wejściu do dyfru (dyfra ??)

 

Nie ma luzu na krzyżaku na środku wału a łożysko na wieszkau wału jest czyste.

 

Dzwięk jest sam sam stukając młotkiem w drugą połową wału - ale niekoniecznie dzwięk ów powstaje w tej części wale.

 

Ktoś ma jakiś pomysł? - dyfer?, jednak krzyżak na śrdoku wału?

Edytowane przez RobertS

Uzależniony od 325iC

Zakochany w żonie

.....ja też jeżdżę E30 z wyboru!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miał ktoś podobny problem jak opisany wyżej?

 

dzwonienie = dzwięk jak stukanie w dzwonek (metal o metal)

 

Na zjęciu: http://www.realoem.com/bmw/showparts.do?model=DP71&mospid=47559&btnr=26_0188&hg=26&fg=10

 

wymieniłem już części o numerach 2 i 16.

 

Huston....? :mad2:

Uzależniony od 325iC

Zakochany w żonie

.....ja też jeżdżę E30 z wyboru!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miał ktoś podobny problem jak opisany wyżej?

 

dzwonienie = dzwięk jak stukanie w dzwonek (metal o metal)

 

Rysunek wału: http://www.realoem.com/bmw/showparts.do?model=DP71&mospid=47559&btnr=26_0188&hg=26&fg=10

 

wymieniłem już części o numerach 2 i 16.

 

"Hello Huston....?" :mad2:

 

Oto jedyna informacja na ten temat .... Podjadę do mechanika w poniedziałek i zapytam się. http://www.m5board.com/vbulletin/showthread.php?t=119485

Edytowane przez RobertS

Uzależniony od 325iC

Zakochany w żonie

.....ja też jeżdżę E30 z wyboru!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja również mam pdoobny problem, nie wiem czy nazwac to dzwonieniem, problem pojawia się tylko jak autko złapie temperature i tylko jak dodaje gazu na biegach kiedy powstaje najwieksze obciązenie np. przyspieszam jadac na 4-tym biegu jadac z predkoscia 60km/h. U mnie słychac to tak jakby jakies głuche buczenie a raczej ocieranie się zardzewiałego metalu o metal. Przejechał sie tym koles, który zna się na tym, od dziecka że tak powiem naprawia BMw i mówił, ze to nie most na 100% tylko wał obciera o jakas czesc ktora mogla sie poluzowac, trzeba rozerbac oslone i sprawdzic. Denerwuje mnie to ale nie mam czasu podjechac do niego zeby to zrobil :mad2: i to tez dochodzi jakby z tyłutak jakby cos sie taróło głuchym metalicznym ogłosem puszczonym jakby ze studni, to bardzo specyficzne, bo nie to nie jest buczenie z mostu tylko takie dziwne cos. Jak kolega rozwiąze problem prosze dac znac, ewentualnie jakies inne sygestie..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...... Jak kolega rozwiąze problem prosze dac znac, ewentualnie jakies inne sygestie..

 

Będę wdzięczny.

 

U mnie jednak to wyrażny dzwięk (stuk, ale nie guchy....tylko w metal jak dzwonek). Zapytaj się kolegi eksperta proszę.

Uzależniony od 325iC

Zakochany w żonie

.....ja też jeżdżę E30 z wyboru!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A podpora wału? Nie jest to droga część.

 

Wygląda dobrze - guma w porzadku a na luzie jak obracam wał, nic nie słychać - chyba, że to poajawia się tylko pod obciążeniem np przy ruszaniu. Część niedroga, ale trzeba zdjąć cały wał aby wymienić ją. Dzięki za podpowiedż - moze faktycznie pod pora pod obciążeniem zachowuje tak dziwnie bo w środku jest łożysko.

Uzależniony od 325iC

Zakochany w żonie

.....ja też jeżdżę E30 z wyboru!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem podobny problem- były to luzy na krzyżaku. Metaliczny dźwięk był irytujący więc pojechałem do mechanika i na podnośniku było widać, że wał trochę lata. Za tą część zapłaciłem 640+robocizna 250. No i w tym wliczone uszczelki kolektora, bo trzeba było wymienić :). Pzdr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie sprawdzcie poduszki pod skrzynia biegow czy nie sa zerwane.pozdrawiam.

 

Sprawdzałem. Skrzynia biegów leży dobrze a poduszki są zdrowe. Krzyżak też jest bez luzów.

Uzależniony od 325iC

Zakochany w żonie

.....ja też jeżdżę E30 z wyboru!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem podobny problem- były to luzy na krzyżaku. Metaliczny dźwięk był irytujący więc pojechałem do mechanika i na podnośniku było widać, że wał trochę lata. Za tą część zapłaciłem 640+robocizna 250. No i w tym wliczone uszczelki kolektora, bo trzeba było wymienić :). Pzdr
A co on wymieniał,ze 640 zł????Wał latał,moze podpora...koszt nowej 180 zł a krzyzak ...jesli gdzies dostaniesz to jaskies 100 zł.Hcyba,ze wymienił czesc wału z krzyzakiem ale wtedy wał do wywazenia.Czy aby nie zostałes naciagniety???
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miał ktoś podobny problem jak opisany wyżej?

 

dzwonienie = dzwięk jak stukanie w dzwonek (metal o metal)

 

Na zjęciu: http://www.realoem.com/bmw/showparts.do?model=DP71&mospid=47559&btnr=26_0188&hg=26&fg=10

 

wymieniłem już części o numerach 2 i 16.

 

Huston....? :mad2:

 

ja w 750-tce miałem ten problem - przy starcie albo zwiększeniu obciążenia (np: redukcja biegów i gaz pod górę) wał dzwonił przez ok 1-2 sek a po nabraniu prędkości przestawało....

pojechałem do serwisu i wymienili podporę nr 7 z rysunku i problem ustąpił...

Gość mówił, że takie dzwonienie to częsy objaw "starych" samochodów - bo podpora to kawał gumy i łożysko i po latach może się wyrobić...

Marcin

BMW Klub Polska

F25 X3 2,8iA xDrive

E91 320dA touring

E39 530dA touring

E39 530iA touring

E36 316iA m43 Compact


----------------------------------------

historia - E32 750iA (1992-2004)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Marcinie - ja jeszcze nie wymieniłem podpory - bo wygląda dobrze! - nie ma luzu ani śladów zużycia.

 

Chętniej wymienię podporę niż dyfer :) Wymienię ją!

 

Dam znać co się dzieje dalej.

Uzależniony od 325iC

Zakochany w żonie

.....ja też jeżdżę E30 z wyboru!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Wracam od mechanika - problem zdiagnozowany - jest to krzyżak w środku wału. Wał składa się z dwóch części. Teoretycznie trzeba wymienić cały wał bo nie mozna wymieniać krzyżaka - Mechanik oddał sprawę do speca od wałów, który powiedział, że wymieni krzyżak i wyważy wał w całości przed założeniem. Naprawa będzie robiony w najbliższy czwartek- dam znać jak tylko dostanę samochód z powrotem.

Uzależniony od 325iC

Zakochany w żonie

.....ja też jeżdżę E30 z wyboru!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zapytaj mechaniorow jak mozesz czy mozna z tym jzedzic :mrgreen: czy w razie czego nie posypie sie pozniej pol samochodu ;] pozdroawiam !

 

Nie polecają jazdy....bo jeśli sie urwie, to będę musiał wymienić conajmniej wał :( ... awięc czekam.

 

zachorował mechanik w tym tygodniu, który umie wyważyć wał po złożeniu. Będzie za 10 dni dopiero........ a więc czekam ceirpliwie.

Uzależniony od 325iC

Zakochany w żonie

.....ja też jeżdżę E30 z wyboru!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zapytaj mechaniorow jak mozesz czy mozna z tym jzedzic :mrgreen: czy w razie czego nie posypie sie pozniej pol samochodu ;] pozdroawiam !

 

Nie polecają jazdy....bo jeśli sie urwie, to będę musiał wymienić conajmniej wał :( ... awięc czekam.

 

zachorował mechanik w tym tygodniu, który umie wyważyć wał po złożeniu. Będzie za 10 dni dopiero........ a więc czekam ceirpliwie.

U kogo ważysz w Krakowie? Ja kiedyś robiłem u Zuby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na Przewozie (numeru nie pamiętam) są spece od wałów. Szef nazywa się Zuba, tel: 0602193478. Możesz im zawieźć wał wymontowany lub oni sami wymontują, wymienią krzyżak, wyważą i zamontują. Nie pamiętam ile płaciłem, ale coś ok. 300 zł.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 2 tygodnie później...

.... naprawione :)

 

ani nie dyfer - jak Serwis BMW stwierdził...

ani nie poduszki pod skrzynia biegow

ani nie luzy na krzyżaku (bo krzyżak na wale w tym samochodzie nie jest do wymiany)

ani nie dwumasowe koło zamachowe

ani przegub przy dyfrze

 

 

tylko michals i marcin750 mieli rację od samego początku. Guma od popory dobrze wygląda od zewnątrz a jednak łożysko w niej .... hmmm do ... wymiany :wink:

 

dzieki wszystkim za radę i pomoc.

Uzależniony od 325iC

Zakochany w żonie

.....ja też jeżdżę E30 z wyboru!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.