Skocz do zawartości

regulatory w lampach xenonowych


Andrzej.s

Rekomendowane odpowiedzi

Sprawa dotyczy regulacji wysokości świecenia reflektorów xenonowych. Jak włączam światła to lamy robią góra dół ale świecą nisko.

Czy to że lamy unoszą się do góry a potem opadają oznacza że regulatory są całe.

Czy przy połamanych też się unoszą????

Lampy po liftingu.

Edytowane przez Andrzej.s
E39 523iA, e46 coupe 330Ci 2004 r.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

właściwie tylko jeden byk, więc warto? A może jeszcze na dodatek poprawi bo cokolwiek obrzydliwy?

 

jaki byk

 

Jak nie masz nic do napisania w temacie to sie nie udzielaj taka prosta zasada. ale widzę, że nie którzy maja problemy z jej przyswojeniem

E39 523iA, e46 coupe 330Ci 2004 r.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

właściwie tylko jeden byk, więc warto? A może jeszcze na dodatek poprawi bo cokolwiek obrzydliwy?

 

jaki byk

 

Jak nie masz nic do napisania w temacie to sie nie udzielaj taka prosta zasada. ale widzę, że nie którzy maja problemy z jej przyswojeniem

Stary, nie zwracaj uwagi na tych, co czytają posty tylko po to by literówek szukać.

Wróćmy do tematu. Xenony, przynajmniej u mnie, zawsze się ustawiają (testują) po włączeniu. Jeśli świecą za nisko, to znaczy, że któryś z czujników padł, lub cięgno się wypięło. Wejdź pod auto i sprawdź czy czujniki są spięte od strony elektr. i mech. A co Ci mówi "checkcontrol"?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda że wszystko ok tylko interesuje mnie to czy jak regulatory są połamane to czy xenony nadal unoszą się i opadają przy włączaniu świateł. Czy za to unoszenie odpowiada inny mechanizm. Od jakiegoś czasu wydaje mi się że świecą za nisko a czujniki są ok sprawdzałem.

pozdrawiam

E39 523iA, e46 coupe 330Ci 2004 r.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

właściwie tylko jeden byk, więc warto? A może jeszcze na dodatek poprawi bo cokolwiek obrzydliwy?

 

jaki byk

 

Jak nie masz nic do napisania w temacie to sie nie udzielaj taka prosta zasada. ale widzę, że nie którzy maja problemy z jej przyswojeniem

 

Chciałem bronić, ale widzę, że niepotrzebnie. Poprawił po cichu (i słusznie) i teraz głośno sie wypiera - po co? Co to zmieni?

PawełH
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam podobny problem.

 

Właśnie kupiłem auto i podczas sprawdzania w serwisie zauważyli, że pozycjoner (chyba tak to się nazywa) jest źle założony. Przełożyli go i od tego momentu przy każdym włączeniu światła się ustawiają (wcześniej tego nie robiły), ale o wiele za nisko. Co to może być?

 

We wtorek będą mi kilka rzeczy robili to od razu poproszę ich o sprawdzenie tego. Zobaczymy co powiedzą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!!

Mialem podobny przypadek ze nagle zaczely xenony mi swiecic bardzo nisko i sie okazalo ze jest taki pozycjoner ktory znajduje sie w dolnej czeci wachacza z prawej strony zawieszenia i to wlasnie zaczep takiego malego ramienia oderwal sie od obiemki mocujacej i po jej wymianie wszystko swieci jak od nowosci.

Dodam ze nie bylo potrzeby wymiany calego pozycjonera tylko kupilem samo ramie z objemka mocujaca

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam taki sam problem (lampy po lifcie). Od pewnego czasu poziomowanie niby działa ale lampy swieca bardzo nisko. Wymienilem regulatory tj. te plastikowe czesci ktore sie lamia w srodku lamp ale na niewiele to pomogło.

Christoph, czy mołbyś dokłądniej opisać jak udało ci sie rozwiazac ten problem ?

Konrad
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hallo kolalysy !!

Stwierdzilem to po tym ze przy wlaczeniu swiatel strumien swiatla podnosil sie do gory a potem opadal czyli byla to taka reakcja jakby przod auta byl podnoszony wiec mechanizmy regulujace w reflektorach dzialaly. Po podniesieniu auta na podnosniku zauwazylem ze ramie pozycjoniera zwisalo bezwladnie w powietrzu http://de.bmwfans.info/original/E39/Lim/530i-M54/ECE/L/A/2002/10/mg-31/ill-31_0265/ ( na obrazku jest to numer 6).

Potem udalem sie do service BMW i zamowilem tylko to ramie lacznie z objemka mcujaca i po wymianie wszystko dziala juz poprawnie. Koszta jakie ponioslem to 15 Euro poniewaz mieszkam w niemczech. Sama robota to okolo 15 min.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.