Skocz do zawartości

klocki i tarcze textar


rudesmen

Rekomendowane odpowiedzi

Textar i JURID robi oryginalnie do BMW klocki

Sebastian. Dawno temu ... E34 524td.

Obecnie: E38 735iL i E46 330i SMG oraz ... Toyota Prius, Ford Probe 2.5V6 (wszystkie LPG ;) ), a także moto: Yamaha XV250 i Gilera DNA

Stronka

(Nawigacje i audio do BMW E38/39/46/53/83)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co powiecie na klocki za 188zł i tarcze 112z do e39 520, to i to Textar w Focie (nie jestem pewien czy dobrze odmnieniłem Fota :mrgreen: )

Klocki są dobrej jakości natomiast tarcze tej firmy to już nie wiem i nie słyszałem opini ( ztego co wiem to specjalizują się w koockach natomiast czy w tarczach to hmm.. nie mam pojęcia)

Klocki jak najbardziej oczywiścię to są orygianały.

http://img221.imageshack.us/img221/9561/bmw9bq.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na temat klocków Textar, ATE i innych, był cały duży wątek kilka tygodni temu - zdania były podzielone, ale podsumowując wyszło na to, ze większość chwali klocki ATE lub TEXTAR (chyba po równo ...)

Sebastian. Dawno temu ... E34 524td.

Obecnie: E38 735iL i E46 330i SMG oraz ... Toyota Prius, Ford Probe 2.5V6 (wszystkie LPG ;) ), a także moto: Yamaha XV250 i Gilera DNA

Stronka

(Nawigacje i audio do BMW E38/39/46/53/83)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taka cena za klocki Jurida odpowiada Juridowi o klasie jakości najniższej lzobacz na symbol przy Tych klockach np jesli jest literka J albo M na końcu indeksu to są to oryginały a jesli nie ma, to jest to Jurid ale lichej jakości. Musi byc LITERA po cyfrach w oznaczeniu !!!!!!!!!!!!!Nie kazdy op tym wie a sam producent to niestety nie wszystko !!!!!!!!!!!!!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taka cena za klocki Jurida odpowiada Juridowi o klasie jakości najniższej lzobacz na symbol przy Tych klockach np jesli jest literka J albo M na końcu indeksu to są to oryginały a jesli nie ma, to jest to Jurid ale lichej jakości. Musi byc LITERA po cyfrach w oznaczeniu !!!!!!!!!!!!!Nie kazdy op tym wie a sam producent to niestety nie wszystko !!!!!!!!!!!!!!!!

Wiem, że JURID robi różne klasy klocków, ale o Textarach nie słyszałem, aby też miały "klasy". Z resztą kiedyś pytałem o to na tym forum i nikt nie słyszał.

Sebastian. Dawno temu ... E34 524td.

Obecnie: E38 735iL i E46 330i SMG oraz ... Toyota Prius, Ford Probe 2.5V6 (wszystkie LPG ;) ), a także moto: Yamaha XV250 i Gilera DNA

Stronka

(Nawigacje i audio do BMW E38/39/46/53/83)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Textar tez robi klocki w zaleznosci od jakosci okladziny !!!!!!

Klocki roznia sie wlasnie literka na koncu - tylko juz nie pamietam ktora co oznacza.

A ktos cos slyszal o tarczach i klockach KAGER ?? Bo wlasnie takie zapodalem do siebie na tyl i jakos narazie nic sie nie dzieje.Ale to tyl !!Na przod klocki tylko i wylacznie textar i tarcze ATE lub Brembo

Fiu , fiu - zaszczekał kot Filemon :-))
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cze, panowie w serwisie BMW orginalne klocki np. do e-34 kosztują 208 zł, a tarcza hamulcowa przednia 214 zł

więc nie są to jakieś wygórowane ceny jeżeli chodzi o e-34

jezeli chodzi o e-39 to są trochę droższe ale nie za duzo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale w Gorzowie Wlkp. nie ma serwisu BMW :cry2:

 

klocki ferodo premier 169 zl, textar 155 zl, ATE 193 zl.

tarcze brembo 189 zl/1 szt, polskie 119 zl / 1szt.

 

mogę dostac to za tyle od ile napisane od gościa z allegro albo kupić to na miejscu:

 

tarcze ATE 235szt. brembo 275szt, nikoda 173szt, textar 112szt

klocki ATE 274, textar 341 i textar 188

 

co brać :?:

Największe forum maszyn budowlanych www.kopaczka.pl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

Moim zdaniem najlepsze tarcze to ATE POWER DISC :cool2: Może trochę drogie, ale przynajmniej skuteczne. Na allegro były dostępne w swoim czasie za bardzo dobrą cenę http://www.allegro.pl/show_item.php?item=77304294.

 

Trzeba pamiętać że naszymi betkami się nie toczymy :naughty: i dobre heble to podstawa.

Ale wybór należy do was.

 

PZDR :)

PZDR :)


GDYBY PRZEDNI NAPĘD BYŁ LEPSZY TO CHODZILIBYŚMY NA RĘKACH :dance:


http://img171.imageshack.us/img171/9086/2fn2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Textar i JURID robi oryginalnie do BMW klocki

 

Mi sie wydaje,że oryginalne do BMW są ATE gdyż cały system hamulcowy w np BMW E34 jest ATE. Ja w swojej mam klocki JURID,takie były założone w niemczech.Ale JURID były oryginalnie montowane w systemach hamulcowych BENDIX bo to jedna i ta sama firma.

 

Taraz juz mam na zapas przód i tył ATE

Edytowane przez MarcinPioneer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale 4MAX nie robi klocków,tylko tarcze.A BOSCH to nie powiedziałbym,że jest dobry w klockach.Ta firma to sie wszystkiego ostatnio czepia.Zaczeła ostatnio robić nawet żarówki.W paskach rozrządu to jest totalna lipa ten BOSCH.Klocków ani tarcz BOSCH nikomu nie polecam u siebie w sklepie i w warsztacie.Jesli sie montuje w zakładzie to zawsze lepszej jakości częsci,tak,żeby potem nie było reklamacji,albo nie pomówień.Chyba,że klient będzie sie upierał,że chce tej firmy właśnie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja bym bral oryginaly. Pamietajcie, ze e39 to jednak kawalek fury i hamulce wcale tu nie proznuja. Kupowanie 2giej klasy klockow konczy sie na tym, ze w lecie popiskuja lub szybciej sie scieraja, wibruja i cuduja. Z kolei tarcze moga sie szybciej zdzierac lub odwrotnie - moga byc zbyt twarde i sie wypaczac. Tak naprawde to tajemnica tkwi w doborze oklockow do tarcz, bo nie kazde zestawy pracuja dobrze, pomimo, ze z osobna sa to dobre produkty. Dlatego wlasnie ja kupilbym wszystko w ASO ;)

pozdrawiam

t.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.