Skocz do zawartości

jak ściągnąć lampy + szkła reflektorów


Piwo101

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, chciałbym zmienić szkła reflektorów w E 39 z roku '99 przed liftingiem. Jak sciągnąć lampe? pod lampą jest listwa w kolorze nadwozia i nie wiem jak sie za nią zabrać a nie chciałbym czegoś urwać, więc jeśli ktoś wie jak to prosze o podpowiedz. najważniejsza sprawa to czy te szkła będą pasowały?

 

http://moto.allegro.pl/item427051614_szkla_reflektorow_bmw_e39_i_bialy_kierunkowskaz.html

 

dziekuje za pomoc i pozdrawiam

Piwo101

 

 

MOD EDIT:

Do autora wątku - w przypadku kolejnego nie zaznaczenia kodu modelu [Exx] w tytule, na Twoim koncie będzie musiało pojawić się ostrzeżenie.

Tym razem błąd zostanie skorygowany bez dalszych konsekwencji

Proszę przeczytać regulamin.

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

są cztery śrubki (na lampe)

dwie te które widać na górze i dwie z tyłu na dole reflektora

jak je wykręcisz to reflektor wyłazi razem z tą listewką na dole tylko od strony błotnika listewka ma taki haczyk którym jest zaczepiona o błotnik

tak więc jak reflektor będzie luźny to pierw staraj się nim tak operować by odczepiła się listewka od błotnika

a klosze będą pasować bo są do tego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Ostatnio robiłem regenerację reflektorów. I dowiedziałem się, że nie wszystkie lampy 'pozwolą' sobie na zdjęcie kloszy (jeżeli o to Tobie chodziło). Przed przystąpieniem do regeneracji moich lamp sprawdzili czy ten klej to puści. Miałem szczęście ..u mnie udało się zdjąć klosze po podgrzaniu. Ale ponoć te lampy od e39 są też klejone innym (twardym) klejem i wtedy 'kiszka'.

Pozdrawiam

Memento Mori :-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale ponoć te lampy od e39 są też klejone innym (twardym) klejem i wtedy 'kiszka'.

 

lampy przed liftingiem nie są klejone chyba że ktoś chciał doszczelnić silikonem

a te po lifcie klejone i cza podgrzewać by rozebrać , czyli praktycznie nie do zrobienia w domu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.